Skocz do zawartości

Proszę o radę, opinie... o Volvo


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

na temat Volvo 850 GLE. (1994 )

Silnik 2,4 (10V) Benzyna z gazem w automacie.

Bo mam dylemata, chciałbym kupić drugi samochód na dłuższe trasy a jako, że zawsze mialem słabość do Volvo, to wybór padł właśnie na tą markę.

Chodzi mi przede wszystkim o opinie na temat silnika i automatycznej skrzyni (autko ma już najechane trochę ponad 200 tys)

Proszę o opinie i rady, w sobotę pewnie pojade obejrzeć gada i wolał bym się przygotować do testu grinser006.gif

Z góry dziękuję 20.GIF

PS. Nie to żeby mi się Lanosem źle jezdziło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten którego mam na oku to akurat sedan, ale i tak miejsca mnóstwo

>autko ma już najechane trochę ponad 200 tys

Volvo? 200 tys.? Ledwo dotarte! zlosnik.gif

A powazniej cos nieduzy ten przebieg jak na 12-letnie "inter-city". Tego rzedu przebiegi to mialy "40" z rocznikow 98-00, jakimi sie nie tak dawno interesowalem. Ale nawet jesli ma ze 100kkm wiecej w kolach to jesli byl zadbany powinien jeszcze posluzyc.

Zreszta w tym modelu akurat mozna latwo zweryfikowac wskazania licznika na desce, bo przebieg jest rowniez zapisywane w komputerze sterujacym silnikiem: klik

Poczytaj sobie troche:

link1

link2

link3

A ile takie kultowe auto jest teraz warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 850, ale w 960 ( 2473 cm/24V ) nie było żadnych problemów. Automat jest w tym aucie bardzo wygodny, bo jest to auto typowo na trasy, nie na szybkie jazdy w łukach czy po miescie.

Ja bym zdecydowanie wolał serie 940/960 znacznie wyzsza klasa i zdecydowanie lepsze wykonanie - wada jest tylny naped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na temat Volvo 850 GLE. (1994 )

http://www.volvo-off.pl/index.cgi?ZróbToSam/V850_Odczyt_Przebiegu_Z_Komputera

tak sprawdzisz prawdziwy przebieg zlosnik.gif

> Silnik 2,4 (10V) Benzyna z gazem w automacie.

słaby ... ten motor ma malo mocy frown.gif czuc to przy wyprzedaniu. Jezeli Cie to nie przeraza - mozesz ostro targowac cene za auto - nikt znajacy volvo auta z takim silnikiem nie kupi 893goodvibes.gif

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na temat Volvo 850 GLE. (1994 )

> Silnik 2,4 (10V) Benzyna z gazem w automacie.

> Bo mam dylemata, chciałbym kupić drugi samochód na dłuższe trasy a

> jako, że zawsze mialem słabość do Volvo, to wybór padł właśnie

> na tą markę.

> Chodzi mi przede wszystkim o opinie na temat silnika i automatycznej

> skrzyni (autko ma już najechane trochę ponad 200 tys)

> Proszę o opinie i rady, w sobotę pewnie pojade obejrzeć gada i wolał

> bym się przygotować do testu

Ja mam Volvo z takowym właśnie silnikiem tyle, że manual i kombi.

Generalnie samochodem jestem zachwycony. Jest to kolejne volvo w mojej karierze więc mam porównanie z innymi. Prowadzenie samochodu jest wyjątkowo lekkie, łatwie i przyjemne - tak jak 940/S90 prowadzą się jak mastodont (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu) to 850 prawie jak autko kompakt. Wygoda tego modelu jest wyjątkowa - miejsca w środku kupa - starczy na wszystko.

Silnik - trzeba przyznać, że na dynamiczną jazdę ma trochę mało mocy, jednak do spokojnej jazdy wystarcza w zupełności. Optymalnym silnikiem do tego modelu było 2,5 Turbo niskodołatowujące (jest to ten sam silnik tylko, że 20v i z turbinką). W moim od dobrych kilkudziesięciu tysięcy siedzi istalacja gazowa (II gen - nie wtrysk) i jestem z niej bardzo zadowolony. Spalanie gazu po mieście zamyka się w około 12-14 litrów, w trasie 120-160 ok. 10.

Zwróć uwagę czy nie było za bardzo dzwonione oraz czy silnik nie bierze oleju. Skrzynie volvo sa dobre dopóki regularnie się o nie dba i wymienia płyny. Jeżeli nie zostało to zachowane to skrzynie idą kaput.

Koszty części w porównaniu z 940/960 są chyba nawet odrobinę mniejsze - jedyne droższe co pamiętam to był rozrząd.

Jak masz jeszcze jakieś bardziej szczegółowe pytania to dawaj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz jeszcze jakieś bardziej szczegółowe pytania to dawaj

Dzieki wielkie za tak obszerne info ok.gif

Wybiore sie w ten weekend i go zobacze, jak coś by było jeszcze nie jasne dla mnie to bede miał smiałośc zapytac na priva skromny.gif

Co do mocy silnika to absolutnie mi to wystarczy ok.gif

Jezdziłem kiedyś 740 z silnikiem od LT i tez był miodzio 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.