Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Sportowe zawieszenie = twarde zawieszenie?

Featured Replies

Napisano

Witam wszystkiem mam pytanie prosze o szybka odpowiedz, pomoc ;-)

Mam mozliwosc w swojej Astrze (F) zrobienia sobie sportowego zawieszenia, tylko nyrtuje mnie problem czy jadac po dziurach bede te dziury odzczuwal czy nie bedzie to za bardzo odczuwalne tak jak teraz

Pozdrawiam

Napisano

to zalezy jakie to bedzie zawieszenie,bo jak wiadomo sa twarde i twardsze,ogolnie w porownaniu z seryjnym zawieszeniem,nawet najbardziej miekkie sportowe zawieszenie ,bedzie dla Ciebie twarde,wiec jesli nie chcesz czuc kazdej dziury to pozostan przy seryjnym

Napisano
  • Autor

no tego sie wlasnie obawialem.. niechce czuc tych dziur wiec raczej zostane przy normalnym ;-) dzieki za szybka odpowiedz

Napisano
  • Autor

zadam jeszcze jedno pytanie bo nie znam sie na tym kompletnie... ;-)

czy da sie jakos obnizyc samochod aby zawieszenie bylo to samo zeby nie odczuwac tych dziur..?

Pozdrawiam

Napisano

Wiesz, moja żona ma sportową zawiechę z amorkami Koni w calibrze i jeździ się super. Jest twardo ale na normalnym zawieszeniu też czujesz każdą dziurę. Tu jest mały skok prężyny i dla tego spada komfort jazdy ale zależy kto co lubi. W zakrętach na w miarę dobrej drodze jeździ się super. Samochód jest jak "przyczepiony" do drogi.

Napisano
  • Autor

wiadomo kazdy lubi troche poszalec... ;-)

ale bardziej mi zalezy na tej 'komfortowej' jezdzie czesto jeszcze daleko i zalezy mi aby tych dziur nie czuc az tak

wiec jesli chodzi mi o taka jazde to nie zalecacie obnizenia samochodu

Wielki dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Napisano

> wiadomo kazdy lubi troche poszalec... ;-)

> ale bardziej mi zalezy na tej 'komfortowej' jezdzie czesto jeszcze

> daleko i zalezy mi aby tych dziur nie czuc az tak

> wiec jesli chodzi mi o taka jazde to nie zalecacie obnizenia

> samochodu

> Wielki dzieki za pomoc

> Pozdrawiam

dziury to jeszcze nic, najlepiej jak musisz jezdzic po miescie szukajac odpowiednio niskiego kraweznika zeby zaparkowac zlosnik.gif

albo ten dzwiek miski olejowej tracej po koleinie zlosnik.gif

Napisano
  • Autor

hehe no fakt u nas na 'drogach' t ostandard

Dziekuje Wszystkim za pomoc, jednak sie nie zdecyduje na to

Temat uwazam za zamkniety

Pozdrawiam

Napisano

> zadam jeszcze jedno pytanie bo nie znam sie na tym kompletnie... ;-)

> czy da sie jakos obnizyc samochod aby zawieszenie bylo to samo zeby

> nie odczuwac tych dziur..?

> Pozdrawiam

Nie polecam obniżania zawieszenie bez utwardzenia go. Może to spowodować zbyt duże uginanie się zawieszenia, przez co samochód może udeżać podwoziem o nawierzchnię która i tak w polsce jest bardzo pofałdowana i podziurawiona. Mój brat ma utwardzone i obniżone zawieszenie delikatnie o jakieś 3 cm, owszem bardziej czuć dzury po których się jeździ, ale zmusza to do wolniejszej jazdy co sprzyja bezpieczeństwu grinser006.gif Jeśli chodzi o jazdę po lepszych jakościowo drogach i zakrętach to "sportowe" zawieszenie jest dużo bardziej komfortowe.

Napisano
  • Autor

hr no to juz jestem ppewien ze tego niechce :-) popoludniu ide na warsztat to powiem zeby zawieszenie zostawil jak bylo

Napisano

a gdyby zastosowac progresywne sprezyny ? grinser006.gif

Napisano

> a gdyby zastosowac progresywne sprezyny ?

To jest bardzo dobre rozwiązanie. W sumie to jedyne jakie uznaję za stosowne podczas obniżania zawieszenia.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.