Skocz do zawartości

Nietypowa sprawa.....PORADŹCIE COŚ!!!


maxpaynemm

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem może uznacie na umieszczony nie na tym kąciku co trzeba ale w pewnym sensie dotyczy to Fiata Uno więc mam następujący problem..... mam w uniaczku radyjko, nie bede pisał jakie ale "nie najgorsze" i od pewnego momentu mam problem bo radyjko szumi mi i źle odbiera przy włączonym zapłonie sick.gif sprawa znika zaraz po wyłączeniu zapłonu wtedy radio odbiera bardzo dobrze ok.gif Nigdy wcześniej nie mialem takiego problemu, moje radyjko zawsze dobierało extra a teraz zonk sick.gif włącze silniczek i odrazu cos sieje. Dodam iż radijko jest podłączone dobrze i sprawdzilem wszystkie połączenia czy niezaśniedziały itp itd. Może wiecie jaka może byc porzyczyna zakłuceń i co może to robić???? Nigdy wcześniej tego nie było dopiero od niedawna.... frown.gif PORADŹCIE COŚ!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.GIF

Też tak miałem. Po włączeniu zapłonu "dusiło" mi sygnał. Silnik nie musiał pracować. Mam instalację przeciwzakłóceniową.

Aby to wyeliminować, należy pociągnąć oddzielny kabel + od akumulatora do radia. Na początku od strony akumulatora należy dać bezpiecznik np.10A. Jak ręką odjął, poprawa zauważalna natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak miałem. Po włączeniu zapłonu "dusiło" mi sygnał. Silnik nie

> musiał pracować. Mam instalację przeciwzakłóceniową.

> Aby to wyeliminować, należy pociągnąć oddzielny kabel + od

> akumulatora do radia. Na początku od strony akumulatora należy

> dać bezpiecznik np.10A. Jak ręką odjął, poprawa zauważalna

> natychmiast.

No od akumulatora aż do radia moam pociągnięty taki fajny kabelek gdzies srednicy 8mm z bezpiecznikiem zlosnik.gif Niestety to nie pomogło. Kabelek leci aż do wzmacniacza w bagażniku. A zakłucenia pojawiają się nawet na NIE pracującym silniku.... Wystarczy miec włączony zapłon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No od akumulatora aż do radia moam pociągnięty taki fajny kabelek

> gdzies srednicy 8mm z bezpiecznikiem Niestety to nie pomogło.

> Kabelek leci aż do wzmacniacza w bagażniku. A zakłucenia

> pojawiają się nawet na NIE pracującym silniku.... Wystarczy miec

> włączony zapłon...

Spróbuj dać kabel w ekranie, ja mam taki z miedzianą koszulką. Koszulkę połączyłem z masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy kabel + i - przy rqadyjku zastosuj jaki kondensator przeciwzakloceniowty np 100nF na min 16V.

jezeli do od zasilania powinno pomoc.. najlepiej jaki foliowy MKP czy MKSE kondensatorek,,, ale gorszy tez moze byc..elektrolit tez bedzie dobry ALE NIESPOLARYZOWANY czyli mozna podlaczyc go obojetnie ktora koncowka (bez zaznaczonego plusa i minusa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak dokładnie przed włączeniem silnika jak i podczas pracy silnika

jeśli napięcie masz osobno podawane - to nie ma bata...

coś Ci sieje...

gdzieś może jakieś mikrowyładowania są na stykach...

włącz zapłon i po kolei wyciągaj bezpieczniki od obwodów...

na sam koniec odepnij wtyczki od cewki zapłonowej, modułów zapłonowego i sterowania wtryskiem...

musi się dać to zlokalizować...

odłączaj kolejno wszystkie odbiorniki (może masz alarm bądź centralny?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli napięcie masz osobno podawane - to nie ma bata...

> coś Ci sieje...

> gdzieś może jakieś mikrowyładowania są na stykach...

> włącz zapłon i po kolei wyciągaj bezpieczniki od obwodów...

> na sam koniec odepnij wtyczki od cewki zapłonowej, modułów

> zapłonowego i sterowania wtryskiem...

> musi się dać to zlokalizować...

> odłączaj kolejno wszystkie odbiorniki (może masz alarm bądź

> centralny?)

Ja też bym raczej szukał przyczyny, na moje oko to jakieś złącze bedzie niepewne i pewnie troche iskrzy przez co robią się zakłócenia.

Wyciągając kolejno bezpieczniki zlokalizujesz obwód odpowiedzialny za zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.