Skocz do zawartości

zaklocenia CB radia


radzi0

Rekomendowane odpowiedzi

pisze tutaj nie na forum CB poniewaz to wina raczej Uniaka.

JAk moge wyeliminowac zaklocenia CB pochodzace od wszystkiego w uniaku smile.gif

Zaczyna sie juz po przekreceniu stacyjki, jeszcze nie zdaze odpalic a juz nadaje. Przewod bezposrednio od aku jest pociagniety pod zapalniczke, bede kupowal oryginalna zapalniczke pod instalacje uniaka, moze pomoze?

W escorcie np nie ma takich zaklocen. Radio Alan 100 antena magnesowa nie wiem jaka dokladnie. Radio dostrojone do anteny i do dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisze tutaj nie na forum CB poniewaz to wina raczej Uniaka.

> JAk moge wyeliminowac zaklocenia CB pochodzace od wszystkiego w

> uniaku

> Zaczyna sie juz po przekreceniu stacyjki, jeszcze nie zdaze odpalic a

> juz nadaje. Przewod bezposrednio od aku jest pociagniety pod

> zapalniczke, bede kupowal oryginalna zapalniczke pod instalacje

> uniaka, moze pomoze?

> W escorcie np nie ma takich zaklocen. Radio Alan 100 antena magnesowa

> nie wiem jaka dokladnie. Radio dostrojone do anteny i do dachu.

Pompa paliwa, albo komputer.

Jak eliminowac - bylo w kaciku CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisze tutaj nie na forum CB poniewaz to wina raczej Uniaka.

> JAk moge wyeliminowac zaklocenia CB pochodzace od wszystkiego w

> uniaku

> Zaczyna sie juz po przekreceniu stacyjki, jeszcze nie zdaze odpalic a

> juz nadaje. Przewod bezposrednio od aku jest pociagniety pod

> zapalniczke, bede kupowal oryginalna zapalniczke pod instalacje

> uniaka, moze pomoze?

> W escorcie np nie ma takich zaklocen. Radio Alan 100 antena magnesowa

> nie wiem jaka dokladnie. Radio dostrojone do anteny i do dachu.

pompa paliwa jeśli jest elektr. kiedyś próbowałem wyjąłem bezpiecznik od niej i różnica była odczuwalna/słyszalna. co do zakłóceń sie przyzwyczaiłem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pompa paliwa jeśli jest elektr. kiedyś próbowałem wyjąłem bezpiecznik

> od niej i różnica była odczuwalna/słyszalna. co do zakłóceń sie

> przyzwyczaiłem

tez mi to pozostaje - przyzwyczaic sie frown.gif

probowalem urzadzenie ktore ma eliminowac zaklocenia do instalacji radiowej ale nic nie pomoglo frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche walczylem z zakloceniami, ale dalem sobie rade zeby.GIF

podlaczylem sie zasilaniem pod instalacje radiowa, u mnie instalacja radiowa byla seryjna i na kablu zasilajacym mam jakas taka dziwna kostke, zalana, nie da sie otworzyc tego ani przeczytac nic na tym, ale jest to wielkosci pudelka od zapalek. przypuszczam ze moze to byc jakis filterek...

w kazdym badz razie podlaczylem sie pod to cos, a dodatkowo kupilem za 10zl dodatkowy filtr przeciwzakloceniowy.

dodatkowo (radio Uniden 520) mam wlaczony w nim filtr ANL i jakos zaklocen zadnych nie mam. nic a nic, ani z wentylatora ani z dmuchawy, ani z wycieraczek ani tym bardziej z innego osprzetu silnika. cisza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez mi to pozostaje - przyzwyczaic sie

> probowalem urzadzenie ktore ma eliminowac zaklocenia do instalacji

> radiowej ale nic nie pomoglo

pseudo filtry nic nie dają - też próbowałem chociaż gościo w sklepie juz mi to powiedział ale sam chciałem się przekonać wink.gif

tak samo jak prowadzenie zasilania bezpośrednio z aku też nic nie pomogło przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy aby masz dobra mase ????????

