Skocz do zawartości

Dacia Sandero Stepway


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę tutaj, jako opinia kogoś, kto z Dacią nie ma nic wspólnego.

Może komuś się przyda taki krótki tekścik, jak rozważa zakup autka w miarę budżetowego.

 

Jeździłem tym po Irlandii i Irlandii Północnej.

Auto z najmu, przebieg około 20kkm.

Wersja silnikowa mi nieznana, ale chyba 1.0TCe, wnioskuję po tym, że miało skrzynię CVT.

 

image.png.a0145f01a106075d4d0fa996cce8effa.png

 

Może od tych dobrych stron.

Jak ktoś szuka auta "jak dawniej", to chyba nic lepszego nie znajdzie.

Auto działa jak ma działać, nie utrudnia życia kierowcy.

Wszystko jest aż do bólu proste w obsłudze. Pokrętła są, fizyczne zegary są.

Jest jakiś komputerek pokładowy pomiędzy zegarami, pokazujący to co ma pokazać.

Jest tempomat, ale nie aktywny. Nie świruje zatem jak się zbliżamy do jakiegoś auta na 200m. Nie świruje jak ktoś przed nami zmienia pas.

Ani razu nie ostrzegało auto, że widzi ducha.

Nie było problemu na parkingu, że ktoś idzie i wali po hamulcach.

Były czujniki parkowania (tylko tył), była kamera z tyłu, pokazująca też zakładany tor jazdy po skręceniu kołami. Obraz nie był najwyższych lotów, ale nie nazwałbym go nieczytelnym

Było AppleCarPlay.

Bardzo fajnie działa zamykanie i otwieranie auta przy odejściu od niego i ponownym podejściu.

Światła mijania LED, świecą dobrze. Nie mam uwag.

Zawias komfortowy, drogi w Irlandii są gorsze od tych w Polsce.

Niezłe spalanie. Wyszło z około 800km 5.7 na kompie o ile pamiętam. TSI moim zdaniem by spalił z 0.5-1 mniej przy tym stylu jazdy który uprawiałem, ale i tak było nieźle.

 

Teraz co jest takie sobie lub jest złe, ale nie wpływa w sumie na jakość użytkowania (pamiętajmy o cenie wozu)

Jest dosyć głośno. Hałas bym porównał do Lanosa, może nawet bardziej. Hałas dochodzi zewnąd, nie że tylko silnik czy nadkola.

Lewarek od zmiany biegów w automacie się używa niezbyt często ;) A jednak miał działanie takie, że bałem się że kiedyś zostanie w ręku. Chodził i tył/przód i na boki. Nie przeszkadzało to w niczym w sumie, ale czuć było że na czymś tam oszczędzono bardzo mocno.

Schowek przed pasażerem to już celowe działanie uważam na zniechęcenie klienta przyzwyczajonego do lepszych rozwiązań. Cała klapa była jak z drukarki 3D, a ten zatrzask wewnętrzny autentycznie jakby ktoś go projektował na ZPT w szkole ;]

Wycieraczki automatyczne chodziły za wolno lub za szybko. Bez dramatu, ale we wszystkim czym do tej pory jeździłem, działało to lepiej. No i same wycieraczki, w sensie te ramiona. Dawno takich nie widziałem. Mega cienkie. W sumie działają, ale sprawiały wrażenie że się złamią. Wiem że się nie złamią, ale efekt dawały takiego braku solidności.

Dźwięk silnika był bardzo zły. To chyba 3 cylindry, ale brzmiały jak 2 i to zepsute ;] Wyraźnie słychać było jak ten silnik pracuje, jakby klekotanie zaworami.

Osiągi takie se. Do niedawna jeździłem Golfem 1.0TSI 115KM. Nieco mocniejszy (jeśli zakładać, że Dacia miała 90KM), ale wyraźnie zrywniejszy. Wyraźnie.

Dziwny jest kształt drzwi przednich lub może raczej wysokość otworu tych drzwi w powiązaniu z wysokością fotela.

Ja mam 187cm wzrostu i musiałem się dziwnie łamać. Za długi tułów mam, aby dupa dotykała już fotela, a głowa nie waliła w kant tego otworu przez który się wsiada ;] Nie wiem czy fotel za wysoko, czy za blisko, czy o co chodzi.

Głośniki są na granicy przyzwoitości. Słuchaliśmy przez AppleCarPlay RMF, więc miałem te same dźwięki co w aucie w PL. I brzmiały już tak na granicy tego co bym chciał słuchać ;) A w Golfach nie mam żadnego dodatkowo płatnego audio, więc nie porównuję z jakimś Lexusem ;]

Światła drogowe na żarówkach. Serio? Jak ktoś nie wie, to działa tak, że te mijania LEDy świecą ok, włączasz długie (na żarówkach) i robi się...ciemniej. Tylko że świeci dalej ;] Jakby i mijania były na żarówkach, to by chyba było lepiej. Tak oczy przyzwyczajone do LEDów i masz klops po włączeniu drogowych.

 

A to co było bardzo złe?

Nie pamiętam kiedy jeździłem autem bardziej podsterownym ;)

 

Auto zdecydowanie bym kupił gdybym czegoś takiego potrzebował.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.