Skocz do zawartości

2 bledy: 22 i 34


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

> 22 Czujnik położenia przepustnicy - zbyt niskie napięcie

> 34 Czujnik ciśnienia w kolektorze - zbyt niskie napięcie

> czy te bledy kwalifikuja czujniki do wymiany?

> pozdro

Niekoniecznie. Poczytaj moje posty sprzed może kilku miesięcy. Umyłem sobie silnik i efekt ten sam czyli błędy 22, 33, 34 okazało się jednak ze padł sam czujnik pp po prostu zamoczył się (jako jedyny devil.gif) po wymianie czujnika autko jak nowe. Koszt 50 zł - używany nowy ok 100-120 zł.

Próbowałem dojść potem jakim cudem wyskakiwały zatem błędy poza czujnikiem pp. Doszedłem do wniosku że to taki system naczyn połączonych smirk.gif otóż nieprawidłowa praca przepustnicy i sterowania mieszanką (czujnik pp) powodowała występowanie błędu z cisnieniem w kolektorze.

Najprostszym sposobem wg rady kolegi charly'ego ( 20.GIF) zmierz opór na stykach czujnika pp. Jeżeli na którymakolwiek bedzie 0 to czujnik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie. Poczytaj moje posty sprzed może kilku miesięcy. Umyłem

> sobie silnik i efekt ten sam czyli błędy 22, 33, 34 okazało się

> jednak ze padł sam czujnik pp po prostu zamoczył się (jako

> jedyny ) po wymianie czujnika autko jak nowe. Koszt 50 zł -

> używany nowy ok 100-120 zł.

> Próbowałem dojść potem jakim cudem wyskakiwały zatem błędy poza

> czujnikiem pp. Doszedłem do wniosku że to taki system naczyn

> połączonych otóż nieprawidłowa praca przepustnicy i sterowania

> mieszanką (czujnik pp) powodowała występowanie błędu z

> cisnieniem w kolektorze.

> Najprostszym sposobem wg rady kolegi charly'ego ( ) zmierz opór na

> stykach czujnika pp. Jeżeli na którymakolwiek bedzie 0 to

> czujnik do wymiany.

sprawa wyglada tak: nigdy nie widzialem zeby check mi sie swiecil, wiec bledow nie sprawdzalem. (poza tym jakies dwa dni temu robilem reset) poniewaz mam male problemy z gazem chcialem sprawdzic jak auto bedzie sie zachowywc jak odlacze sterownik (stag :/), i tak jak myslalem wyskoczyl blad, ale myslalem ze tylko dot. sondy, a tu jeszcze te dwa. czujnik pp sprawdzalem wczesniej zgodnie z opisem na stronie charly;iego i jest wszystko w normie, dlatego zastanawia mnie skad ten blad, i czy odlaczenie sterownika gazu mialo jakis wplyw na to. z drugiej strony wolalbym zeby jednak ten czujnik byl uszkodzony, bo wtedy auto moze zacznie lepiej chodzic jak go wymienie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nikt juz nic mi nie podpowie?

To może znowu ja smile.gif

Na gazie to sie znam jak na biologii molekularnej hehe.gif ale skoro masz sterowanie elektroniczne do gazu to z tego co wiem to ono jest po to aby oszukiwało komputer w twoim aucie. A po co to się tylko mogę domyślać jump.gif zapewne robi go w konia ze auto jedzie na benzynce i/lub oszukuje co do składu mieszanki (ale to tylko moja teoria nie poparta wiedzą smile.gif).

Wydaje mi sie zatem iż jest to bardzo prawdopodobne że błąd ten mogło wywołać odpięcie sterownika. Komp zgłupiał i stąd error crazy.gif

A swoją drogą to chyba jestes pierwszym który wolałby żeby coś było zepsute niż sprawne smile.gif:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może znowu ja

> Na gazie to sie znam jak na biologii molekularnej ale skoro masz

> sterowanie elektroniczne do gazu to z tego co wiem to ono jest

> po to aby oszukiwało komputer w twoim aucie. A po co to się

> tylko mogę domyślać zapewne robi go w konia ze auto jedzie na

> benzynce i/lub oszukuje co do składu mieszanki (ale to tylko

> moja teoria nie poparta wiedzą ).

> Wydaje mi sie zatem iż jest to bardzo prawdopodobne że błąd ten mogło

> wywołać odpięcie sterownika. Komp zgłupiał i stąd error

> A swoją drogą to chyba jestes pierwszym który wolałby żeby coś było

> zepsute niż sprawne smile.gif:)

hehe, ale u mnie niby wszystko sprawne a auto nie chodzi tak jak powinno :/ komp od gazu oszukuje kompa w aucie, ale tylko w kwestii sondy i wtryskow, dlatego zastanawiam sie skad te dwa bledy?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.