masa jak i plus jest bezposrednio z aku. Z tym ze jest cienki przewod. Pozostaje mi sie podlaczyc pod instalacje radiowa, tam mam gruby przewod, albo pod instalacje zapalniczki - oryginalna instalacj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez mam gaznik i co z tego

> nie ma to zadnego vplyvu na zaklucenia

no to mnie powaliłeś na kolana... pad.gif

człowieku...

mając gaźnik jesteś pozbawiony sporej części elektroniki która jest w większości powodem zakłóceń więc jesteś w jakby komfortowej sytuacji...

bo jedyne co może u Ciebie zakłócać to altek albo przewody WN...

co do długości kabla antenowego- nie będę się z końmi kłócił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrób tak

> 1. odepnij antenę od radia - wykręć wtyczkę - BROŃ BOŻE NIE NADAWAJ W

> TYM CZASIE - i odpal autko - zobacz czy sa zakłócenia

> 2. analogicznie zrób z podpiętą anteną

przy odpietej antenie cisza zupelna icon_eek.gif

krece squelch'em i nie szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy odpietej antenie cisza zupelna

> krece squelch'em i nie szumi.

czyli rozumiem że brak zakłóceń...

zakłócenia zbiera Ci antena - i ewentualne zmiany zasilania tego nie zmienią...

spróbuj w inne miejsce przestawić antenę, inaczej ułożytć przewód antenowy - możesz pokusić się o zakup markowego=lepszego=czyjaktamwolisz przewodu - ważne żeby był dobrze ekranowany... dobrze zmasuj antenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli rozumiem że brak zakłóceń...

> zakłócenia zbiera Ci antena - i ewentualne zmiany zasilania tego nie

> zmienią...

> spróbuj w inne miejsce przestawić antenę, inaczej ułożytć przewód

> antenowy - możesz pokusić się o zakup

> markowego=lepszego=czyjaktamwolisz przewodu - ważne żeby był

> dobrze ekranowany... dobrze zmasuj antenę...

ok dzieki postaram sie pokombinowac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo pewnie masz gaźnik...

ano mam smile.gif ale rodzaj zasilania raczej nie wplywa, rowniez ilosc elektroniki.

przyczyna powstawania smieci przede wszystkim jest rodzaj zaplonu: iskrowy w przypadku silnikow benzynowych. zauwaz ze problemow z zakloceniami pochodzacych z silnika nie maja posiadacze diesli (zaplon samoczynny)

ale nie ma co sie tam sprzeczac, bo zaklocenia w aucie sa sprawa indywidualna dla kazdego auta.

producenci aut projektujac je nie brali pod uwage ze moze ono pozluzyc jako jezdzaca stacja radiowa nadawczo-odbiorcza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakłócenia zbiera Ci antena - i ewentualne zmiany zasilania tego nie

> zmienią...

> spróbuj w inne miejsce przestawić antenę, inaczej ułożytć przewód

dokladnie, u mnie zaklocenia zniknely po tym jak zmienilem sposob zamontowania anteny. tzn pozbylem sie uchwytu przykrecanego na rant klapy bagaznika a zalozylem na uchwyt "pomyslu Glacy" smile.gif

pozadna masa to podstawa!!! na dzwonkowym uchwycie strasznie szumialy mi wycieraczki... po zmianie cisza jak makiem zasial zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy odpietej antenie cisza zupelna

> krece squelch'em i nie szumi.

Czyli antena, Jakiej masz firmy antene i jakimodel, czy to jest antena na stałe (dziura w dachu) czy magnesówka. Ja tez mam zakłócenia u siebie z anteny w uniaku i walcze jakmoge, jak narazie wygrywaauto. Na dniach mi przyjdzie inna antena (president florida) to zobacze co wtedy, teraz mam midlanda 18-244- troche badziew. Jak przełoże całośc do golfa 3 to cisza w uniaku masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli antena, Jakiej masz firmy antene i jakimodel, czy to jest

> antena na stałe (dziura w dachu) czy magnesówka. Ja tez mam

> zakłócenia u siebie z anteny w uniaku i walcze jakmoge, jak

> narazie wygrywaauto. Na dniach mi przyjdzie inna antena

> (president florida) to zobacze co wtedy, teraz mam midlanda

> 18-244- troche badziew. Jak przełoże całośc do golfa 3 to cisza

> w uniaku masakra.

magnesowka ale jaka dokladnie to nie wiem.

