Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

chrom

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez chrom

  1. Doblo może brać smiało z dieslem - każdy bedzie dobry
  2. chrom odpowiedział Sqbn na temat - Alfa & Lancia
    Pio84 zrobił już chyba ze 20 kkm a też ma dłubnięte 2.4 no i sporo jeżdzi w korkach gdzie dwumasa dostaje ostro po i nic się nie dzieje.
  3. chrom odpowiedział Sqbn na temat - Alfa & Lancia
    myślę że na 156FL powinienes przygotować ok 15 tys. aby stan był dobry. może sie uda trafić coś ok 10 tys. ale musiałbyś dobrze obejrzeć czy nie ma jakiejs niespodziewanki. ogolnie jtd jest niemal pancerne, padaja głównie: czujnik cisnienia CR na pompie - ok 300 pln zawór overboost - ok 200 pln sprężarki - regenerowane ok 1 000 i dwumasa - w w-wie sa spece co cały zestaw sprzegła z dwumasa robią za ok 1000-1200 pln (www.dwumasy.com) i robią naprawdę dobrze jesli ktoś dbał choć odrobine to ten silnik zrobi bardzo duży przebieg. z blachy to rdzewieje podłoga i progi (ale FL dotyczy to o wiele mniej niż przed FL) okolicy łaczenia dachu i przedniej szyby oraz uszczelek bocznych. upierdliwe do usuniecia sa usterki podnosników tylnych szyb oraz tylnej wycieraczki w kombi reszta praktycznie bezawaryjna choć to alfa i czasem elektryka dostaje głupawki. jesli zobaczysz ze w kablach ktoś coś grzebał to odpusc sobie nawet jesli mechanicznie jest ok.
  4. wiem że jest bezstopniowa, dlatego napisałem "bieg" w cudzysłowiu
  5. różnica 147 a 152 konie nie jest odczuwalna. natomiast skrzynia CVT jest specyficzna, nie wiem jak w Avensis ale z reguły zabija dynamike silnika. z reguły tez trzeba się przyzwyczaic do specyficznego sposobu pracy CVT, najlepiej jak wsiądziesz i sie przejedziesz. mnie w cvt wkurza to że silnik notorycznie był na wysokich obrotach zanim skrzynia zmieniła "bieg"
  6. chrom odpowiedział szyman na temat - Alfa & Lancia
    o to chodzilo?
  7. chrom odpowiedział Sqbn na temat - Alfa & Lancia
    ciekawe bo w mojej 156 z 2002 roku i podłoga i progi nie miały sladów zgnilizny. Aczkolwiek jest to element na który warto zwrócić uwagę. Ponadto choć JTD są trwałe warto zwrócic uwagę na odpalanie, sposób rozwijania mocy, obejrzeć silnik i osprzęt pod względem wycieków i szczelności. Auto nie powinno dymic na czarno poza depnięciem do podłogi, po odpaleniu nie może hałasowac ze skrzyni, szarpać przy zmianie biegów. ze swojej strony polecam 2.4 jtd, bardzo ładnie się napędza, fantastycznie brzmi i ma rozsądne spalanie - po Wawie przy mojej ciężkiej nodze spalanie było na poziomie 7-8 litrów a auto było po chipie ze 150 na 196 koni i 440 nm. co do tego egzemplarza to cena jest podejrzanie niska jak za 156 po FL, zreszta ten sprzedawca ma bardzo marne opinie. poszukaj czy nie sprzedaje czegoś Alfa Lancia Team z Łodzi z Al. Włókniarzy - bedzie drożej ale pewnie
  8. chrom odpowiedział Adalbert na temat - Gaz na ulicach
    do silników z bezpośrednim wtryskiem też można założyć gaz - np. stag400 DPI lub instalację bezposredniego wtrysku gazu Vialle/Prince. sa drogie to fakt, ale jak się sporo jezdzi i nie zmienia auta co 2 lata to warto
  9. to już zbyt czarna magia jak dla mnie :-) natomiast sądzę że przebieg tej instalki to dobrze ponad 50 kkm także wg mądrali z netu Valtek 30 powinien dawno się poddać
  10. jesli fiat idea/lancia musa to może skusi na diesla? fiatowskie jtd są znane z trwałosci
  11. chrom odpowiedział Frago na temat - Zrób to sam
    mieszkanie w stanie developerskim nie powinno wymagać kładzenia szpachli, powinny być gładzie. po co szpachlowanie i cała reszta na sufitach jak będą instalowane podwieszane? ponadto tak jak reszta - przemyśl to cięcie na 45 stopni, imho bez sensu
  12. diagnostyka nie wykazuje zadnych błędów, czasy wtryskiwaczy 3.2-3,5 ale poczytałem sobie troche o tych valtekach i zaczne od wymiany na fasty
