Skocz do zawartości

Autronic Al-600 czy traci ustawienia po odłączeniu aku?


sebak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko: czy komputery sterujące pracą instalacji gazowych tracą ustawienia w momencie odłączenia akumulatora? Mam Autronic Al-600 muszę jechać na regulację a za jakiś czas przewiduję zmianę akumulatora - czy będzie wtedy potrzebna ponowna regulacja instalacji gazowej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytanko: czy komputery sterujące pracą instalacji gazowych

> tracą ustawienia w momencie odłączenia akumulatora? Mam Autronic

> Al-600 muszę jechać na regulację a za jakiś czas przewiduję

> zmianę akumulatora - czy będzie wtedy potrzebna ponowna

> regulacja instalacji gazowej?

> Pozdrawiam

Wg mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pogooglowałem trochę i zorientowałem się że AL-600 nie jest programowalny z komputera frown.gif Jest programowalny za pomoca testera. Co to oznacza-czy instalka pomimo to jest 2 generacji? Gdzie toto (al600 - i czy wogole) mozna wyregulowac?

I jeszcze jedno pytanko - ile kosztuje Al-700 i czy jest sens zmiany sterownika (Astra 1 1.6 monowtrysk)?

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AL 700 na pewno nie traci ustawien teraz pytanie czy wlasnie tym sie

> nie rozni z AL 600

Raczej nie, bo AL-600 jest tej samej klasy co BRC Blitz - prosty sterowników elektroniczny, bez możliwości programowania z PC. Nie może stracić ustawień, bo ich po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki.

> Pogooglowałem trochę i zorientowałem się że AL-600 nie jest

> programowalny z komputera Jest programowalny za pomoca testera.

> Co to oznacza-czy instalka pomimo to jest 2 generacji? Gdzie

> toto (al600 - i czy wogole) mozna wyregulowac?

> I jeszcze jedno pytanko - ile kosztuje Al-700 i czy jest sens zmiany

> sterownika (Astra 1 1.6 monowtrysk)?

> Dzieki i pozdrawiam

chyba nie ma wiekszego sensu jak auto dobrze sie spisuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu szok - sorki za to pytanie bo myślałem że mam AL-600, a mam STAG2-L. Kurcze - na fakturze od poprzedniego właściciela miałem Autronic AL-600, a po rozebraniu i samodzielnych oględzinach okazało się że jest STAG2-L. Nie wiem czy to dobrze czy źle, czy ten STAG jest lepszy od AL-600?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten STAG jest lepszy od AL-600?

> Pozdrawiam

Obawiam się że nie jest lepszy.Też nie jest odsługiwany z laptoka i jest tani więc gazmani go lubią Ale jeśli auto sprawuje się dobrze to nie ma sensu nic kombinować. Kompletny AL-700 kosztuje ok 400 na allegro. I jest to popularny, mający dobrą opinię kompik. Sam taki mam w instalce Sofcik tez dość łatwy w obsłudze. Wtyczki i sofcik są na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się że nie jest lepszy.Też nie jest odsługiwany z laptoka i

> jest tani więc gazmani go lubią Ale jeśli auto sprawuje się

> dobrze to nie ma sensu nic kombinować. Kompletny AL-700 kosztuje

> ok 400 na allegro. I jest to popularny, mający dobrą opinię

> kompik. Sam taki mam w instalce Sofcik tez dość łatwy w

> obsłudze. Wtyczki i sofcik są na allegro.

Dzięki za info. Niestety narazie nie mam mozliwości zmiany tego sterownika - w kolejce czeka jeszcze parę rzeczy do zrobienia smile.gif - ale może za jakieś pare miesięcy jak porobię co nieco przy samochodzie pomyślę o takowej zmianie.

A co do pracy auta to nie mam raczej żadnych problemów z odpalaniem, czy gaśnięciem silnika, ale jest jeden mankament - chyba emulacja lambdy jest niepoprawna. Wprawdzie check engine się nie pali, ale ECU jakby uczył się ustawień z gazu i przenosił je na PB powodując w ten sposób nierównomierną pracę na PB na nagrzanym silniku (po resecie ECU jest OK na PB dopóki oczywiście nie zacznę używać LPG).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.