Napisz co dala zmiana anteny

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> magnesówka ale jaka dokładnie to nie wiem.

> Napisz co dala zmiana anteny

> thx

Więc tak, kupiłem presidenta florida, ale stan okazał się opłakany, kabel cięty i krótszy i metr od oryginały, antena rozbierana po chamsku, jakoś tam polutowane i poskręcane na żyletkach, gość w aukcji zastrzegł sobie że nie przyjmuje zwrotów i nic mu nie mogę zrobić. Po podpięciu ładnie zbiera, nadawania brak, a zakłócenia gorsze od tych na midlandzie. Rozebrałem antenę w drobny mak, kabel założyłem od poprzedniej anteny (3,64m) a powinno być 3,9 m wszystko lutowane i zaizolowane, Odbiór bardzo dobry bo stojąc w garażu łapie nawet 20km, nadawanie kiepskie na trasie ciężko się przebić ponad 5 km, na starej było dużo lepiej, zakłócenia znikły prawie całkowicie, delikatnie słychać ale już nie przeszkadza. Prawdopodobnie gdyby antena była nówka i z oryginalnym przewodem byłoby cicho. Długość przewodu musi być zgrana z anteną, tak samo jakość kabla musi być dobra a ja teraz mam jakiś chiński, bo tani był. Nie mam miernika na dzień dzisiejszy i nie wiem jaki SWR, może duży i dlatego nadawanie jest kiepskie, będę jeszcze kombinował z nią, ale polecam dużo kupli ma tą atenkę i mimo że jest niepozorna bardzo dobrze działa. Nowa kosztuje 120-150zł zależy gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc tak, kupiłem presidenta florida, ale stan okazał się opłakany, kabel cięty i krótszy i metr od oryginały, antena rozbierana po chamsku, jakoś tam polutowane i poskręcane na żyletkach, gość w aukcji zastrzegł sobie że nie przyjmuje zwrotów i nic mu nie mogę zrobić. Po podpięciu ładnie zbiera, nadawania brak, a zakłócenia gorsze od tych na midlandzie. Rozebrałem antenę w drobny mak, kabel założyłem od poprzedniej anteny (3,64m) a powinno być 3,9 m wszystko lutowane i zaizolowane, Odbiór bardzo dobry bo stojąc w garażu łapie nawet 20km, nadawanie kiepskie na trasie ciężko się przebić ponad 5 km, na starej było dużo lepiej, zakłócenia znikły prawie całkowicie, delikatnie słychać ale już nie przeszkadza. Prawdopodobnie gdyby antena była nówka i z oryginalnym przewodem byłoby cicho. Długość przewodu musi być zgrana z anteną, tak samo jakość kabla musi być dobra a ja teraz mam jakiś chiński, bo tani był. Nie mam miernika na dzień dzisiejszy i nie wiem jaki SWR, może duży i dlatego nadawanie jest kiepskie, będę jeszcze kombinował z nią, ale polecam dużo kupli ma tą atenkę i mimo że jest niepozorna bardzo dobrze działa. Nowa kosztuje 120-150zł zależy gdzie.

Co do długości przewodu to nie ma znaczenia czy masz go 3,64 ; 3,9 czy 4. Ważna jest impedancja.

Ogólnie to częstrze stosowanie kropek mile wskazane dla przejrzystości tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do długości przewodu to nie ma znaczenia czy masz go 3,64 ; 3,9

> czy 4. Ważna jest impedancja.

> Ogólnie to częstrze stosowanie kropek mile wskazane dla

> przejrzystości tekstu.

