Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy do Astry G


drzwi_do_wanny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szczęśliwych posiadaczy Asterek:-)

mam pytanko, odnośnie bagażnika dachowego do Astry. Mam książkę do mojej Asterki jakiegoś niemczucha, ale niestety nie ma tam nic o bagażniku dachowym. Nie mam na Astrze żadnych relingów, ale są jakieś takie jakby 2 podłużne listwy, można tam rozsuwać jakimś plastikiem i pod spodem są dziurki. Czy ktoś z Was wie czy można na taką "infrastrukturę dachową" zamontować boxa do przewożenia nart? .Bo jak sie orientowałem to chyba tylko do relingów. Uprzedzając komentarze, używałem opcji "szukaj" i nie znalazłem nic poza kupię/sprzedam. Byłbym wdzięczny za wszelkie info i podzielenie się doświadczeniami, czy warto boxa czy co innego i jakich firm. Ja mam co prawda asterke z niemiec sprowadzaną w wersji elegance, ale nie sądze, żeby w koleżankach na rynek Niemiecki Asterki miały inny dach. Będę wdzieczny za wszelkie info bo w lutym zamierzam troche poszusować,a asterke kupiłem w Maju, kiedy już śniegu nie było:(. Pozdrawiam! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić kpl. 2 listew o odpowiedniej długości z mocowaniami "do rynienki", a nie do "relingów", jak jest w kombi. Te mocowania wchodzą właśnie w otwory, po odsunięciu zaślepek.

Do tych listew można przykręcać już wszystko: uchwyt na rowery, na narty, "budkę-trumnę", kosz... i co jeszcze dusza zapragnie... Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, a gdzie to można najlepiej kupić? na allegro? Bo jeszcze bym chciał boxa na narty dokupić, żeby mnie nie zczesało po kieszeni. dzisiaj otwierałem te zaślepki i troche sie boje czy to dobrze może trzymać bo na boki sie lekko gnie. Ile mozna wogle z takim pudełkiem jechac, mam nadzieje że 160 się chociaż da. Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z bagażnikiem dachowym w astrze G, heczbek, byłbym wdzięczny za wszelkie info. Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wielkie, a gdzie to można najlepiej kupić? na allegro? Bo

> jeszcze bym chciał boxa na narty dokupić, żeby mnie nie zczesało

> po kieszeni. dzisiaj otwierałem te zaślepki i troche sie boje

> czy to dobrze może trzymać bo na boki sie lekko gnie. Ile mozna

> wogle z takim pudełkiem jechac, mam nadzieje że 160 się chociaż

> da. Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z bagażnikiem

> dachowym w astrze G, heczbek, byłbym wdzięczny za wszelkie info.

> Pozdrowionka!

spoko niebeda sie giely jak bagaznik azalozysz ja mam takie belki firmy thule i do teho 2 uchwyty na rower i spoko jechalem 120 - 130 wszystko ok a najlepiej to kupic w jakim sklepie typu np. Norauto oni maja duzy wybor i belek dachowych i boksow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wielkie, a gdzie to można najlepiej kupić? na allegro? Bo

> jeszcze bym chciał boxa na narty dokupić, żeby mnie nie zczesało

> po kieszeni.

Kup takie z zamkiem na kluczyk, żebyś mógł na ulicy na noc zostawić...

> dzisiaj otwierałem te zaślepki i troche sie boje

> czy to dobrze może trzymać bo na boki sie lekko gnie.

Te belki nie trzymają się za plastyk, tylko opierają się o dach, a trzymają metalowej rynienki... Przy duzym obciążeniu, siła odrywająca w górę podczas jazdy jest znikoma... Nie słyszałem o tym, żeby komuś podczas jazdy odpadły belki, a rowery wożą przy bocznym wietrze...

>Ile mozna

> wogle z takim pudełkiem jechac, mam nadzieje że 160 się chociaż

> da.

Nie wiem, nie posiadam, ale to powinno być napisane w instrukcji obsługi i montażu belek...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wielkie, a gdzie to można najlepiej kupić? na allegro? Bo

> jeszcze bym chciał boxa na narty dokupić, żeby mnie nie zczesało

> po kieszeni.

Nowy lub używany IMHO nie warto brać tanich marketowych bogażników. Lepiej dać pare groszy więcej i mieć coś markowego od razu z zamknięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wpisy i chęć podzielenia się wiedzą. Tobie Astroman też za linki z Alledrogo. Tak se myśle że chyba te listwy kupie jednak tego Thule co jest w tych linkach, bo ja znalazłem skolei coś takiego:

http://www.allegro.pl/item153844087_uniwersalny_bagaznik_niemal_na_kazde_auto.html

ale to jest do każdego(niemal:D) auta, a tamto jest dedykowane do Asterki, wiec lepiej chyba te Thule wezme.Pozdro palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wpisy i chęć podzielenia się

> wiedzą. Tobie Astroman też za linki z Alledrogo. Tak se myśle że

> chyba te listwy kupie jednak tego Thule co jest w tych linkach,

> bo ja znalazłem skolei coś takiego:

> http://www.allegro.pl/item153844087_uniwersalny_bagaznik_niemal_na_kazde_auto.html

> ale to jest do każdego(niemal:D) auta, a tamto jest dedykowane do

> Asterki, wiec lepiej chyba te Thule wezme.Pozdro

Ja mam własnie taki jak z tego linka i pasuje wysmienicie do mojego heczbeka. Jedyny minus to gwizd już od ok. 100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.