  13. pacjent: Chrysler Neon z automatyczną skrzynią biegów z instalką stag 300 na wtryskach Valtek 30 i reduktorem KME silver. przebiegu instalacji nie znam, zapewne ma już XX tys km. Objawy - na benzynie auto pracuje równo zarówno w czasie jazdy jak i postoju na P (parking z blokada skrzyni), N (neutral) i D z wcisnietym hamulcem na postoju (czyli typowa sytuacja w korku) na gazie zaczynaja się schody: P i N bez problemu, D z wcisnietym hamulcem - obroty spadaja do ok 600, lub silnik szarpie. jednak czasem jest ok, tak jak na benzynie. Dodatkowo przy ruszaniu czasem silnik nie ma mocy, tak jakby się zalewał. w czasie jazdy, przyspieszania itp problemow nie ma ktoś ma pomysł dlaczego? od czego zacząć szukanie problemu?
  14. chrom odpowiedział chrom na temat - Uno
    > A który to rok? Bo określi się wtedy czy to motronic czy jetronic... 1997
  15. chrom odpowiedział chrom na temat - Uno
    > sprawdzić wiązkę od krokowego do komputera , masy jak to jest ok to krokowy do wywalenia > ewentualnie zrobić reset komputera krokowy sprawny w 100% chodzi sobie ladnie. reset kompa standardowo odpieciem od aku na kilkanscie min? dodam ze uniak ma gaz - na Pb i lpg jest dokladnie taka sama praca silnika. ale z wiazką i masami to moze byc dobry trop
  16. witam dawno mnie tu (AK) nie było, a sprowadza mnie problem nastepujacy: jest sobie uno 1.0 ies , silnik fire wtrysk 1punkt. mam w nim problem z pracą silnika - auto gasnie po odpaleniu, trzeba je przegazować, po kilku minutach traci jałowe obroty i wkreca się na ok 2,5-3 tys i tak trzyma. dodatkowo szarpie w czasie jazdy. podejrzane było ufo - wymienione jest na nowe, wezyk nowy dodatkowo wymieniony dolny korpus przepustnicy wraz z silniczkiem krokowym no i dalej jest to samo, moze poza gasnieciem po odpaleniu. co ciekawe po odpieciu wtyczki sterowania przepustnica (4pin) auto odzyskuje niskie obroty. jakies pomysły o co draniowi chodzi? swiece są ok.
  17. jak ty mnie chlopaku wk.....sz , znaczy psujesz mi humor juz sobie wytłumaczylem ze tjun to zlo, ze pozera kase i mi sie nie chce. a przez Ciebie znowu mam glupie pomysły eh....fajny projekt, widze pare pieknych rozwiazan mam nadzieje ze bedzie Ci to lepiej smigalo niz poprzednik rozklad masy bedzie lepsiejszy takze powinno byc ciekawie gratulejszyn
  18. chrom odpowiedział Tommi na temat - Centomania
    ja bym zrobił remont tego silnika wraz z poprawkami czyli wywazenie wału, lekkie odelzenie kola zamachowego, poprawienie głowicy wraz wiekszymi zworami i dopasowaniem gniazd, do tego poprawien kolektorka dolotowego i dopiero do tego dałbym T. koszty beda wieksze niz wrzucenie pierwszego lepszego 1.2 + turbo ale ...projekt bedzie trwalszy i mniej awaryjny
  19. chrom odpowiedział Tommi na temat - Centomania
    > ja tez z tym samym pytaniem co kolega , od D tez moze byc ?? moze dobrze podchodza od oplowskiego 1,7 td
  20. chrom odpowiedział Tommi na temat - Centomania
    > słyszałem o takich co trochę polatali takimi autami ehhhh kurcze korci mnie troche ale mialo juz nie byc tjunów
  21. chrom odpowiedział Tommi na temat - Centomania
    a jesli takie turbo załozy sie do silnika co ma seryjnie 14:1 ? i napompuje 0,5 bara?
  22. chrom odpowiedział Tommi na temat - Centomania
    > nie, trzeba wkręciś się w jeden z istniejących otworów albo wrzucic podkladke pod filtr oleju wtedy jest gdzie sie wpiac z olejem i czujnikami
  23. chrom odpowiedział Tommi na temat - Centomania
    > taki lajf ponoć skrzynki 6 ze stilo też tanio sie nie kupi. > wyrwać kompletne 1.4 16V ze skrzynią 6 też niewykonalne za 2tyś 4 stówki to drogo czy tanio? imho zapomniales o orurowaniu, i smarowaniu turbinki
  24. chrom odpowiedział Tommi na temat - Centomania
    i zaraz cie zjadą ze bajki piszesz

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.