Skocz do zawartości

POMOCY coś się zepsuło !!!!!!


nelson

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM POMÓSZCIE PROSZĘ

właśnie zostałem ściągnięty z trasy bo mi stilon odmówił posłuszeństwa czyli w czasie jazdy wyskoczył komunikat "HIGH COOLANT TEMPERATURE" i koniec jazdy. Dodatkowo temperatura na wskaźniku wskoczyła na czerwone pole ale jeśli chodzi o rzeczywistą temperature to płyn w zbiorniczku był na poziomie i nie był gorący. sciana.gif

Co to może być bo nie mam pojęcia a i jescze jedno jak zdjołem pokrywę akumulatpora to coś "puka na jednym z prostokatnych bezpieczników". Dodam jescze że pare godzin wcześniej myłem sobie stilona i może w tym jest problem że zalał się jakiś czyjnik temperatury i doszło do jakiegoś zwarcia. sciana.gif

Najgorsze jest w tym to że jak dzwoniłem sobie na linie TOP ASISSTANS to się okazało że usługa jest chwilowo niedostępna sciana.gif i co teraz gdyby nie szwagier to bym musiał nocować pewnie w stilonie

czekam ni info. co to się mi zepsuło

stilon 1.6 16V LPG 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WITAM POMÓSZCIE PROSZĘ

> właśnie zostałem ściągnięty z trasy bo mi stilon odmówił

> posłuszeństwa czyli w czasie jazdy wyskoczył komunikat "HIGH

> COOLANT TEMPERATURE" i koniec jazdy. Dodatkowo temperatura na

> wskaźniku wskoczyła na czerwone pole ale jeśli chodzi o

> rzeczywistą temperature to płyn w zbiorniczku był na poziomie i

> nie był gorący.

> Co to może być bo nie mam pojęcia a i jescze jedno jak zdjołem

> pokrywę akumulatpora to coś "puka na jednym z prostokatnych

> bezpieczników". Dodam jescze że pare godzin wcześniej myłem

> sobie stilona i może w tym jest problem że zalał się jakiś

> czyjnik temperatury i doszło do jakiegoś zwarcia.

> Najgorsze jest w tym to że jak dzwoniłem sobie na linie TOP ASISSTANS

> to się okazało że usługa jest chwilowo niedostępna i co teraz

> gdyby nie szwagier to bym musiał nocować pewnie w stilonie

> czekam ni info. co to się mi zepsuło

> stilon 1.6 16V LPG 5D

witam po nocy odpalisz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam po nocy odpalisz bez problemu

też tak mi się wydawało że po nocy moze mu przejdzie ale niestety sciana.gif właśnie przed chilą załączyłem zapłon i to samo stliak niue ma zamiaru odpalić i pojawia się ten sam komunikat. Tak więc chyba jutro trzeba będzie wzywać lawete i jechać na wizyte do ASO sciana.gif.

Sprubuje jeszcze rozpiąć klemy na akumulatorze to może coś to dać jak myślicie screwy.gif moze komputer sobiezapomni że ma zbyt dużą temp. chłodziwa. screwy.gif

nasrtepnym razem trzeba będzie uważać jak się polewa wodą człowiek uczy się na własnych błedach sciana.gif

stilon 1.6 16V LPG 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też tak mi się wydawało że po nocy moze mu przejdzie ale niestety

> właśnie przed chilą załączyłem zapłon i to samo stliak niue ma

> zamiaru odpalić i pojawia się ten sam komunikat. Tak więc chyba

> jutro trzeba będzie wzywać lawete i jechać na wizyte do ASO .

> Sprubuje jeszcze rozpiąć klemy na akumulatorze to może coś to dać jak

> myślicie moze komputer sobiezapomni że ma zbyt dużą temp.

> chłodziwa.

> nasrtepnym razem trzeba będzie uważać jak się polewa wodą człowiek

> uczy się na własnych błedach

> stilon 1.6 16V LPG 5D

Przerabialem ten problem pare dni temu!

Sprobuj polaczyc klem minus z masa silnika jakas sruba ,przewodem rozruchowym ! powinno pomoc ,pewnie masa sie urwala albo przegnila!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam, że ten pukający prostokątny bezpiecznik to jest

> przekaźnik. I że po prostu trzeba go wymienić.

no i nici z resetu kompa. pomimo rozłączenia klem nic się nie zmieniło. Dodatkowo spróbowałem i przełożyłem miejscami przekaźniki (nie miałem nowego) o tych samych parametrach i też nic się nie zmieniło sciana.gif . Z tego wynika coś to może być innego pewnie to mycie spowodowało jakieś zwarcie i jest problem.

Jutro się okaż co to może być byle nic poważnego sciana.gif

stilon 1.616V LPG 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam jestem ciekaw co to jest daj znac czy moje przypuszczenia

> okazaly sie trafne czy nie?

jak się uporam z problemem to napewno napisze co było grane ale już teraz z góry dziękuje wszystkim kolegom za pomoc waytogo.gif

stilon 1.6 16V LPG 5D 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam jestem ciekaw co to jest daj znac czy moje przypuszczenia

> okazaly sie trafne czy nie?

Witam właśnie jestem po 5-cio godzinnych próbach znalezienia przyczyn mojej awarii których na szczeście rezultatem było przywrócenie mojego stilona do prawidłowego funkcjionowania. Jak sie okazało kolega Mar_co miał rację brak było masy lub coś takiego ale po podpięciu stilona do Examinera okazało się że nie ma połaczenia gdyż brak jest sygnału z centralek i nie można znaleźć żadnych błędów. Przeszukanie połączeń wszystkich mas pokazało że jest wszystko OKI i niewiadomo co jest przyczyną jedynie jak mi powiedział mechanik trzeba będzie pokolei przeglądać wszystkie kabelki (jeden za drugim) na połączeniu zasilania od akumulatora do centralek. Nawet ta pracochłonna robota nie wykazała jakichkolwiek przerw w przewodach co by mogło nie przekazywać sygnału na centralki. Tak więc załamany wieścią że może to sama w sobie centralka jest przyczyną mało co nie klapłem z wrażenia. Ale poraz ostatni został połączony akumulator i po tym ALE JAZDA wszystko wróciło do normy. bananaevil.gif

Teraz nie wiem co rzeczywiśćie było przyczyną tej anomali może jak to określili po prostu nie było połączenia na eszerach lub było coś zaśniedziałe.

pozdrawiam 30.GIF

stilon 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzewajac kotleta

ma ktos moze zaznaczone na jakims zdjeciu miejsca podpiecia masy ?? bo mnie te pokrywy denerwuja nic pod nimi nie widac

a jutro sie musze za to zabrac i znowu przewody masowe z malucha pojda w ruch (jak w seju)

z bledow mam losowo raz na 5 odpalen:

high coolant temperature- na zimnym silniku

low fuel - i za sekunde pokazuje pol baku

engine fault

alternator fail

i jeszcze jakis zolty wykrzyknik ale poki co nie wiem co on oznacza

pozatym auto zachowuje sie chyba normalnie biglaugh.gif

wszystko dziala jedynie czasem moge wyczuc delikatne szarpniecia - ale za to zabiore sie po usunieciu problemow z masa

bo cewki byly wymieniane wiec zostaly(chyba) do wyeliminowania filtr paliwa lub wtryski

a wiedzialem zeby nie brac fiata hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.