Skocz do zawartości

Jak podnieść tył Astra kombi ??


rami

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Macie może jakiś pomysł na podniesienie tyłu samochodu

> nowe sprężyny nic nie dają

> autko ma hak i butle z gazem więc troche siadł :-((

> Dzięki za sugestie

> Pozdrawiam

ja rozciągałem springi u kowala - pomoglo

Najpierw zalozylem nowe, efekt : lipa, dalem stare do kowala, rozciagnal za 40 PLN, zalozylem, miód/malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz jeszcze taki układ poziomujący nadwozie i tam możesz dopompować.

Swoją drogą, duży musisz mieć zbiornik i ciężki hak, że ażtak bardzo tył usiadł. Też mam zbiornik, tyle że w kole i z 3/4 baku paliwa + cały zbiornik gazu (28 l) Astra stoi równo. Wiem, że są różne producenci oferują sprężyny o różnej twardości, znaczą je różnymi kolorami, ale każdy chyba inaczej. Może poszukaj właśnie tych twardszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Macie może jakiś pomysł na podniesienie tyłu samochodu

> nowe sprężyny nic nie dają

> autko ma hak i butle z gazem więc troche siadł :-((

> Dzięki za sugestie

> Pozdrawiam

Witam. Miałem ten sam problem. Po prostu wyciąłem z gumy grubości 30 mm dwa kółka o średnicy zewnętrznej 165mm i otworze 50mm. Założyłem je nad sprężyny gdyż z dołu jest odbojnik na gumie który musi przylegać do stopy. Automatycznie astrunia stała się ciut sztywniejsza i mam szczelinę nad oponą na 3 palce, gdzie poprzednio widziałem tylko połowę wysokości opony..NIe można założyć grubszej gumy gdyż wtedy sprężyna nie siądzie w gnieździe. Starą podkładkę gumową oczywiście wyjąłem.

Pozdrawiam idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki kłopot z moim sedanem. Jak wsiadło 4 osoby to samochód leżał na glebie. Zakupiłem sobie wzmocnione sprężynki z allegro (to są chyba od vectry), ale nie wiem jak będzie w kombi. Są też takie właśnie podkładki gumowe pod sprężyny, podobno się dobrze sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ja miałem taki kłopot z moim sedanem. Jak wsiadło 4 osoby to samochód

> leżał na glebie. Zakupiłem sobie wzmocnione sprężynki z allegro

> (to są chyba od vectry), ale nie wiem jak będzie w kombi. Są też

> takie właśnie podkładki gumowe pod sprężyny, podobno się dobrze

> sprawdzają.

Zakupiłem zwykłe sprężyny do mojego sedana (nr. wg katalogu) i siedzi tył niżej niż na starych i zjeżdżonych. Może faktycznie kupić te z Vectruni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.