Dzięki za poprawę. Jakoś szybko pisałem. A długość kabla wbrew pozorom ma znaczenie, chyba że ten przewód ma idealnie impedancje 50 ohm, a żaden tyle nie ma. Najlepiej to brać długi przewód, miernik SWR i ciąć tak żeby SWR było jak najmniejsze, nie ruszać przy tym nic przy antenie. Dopasuje się wtedy przewód do anteny potem można bawić się promiennikiem. Nawet na elektroda.pl są różne opinie na temat długości przewodu, ale rozmawiałem z gościem który w CB siedzi z 30 lat i jednak jego słowa że długość ma znaczenia to prawda. Wcześniej miałem midlanda 18-244, przewód miał 2,75m, nie dało się zejść z SWR poniżej 1,5 (moc wychodząca z radia do anteny była 2,5 W a na sztucznym obciążeniu radio dawało 4W z groszami). To że jest to badziewna antena to swoją drogą. Założyłem nowy przewód o długości 3,64m i dała się zestroić na 1,3. Długość przewodu nie ma znaczenia w warunkach idealnych, które w rzeczywistości nie istnieją, chyba że ktoś zastosuje bardzo dobry i drogi przewód to wtedy będzie bliski ideału i zmiany długości nie będą tak widzialne. Co do anteny 18-244 to polecam jeszcze zastosować dłuższy promiennik o 2 cm (szprycha rowerowa) wtedy jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za poprawę. Jakoś szybko pisałem. A długość kabla wbrew

> pozorom ma znaczenie, chyba że ten przewód ma idealnie

> impedancje 50 ohm, a żaden tyle nie ma. Najlepiej to brać długi

> przewód, miernik SWR i ciąć tak żeby SWR było jak najmniejsze,

> nie ruszać przy tym nic przy antenie. Dopasuje się wtedy przewód

> do anteny potem można bawić się promiennikiem. Nawet na

> elektroda.pl są różne opinie na temat długości przewodu, ale

> rozmawiałem z gościem który w CB siedzi z 30 lat i jednak jego

> słowa że długość ma znaczenia to prawda. Wcześniej miałem

> midlanda 18-244, przewód miał 2,75m, nie dało się zejść z SWR

> poniżej 1,5 (moc wychodząca z radia do anteny była 2,5 W a na

> sztucznym obciążeniu radio dawało 4W z groszami). To że jest to

> badziewna antena to swoją drogą. Założyłem nowy przewód o

> długości 3,64m i dała się zestroić na 1,3. Długość przewodu nie

> ma znaczenia w warunkach idealnych, które w rzeczywistości nie

> istnieją, chyba że ktoś zastosuje bardzo dobry i drogi przewód

> to wtedy będzie bliski ideału i zmiany długości nie będą tak

> widzialne. Co do anteny 18-244 to polecam jeszcze zastosować

> dłuższy promiennik o 2 cm (szprycha rowerowa) wtedy jest super.

Nie będę się spierał o te długości, ale wydaje mi się że jeśli impedancja odbiornika, przewodu i anteny jest 50 Ohm to długość przewodu nie wpływa drastycznie na zmiany. Wiadomo, że wszystko ma swoją tolerancję i te 50 może w każdym z przypadków niewiele odbiegać od nominału, ale to mówię ja i tak sobie teoretyzuję.

Skoro znasz się na antenkach to co byś mi polecił, bo mam starą Cobrę 21 LTD i chciałbym ją do autka wsadzić. Długość anteny tak 100-150 cm i oczywiście magnes bo parkuję pod blokiem.

