Skocz do zawartości

Bravo,Lanos a może xsara?


przemek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 4 lat jestem właścicielem ax' gt-85 hp poniżej 10 s do setki , słowem sprytne autko.Jest jeden minus-wiek. Postanowiłem go zatem na wiosne zmienić ale waham sie pomiedzy autami wskazanymi w tytule. Chciałbym WAS prosić o pomoc w podjęciu decyzji-zatem jakie aspekty przemawiają za Bravo?

Zakładam że wszystkie porównywane auta muszą być w cenie do 13000 pojemność min 1,6 , fajnie gdyby były zgazowane.

dzieki za odpowiedzi o ile się pojawią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no badzmy obiektywni!!! smile.gif)) w kolejnosci jesli bym zmienial ---> bravo (bo to bravo, bo to fiat itp itd [wiecej powiedza ci wlasciciele-uzytkownicy) ------> xsara (ale picasso) , slyszalem troche na temat awaryjnosci elektryki w tych autach, ale jesli poprzedni wlasciciel sie tym zajal to ok!!poza tym auta francuskie znane sa z dynamicznych silnikow..i baaardzo oszczednych diesli) ---> lanos (po prostu nie lubie tych aut...malo komfortu, kiepskie wykonanie..i tak mozna mnozyc...ale to oczywiscie rzecz gustu!!! smile.gif)) 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sam musisz sobie znaleźć odpowiedz na to pytanie, tutaj wiadomo wszyscy bedą chwalić Bravo, bo nie jest złe ale tez nie jest idealne, i praktycznie to samo mozna powiedzieć o Lanosie (w wersji 5d nie najbrzydszy ale 4d to wg. mnie paskuda) bardziej popatrz na ceny, wyposażenie, i to który bardziej CI sie podoba. Ja osobiście przy kupowaniu auta nie wybieram na 100% modelu ten i tylko ten, ale sie rozlgądam i szukam dobrego egzemplarza, wiadomo można trafić na złoma czy to Bravo czy Lanosa itd. Oczywiscie inna kwestia jest gdy sie kupuje nowe auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Od 4 lat jestem właścicielem ax' gt-85 hp poniżej 10 s do setki ,

> słowem sprytne autko.Jest jeden minus-wiek. Postanowiłem go

> zatem na wiosne zmienić ale waham sie pomiedzy autami wskazanymi

> w tytule. Chciałbym WAS prosić o pomoc w podjęciu decyzji-zatem

> jakie aspekty przemawiają za Bravo?

> Zakładam że wszystkie porównywane auta muszą być w cenie do 13000

> pojemność min 1,6 , fajnie gdyby były zgazowane.

> dzieki za odpowiedzi o ile się pojawią ;-)

--lanosa odradzam moze moja sasiadka ma pechowego ale ma go od nowosci teraz ma jakis 6 lat i nie bylo nawet okresu 2 miesiecy zeby cos nie domagalo a do tego jak na 1,6 16v ma ogromny apetyt no i poza tym brzydki jest spineyes.gif

--Xsara osobiscie jezdzilem taka po lifcie z silnikiem 1,8 (kilka dni auto kolegi) troche palila w miescie ale w granicach rozsadku, bardzo miekkie auto i bardzo wygodne jak na ta klase aut niestety jego egzemplarz drecza usterki elektryki co ponoc nie jest tylko dolegliwoscia konkretnie tego modelu wink.gif

--bravo, czesto jezdze bravo w jtd 105km, dla mnie troche malo miejsca z tyłu ale mysle ze jakos 500km bez bolu bym przejechal z tylu, osobiscie wole brava moze dlatego ze mamy taka w rodzinie i ma wiekszy bagaznik. Bravo napeno bedzie tansze w eksploatacji niz xsara... aha omijaj silnik 1,4 oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie. Napewno wezmę pod uwage szczególnie ta w której jest mowa o tym by wybrać egzemplarz auta w dobrym stanie a nie do konca kierować sie marką. W sumie to skłaniam się ku lanosowi i bravo ze wzgledu na cenę pierwszego (w stosunku do rocznika) i stylistyke tego drugiego( w sumie z awaryjnością i ekonomika też chyba nie jest tragicznie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za Wasze opinie. Napewno wezmę pod uwage szczególnie ta w

> której jest mowa o tym by wybrać egzemplarz auta w dobrym

> stanie a nie do konca kierować sie marką. W sumie to skłaniam

> się ku lanosowi i bravo ze wzgledu na cenę pierwszego (w

> stosunku do rocznika) i stylistyke tego drugiego( w sumie z

> awaryjnością i ekonomika też chyba nie jest tragicznie ?)

Co do Bravo kontra Lanos to poszukaj na kąciku. Był tu ostatnio temat porównania tych autek. Sprawdz na towarzyskim BravoBravaMareazzzzium (czy jakoś tak), tam chyba to było jak się nie mylę.

Ode mnie powiem tylko tyle: stylistyka Bravo bije na głowę Lanosa, raczej porównywał bym go z Nubirą. Jak lubisz te swoje "mniej niż 10s do setki" to Lanos chyba odpada, bo tam nie ma mocniejszych silników jak się nie mylę niż 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> --lanosa odradzam moze moja sasiadka ma pechowego ale ma go od

> nowosci teraz ma jakis 6 lat i nie bylo nawet okresu 2 miesiecy

> zeby cos nie domagalo a do tego jak na 1,6 16v ma ogromny apetyt

> no i poza tym brzydki jest

Sam mam lanosa od 6 lat i .. i co i nigdy sie nie zepsul, auto niepsujace bym powiedział tylko brzydkie i niekomfortowe. Bravo będe chwalić ale psują się w nim duperele. Xary nie znam. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.