Skocz do zawartości

Układ wtryskowy UNO


makler48

Rekomendowane odpowiedzi

Prosilbym kolegow o rade Juz dwa razy zdazylo mi sie ze podczas jazdy zaświecila sie "lamka sygnalizacji wtrysku" po zatrzymaniu sie i przegazowaniu lamka zgasła i jechalem dalej Po zapaleniu silnika lamka zaraz gaśnie Co jest tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosilbym kolegow o rade Juz dwa razy zdazylo mi sie ze podczas jazdy

> zaświecila sie "lamka sygnalizacji wtrysku" po zatrzymaniu sie i

> przegazowaniu lamka zgasła i jechalem dalej Po zapaleniu silnika

> lamka zaraz gaśnie Co jest tego przyczyna ?

W chwili zapalenia sie kontrolki wtrysku w pamieci komputera zostal zapisany "blad"... Po podlaczeniu komputerka wtrysku do egzaminera dowiesz sie, z ktorego obwodu/czujnika ten blad pochodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W chwili zapalenia sie kontrolki wtrysku w pamieci komputera zostal

> zapisany "blad"... Po podlaczeniu komputerka wtrysku do

> egzaminera dowiesz sie, z ktorego obwodu/czujnika ten blad

> pochodzi...

Wlasnie dzis o 18tej kazal mi przyjechac na komputer Narazie dzieki Mamy te same kolory aut ! tylko mój mlodszy o 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj znac na Forum, jak juz bedziesz znal wyniki z egzaminera...

Wlasnie wrocilem komputer wskazal uszkodzenie czujnika plynu chlodzacego Jutro mam kupic czujnik i mi wymieni Ale dzis wymienilem świece jak mi kol. radzili na NGK filtr paliwa bo sam podejrzewalem moze dostaly sie jakies brudy filtr powietrza + tyskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie wrocilem komputer wskazal uszkodzenie czujnika plynu chlodzacego Jutro mam kupic czujnik i mi wymieni

Daj znac ile zaplaciles za czujnik... hmm.gif Jak ostatnio sie pytalem w sklepie, to wolali 120 zeta... icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj znac ile zaplaciles za czujnik... Jak ostatnio sie pytalem w

> sklepie, to wolali 120 zeta...

Male sprostowanie to nie czujnik plynu chlodzacego Pisalem tak z rozpedu.Ten czujnik nazywa sie czujnik temperatury wtrysku i koisztowal 70 zł W KAT. na Jozefowskiej jest sklep tylko z czesciami do wszystkich fiatow Jak potrzeba to mam dokladny adres i tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Male sprostowanie to nie czujnik plynu chlodzacego Pisalem tak z

> rozpedu.Ten czujnik nazywa sie czujnik temperatury wtrysku i

> koisztowal 70 zł W KAT. na Jozefowskiej jest sklep tylko z

> czesciami do wszystkich fiatow Jak potrzeba to mam dokladny

> adres i tel

Nie ma czegos takiego jak czujnik temp. wtrysku... skromny.gif Komputer wtrysku dostaje sygnal o temperaturze tylko z dwoch czujnikow... ok.gif Pierwszy, to ten o ktorym byla mowa , czyli czujnik temp. plynu chlodzacego... smirk.gif Drugi, to czujnik temp. zasysanego powietrza umieszczony tuz obok wtryskiwacza, wiec pewne o ten czujniczek Ci chodzi... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma czegos takiego jak czujnik temp. wtrysku... Komputer wtrysku

> dostaje sygnal o temperaturze tylko z dwoch czujnikow...

> Pierwszy, to ten o ktorym byla mowa , czyli czujnik temp. plynu

> chlodzacego... Drugi, to czujnik temp. zasysanego powietrza

> umieszczony tuz obok wtryskiwacza, wiec pewne o ten czujniczek

> Ci chodzi...

Jak mi wytlomaczyles to bede wiedzial teraz Nie bylo czasu na rozmowe z mechanikiem Sam jestem zly bo zawsze cos wiecej chce wiedziec nawet szczegoly ale nie zawsze mozna Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma czegos takiego jak czujnik temp. wtrysku... Komputer wtrysku

> dostaje sygnal o temperaturze tylko z dwoch czujnikow...

> Pierwszy, to ten o ktorym byla mowa , czyli czujnik temp. plynu

> chlodzacego... Drugi, to czujnik temp. zasysanego powietrza

> umieszczony tuz obok wtryskiwacza, wiec pewne o ten czujniczek

> Ci chodzi...

Nie daje mi to spokoju Czy mozesz mi powiedziec gdzie dokladnie sa te dwa czujniki o ktorych piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie daje mi to spokoju Czy mozesz mi powiedziec gdzie dokladnie sa te

> dwa czujniki o ktorych piszesz ?

Jakby Ci to wytlumaczyc... hmm.gif

Czujnik temp. plynu chlodzacego jest wkrecony w kolektor ssacy, a dokladnie w kanal wodny kolektora - jest widoczny, gdy popatrzymy z gory na kolektor dolotowy... ok.gif Czujnik temp. zasysanego powietrza znajduje sie w gardzieli nad przepustnica tuz przy wtryskiwaczu - jest widoczny dopiero po zdemontowaniu obudowy filtra powietrza... ok.gif

Jezeli chcesz cos wiecej wiedziec o ukladzie wtryskowym przeczytaj sobie ten artykul na naszej stronce (jest tez kilka fotek)... waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.