Skocz do zawartości

zamki przez zimą ??


pawelli40

Rekomendowane odpowiedzi

> Czym zabezpieczyć mechanizm zamków przed zimą (chodz o zamarzanie).

> Bo mam dosc niespodzianek rano ........

Ja mam zamiar zakupić sylikon do uszczelek, a do zamków standardowo odmrażacz w większej ilości, bo jak autko na zewnątrz stoi a nie w garażu to zawsze będzie problem, ale jak zamarznie to najszybszy sposób przetestowany juz nie raz to szmatka zamoczona w goracej wodzie przyłożona na chwilę do zamka, nie ma mocy żeby nie puściło, ale to takie rozwiązanie na juz zeby otworzyć i się dostać do auta, bo później znów zamarznie , i tak w koło aż do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaloz centralny zamek z pilotem

> z tanszych rozwiazan - napsikalem troche odmrazacza i cala ubiegla

> zime 0 problemow z zamkami nie liczac bagaznika gdzie blaszka

> sie nie zamykala i stale zamarzalo

> GP

mówisz centralny i nie będzie kłopotów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie tam nic nie zamarza

Bo pewnie zimujesz autko do wiosny i dopiero na wiosne jeździsz grinser006.gif

Poczekaj do pierwszych przymrozków - ja mam centralny i zanim nie wytarłem cięgien w drzwiach i nie popsikałem smarem silikonowym to po pierwszych przymrozkach i kolejnych po odwilży zamarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wkładki stosuję olej wazelinowy biały (olej do maszyn do szycia). Ale trzeba również czymś psiknąć na mechanizm wewnątrz drzwi. Tam też chyba będzie dobry. Zamarznięcia zdarzyły mi się sporadycznie poprzedniej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaloz centralny zamek z pilotem

> z tanszych rozwiazan - napsikalem troche odmrazacza i cala ubiegla

> zime 0 problemow z zamkami nie liczac bagaznika gdzie blaszka

> sie nie zamykala i stale zamarzalo

> GP

Mi tej zimy przymarzly raz drzwi. Musialem wejść do uniaka przez... tylnią klape. Myslalem ze uszczelki poprzymarzały bo zadnych drzwi się nie dało otworzyć, ale okazało się ze zamarzły mechanizmy we wszystkich drzwiach, po przejechaniu 5 km mozna juz bylo wysiasc przez tylnie smile.gif. Mam centralny więc nie jest to 100%

zabezpieczenie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie każdego stać albo nie każdy chce inwestować w uno

W zeszłą zimę też mi zamarzały zamki. Kupiłem wówczas omrażacz do zamków "MINI DEG" taki mały 25ml narysowane ma klucze.. Psiknąłem TYLKO raz i ani razu już mi nie zamarzly, mam go jeszcze. Polecam, kosz to 7zł. waytogo.gif Polecam jeszcze przesmarować uszczelki wazeliną techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłą zimę też mi zamarzały zamki. Kupiłem wówczas omrażacz do

> zamków "MINI DEG" taki mały 25ml narysowane ma klucze..

> Psiknąłem TYLKO raz i ani razu już mi nie zamarzly, mam go

> jeszcze. Polecam, kosz to 7zł. Polecam jeszcze przesmarować

> uszczelki wazeliną techniczną.

a wazelinę techniczną to w motoryzacyjnych kupię ????

I wogóle dzięki wszystkim za rady !!!!!!!!!!!! 20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witanko

> Mam pytanko,

> Czym zabezpieczyć mechanizm zamków przed zimą (chodz o zamarzanie).

> Bo mam dosc niespodzianek rano ........

Tak jak pisali koledzy powyżej, zdemontuj cały mechanizm w drzwiach posmaruj, ale też szukaj przyczyny,

jeśli zamarzają uszczelki i mechanizmy od środka to masz wilgoć w samochodzie powinieneś najpierw z tym powalczyć.

Może lepiej nie grzać tak na maksa i nie topić kilogramów sniegu w samochodzie?. hmm.gif

Poza tym słyszałem o kluczykach-surówkach na baterię które maja funkcję grzania, zaznaczam słyszałem nie widziałem może coś takiego wykombinować? idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.