A tak przy okazji - widziałem u gościa na dachu dwie magnesówki o długości tak ze 30 cm. Co o tym sądzisz? Co to warte i jak podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli impedancja odbiornika kabla i anteny jest 50ohm to przewód może mieć i kilometr i to nie ma znaczenia, ale jak to jest w rzeczywistości nie ma rzeczy idealnych. W szczególności przy stosowaniu chińskich tanich przewodów gdzie ekran to parę żyłem i tyle. W praktyce to są cuda, nic nie da się przewidzieć. Hmm o tej cobrze nie słyszałem, antena w sumie teoretycznie im dłuższa tym lepsza w praktyce przeważnie się sprawdza. Mogę polecić presidenta (midland, Alan) ml 145, jakąś lemm, hustler, president new alaska, najlepsza jakaś filmówka ale jak wiadomo wiąże się to z ceną. Miałem midlanda ml 145, zbierała super, SWR na 1,1 zeszło, gadałem z bratem w odległości 15km ale między nami była konkretna góra że zasięgu komórki nie ma. Słyszałem że pomiędzy antenami ml145 president, midland i Alan nie ma praktycznie różnicy nie licząc ceny. Antenkę sprzedałem bo mi przeszkadzała, za długa do domu jak jechałem to biła po gałęziach, do garażu musiałem odkręcać, nie mówię już że dach chodzi razem z anteną (prawie do zagina, bo miękki) i do una średnio pasuje.

Co do „magnesówek” tych 30 cm, to różnie jest, midland 18-244 ma 60cm ale tylko 30cm promiennika i zbiera kiepsko, w sumie co chcieć od anteny za 50zł, na allegro czasem nawet za 30zł, ale jak się ją od razu przerobi to ujdzie. Do dobrych i krótkich anten zaliczyłbym presidenta Floryda (czy Floryda różnie piszą), mała i niepozorna, wg danych ma mały zysk bo tylko 1 db a te duże po 1,5 m maja nawet 6 db, ale zbiera pięknie, dziś sprawdzałem u kumpla bo ma nówkę, zasięg około 20km na średnio górzystym terenie, nadawanie tez dobre, czysto słychać i mało zakłóceń łapie. Ja mam taka ale molestowaną używkę i łapie dobrze ale nadaje do niczego, musze jeszcze pokombinować a byłem porównać z nówką to nie ma porównania.

Tak więc wszystko zależy od finansów, do tego jeszcze jedni mówią że magnesówki są do niczego bo nie mają stałej masy, że jak zakładać to tylko na dziurę w dachu, ja tam nie wiem, z kilkoma magnesówkami miałem do czynienia i słowa nie mogę powiedzieć. Po co komu zasięg w aucie 30 czy 40km, wystarczy nawet 15 km żeby zapytać o drogę. Ale lepiej na antenie nie oszczędzać już lepiej kupić radio gorszę a anteną dobrą. I raczej polecam nową, chyba że używka z pewnego źródła, bo CB przeżywa u nas drugą młodość, i ludzie nie mający pojęcia o tym na własną rękę cudują i szukają dziury w całym, tak więc rozdziewiczonej anteny nie polecam brać bo to już nie to samo. Już nie raz popalili ludzie końcówki moce w radiach bo radio kupili na giełdzie w stanie działającym a antenkę np. na allegro za 20zł włożyli do auta i kupa. Trochę zszedłem na inne tematy, sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to zabytek jest

> No radio już mam.

Jak w googlach wpisze się nazwę to pojawiają się stronki amerykańskie i ceny około 140$, tylko nie wiem z kiedy są te ogłoszenia. Ale co stare to jare. Dziś już nie robią takich sprzętów jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli rozumiem że brak zakłóceń...

> zakłócenia zbiera Ci antena - i ewentualne zmiany zasilania tego nie

> zmienią...

> spróbuj w inne miejsce przestawić antenę, inaczej ułożytć przewód

> antenowy - możesz pokusić się o zakup

> markowego=lepszego=czyjaktamwolisz przewodu - ważne żeby był

> dobrze ekranowany... dobrze zmasuj antenę...

uno mnie zadziwia hehe.gif

nagle po prostu znikly zaklocenia nawet sie nie bawilem w kombinowanie z antena i prowadzeniem kabla od nowa.

Po prostu nie mam tych zaklocen co wczesniej.

Sa tylko od wiatraka na chlodnicy rozrusznika i wycieraczek.

Ale te juz nie sa tak wazne.

Kupilem zapalniczke i podepne pod oryginalna instalacje, moze i te zaklocenia znikna, w co watpie, mozliwe ze kiedys znow same znikna biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.