Skocz do zawartości

Katalizator


Kali33

Rekomendowane odpowiedzi

> a wytnij że w cholere kata - ja tak zrobie jak mi padnie

czytałem że bez kata mogą się różne rzeczy z silnikiem dziać - jakieś niby fale dźwiękowe się nakładają i lepiej się spaliny wydalają - jak to rzeczywiście wpływa na bravkę?

A może metalowy założyć, np. JMJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel wywalil w 1.6 wywalil katalizator i w miejsce jego wstawil strumiennice w obudowie katalizatora.Tak ze na oko nie ma różnicy ale jest napewno na badaniu spalin.Autko dużo lepiej się wkręca tylko też jest troszkę głośniejsze:).Ja na giełdzie widziałem katalizatory blaszane w sśrodku po 250zł.A ceramiczne są chyba ponad500zł ale nie na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał już doświadczenia z zatkanym katem? U mnie objawy są takie: ok. 2-3 sek po uruchomieniu auta silnik chodzi głośniej, spadają obroty i zaczyna nierówno chodzić. Dzwięk jest mniej więcej taki, jakby była nieszczelna plecionka albo puściła któraś uszczela.

Czasem gaśnie na wolnych, na początku gasł zawsze po uruchomieniu, ale potem powymieniałem to i owo, dałem mu trochę po garach i chyba go przedmuchałem bo już nie gaśnie po odpaleniu.

Podejrzewam kata bo przez jakiś czas przepustnica była zalewana olejem z silnika (był nadmiar oleju w silniku - taką padakę kupiłem), no i poszła sonda a kata na razie zostawiłem bo nie wiem czy już na niego czas. confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wejdź pod autko i postukaj/potrząśnij

> jak coś latać będzie w środku to kat już na złom

Dziś próbowałem nawet odkręcić, ale bez szlifierki chyba nic z tego, to robota dla fachury.

Potrząsnąłem i stuknąłem, coś tam w środku trochę lata... chyba więc kata zamówię tu http://www.ekosystemonline.com/ metalowy cena ok. 210 zł, nie jest tak źle. Zna ktoś średnicę rury w bravce 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.