Skocz do zawartości

Żarówki w tylnych lampach


marcipio

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej się zdarza że nie świecą mi tylne siatła. Spowodowane jest to że żarówki wysuwają się z oprawek.

Czy jest na to jakaś rada?

Swoją drogą co za baran to wymyślił, żeby żarówka wciskana była do góry i tak wisiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co bym nie zrobił to się wysuwają

Albo złe żarówki wkładasz albo oprawki masz do wymiany. Standardowo żarówkę wciskasz, przekręcasz i zaskakują mocowania. Nie ma prawa wyleźć nawet jak pociągniesz. Żeby wyjąć trzeba podnieść, obrócić i dopiero wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo złe żarówki wkładasz albo oprawki masz do wymiany. Standardowo

> żarówkę wciskasz, przekręcasz i zaskakują mocowania. Nie ma

> prawa wyleźć nawet jak pociągniesz. Żeby wyjąć trzeba podnieść,

> obrócić i dopiero wyjąć.

żarówki wkładam takie jak były

a te oprawki da się jakoś łatwo wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co bym nie zrobił to się wysuwają

Moze zarowka za lekko wchodzi - wtedy misisz podgiac troche metalowe boki oprawki. Moze pomoc takze podgiecie srodkowego styku zarowki (wtedy z wieksza sila zarowka bedzie dociskana do blokad w oprawce i zarowka nie bedzie mogla sie obrocic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żarówki wkładam takie jak były

> a te oprawki da się jakoś łatwo wymienić?

Też to zauważyłem przy czyszczeniu lamp. Ściśnij trochę te oprawki już po przekręceniu żarówek i śróbokrętem podegnij ciutkę te blaszki co stykają się z dolną częścią żarówki (zapomniałem jak to się nazywa). Powinno pomóc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem z lewym pozycyjnym - rada: dogiac lekko blaszke ktora widac po zdjeciu klosza, poprawic jesli trzeba blaszke srodkowa w oprawce (pod nia jest sprezynka), a jak to jeszcze nie pomoze to sciagnac oprawke plastikowym sciagaczem. U mnie pomoglo - zeby wkrecic zarowke potrzeba troche sily uzyc - za nic sama nie wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez tak mialem z lewym pozycyjnym - rada: dogiac lekko blaszke ktora

> widac po zdjeciu klosza, poprawic jesli trzeba blaszke srodkowa

> w oprawce (pod nia jest sprezynka), a jak to jeszcze nie pomoze

> to sciagnac oprawke plastikowym sciagaczem. U mnie pomoglo -

> zeby wkrecic zarowke potrzeba troche sily uzyc - za nic sama nie

> wypadnie.

kupiłem nowe żarówki ale za nic w świecie nie wiem jak wie wkręcić. Wciskam do góry i tyle. Nie widzę możliwości przekręcenia ich. Nowe się jakoś trzymają bo mają te "uszy" nie wytarte tak jak stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem nowe żarówki ale za nic w świecie nie wiem jak wie wkręcić.

> Wciskam do góry i tyle. Nie widzę możliwości przekręcenia ich.

> Nowe się jakoś trzymają bo mają te "uszy" nie wytarte tak jak

> stare.

popatrz dokładnie na gniazdo zanim żarówkę wsadzisz - jest taki pionowy otwór i na jego zakończeniu (ku górze) ma takie niewielkie gniazdo w bok. Oblookaj to i dopiero wsadż żarówkę. U mnie czasem nie stykała więc dogjąłem tą blaszkę. Teraz żarówka wchodzi ciężko, ale o wypadnięciu czy braku styku mowy niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.