Skocz do zawartości

Kierowcy mogą zapłacić wyższe OC


pakafoto

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dowiedział się "Dziennik", Ministerstwo Zdrowia chce, aby ofiary wypadków drogowych były leczone ze składek OC, które obowiązkowo płacą wszyscy kierowcy.

Jeśli plan Religi zyska akceptację posłów, już w przyszłym roku możemy spodziewać się podwyżek polis OC - pisze gazeta.

Religa proponuje, aby firmy ubezpieczeniowe odprowadzały do NFZ 20 proc. kwot z naszych składek na OC. Argumentuje, że ceny polis w Polsce są nadal niższe niż w innych państwach Unii, w których podobne rozwiązania obowiązują już od wielu lat.

Agencje ubezpieczeniowe nie ukrywają, że o taką właśnie stawkę podniosą cenę polis. I podwyżka dotyczyć będzie wszystkich kierowców, także tych, którzy nie mieli nawet stłuczki.

- To ukryty podatek - krytykuje Religę posłanka Ewa Kopacz z PO. Jej zdaniem uzyskane fundusze wcale nie pójdą na leczenie ofiar wypadków, ale trafią na podwyżki płac dla służby zdrowia. - Nie zgodzimy się na to, by wyższe składki dotknęły tych, którzy jeżdżą bezpiecznie - ostrzega Ewa Kopacz.

Minister zdrowia zapewnia jednak, że zrobi wszystko, aby podwyżka dotknęła tylko tych kierowców, którzy naruszają przepisy drogowe. Nieoficjalnie resort zdrowia przyznaje jednak, że będzie to trudne - zaznacza "Dziennik".

(PAP)

http://wiadomosci.o2.pl/?s=260&t=244196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentuje, że ceny polis w

> Polsce są nadal niższe niż w innych państwach Unii, w których

> podobne rozwiązania obowiązują już od wielu lat.

Jak mnie wku....a ten tekst. Dajcie zarobić tyle co niemiec to mogę płacić za benzynę 5 zł, za oc 20% więcej itd. Dlaczego tylko koszty porównują do UE a o dochodach żaden nie wspomni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jasna cholere oni to wszystko wymyslaja? wystarczy wprowadzic nakaz przelewania przez pracodawce 95% wynagrodzenia do skarbu panstwa i juz. po cholere kolejne durne pomysły angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za argumentacja, że ceny w innych krajach są wyższe. ceny są tam NIŻSZE bo żaden z Holendrów czy Niemców nie przejmuje sie ile kosztuje benzyna i nie kombinuje gdzie jest o 2 grosze tańsza. Ich to po prostu nie interesuje bo ich stać. Ważny jest stosunek cen do zarobków, a nie tylk oprzekładanie cen oni - my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Argumentuje, że ceny polis w

> Jak mnie wku....a ten tekst. Dajcie zarobić tyle co niemiec to mogę

> płacić za benzynę 5 zł, za oc 20% więcej itd. Dlaczego tylko

> koszty porównują do UE a o dochodach żaden nie wspomni?

Wspomni... Ale o SWOICH dochodach, nie Kowalskiego. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.