Skocz do zawartości

Podnoszace sie obroty- czujik temperatury.


pawel98

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza sie mojemu uniaczkowi podnoszenie obrotow tak do 1300 czasem 1500 po chwili wracaja do normalnych zdaza sie to gdy samochod chwilke stoi np. swiatla. Kiedys go przylapalem w momencie gdy mial wlasnie takie wysokie obroty i po wypieciu czujnika temperatury [tego ktory podaje sygnal do sterowania] obroty spadly do normalnych,po wpieciu znow skoczyly do 1400 po wypieciu znow spadly. Mozna by szukac winy w s.krokowym ale on wykonuje polecenia centralki. Moze czujnik t.jest walniety i zmienia sie jego rezystancja do wartosci odpowiadajacej powiedzmy 5*.Prosze o opinie czy moze tak byc ?. Pozdrawiam oczywiscie wszystkich kolegów. bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze czujnik sie "konczy"... smirk.gif Faktycznie moze z jakiegos powodu przyjmowac rezystancje odpowiadajaca temp. otoczenia np. 5*... no.gif Z jakiego nie wiem... niewiem.gif Jedno jest pewne, ze gdy wyjales wtyczke z czujnika komputer przeszedl w tryb awaryjny i zastapil wskazanie z czujnika sygnalem odpowiadajacym 90*... ok.gif To tlumaczyloby powrot obrotow do normy... skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak na początku mojej obeznej przygody wzrastały obroty ale i spadały, czasami zarzało się tak że obroty nawet dłuższy czas były wysokie.

Sprawdzałem czujnik i okazał sie oki

Proponuje zronic to samo miernik podpiąć do czujnik a i sprawdzać w miarę rozgrzanego samochodu omonierz pomoże przekonać się

a co do wypinania i wpinania to ma sie tak zachoywać bo zmienia rezystancje w miarę wzrostu temp. take jest jego zadanie więc może zmieniać ilość obrotów bo w momencie odpinania masz 0 Ω

Ale nie daje głowy ani ręki za to co napisałem bo czytalem o tym czujniku jakiś czas temu i mogę coś przekręcić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.