Skocz do zawartości

Tluczenie z tylu?


mazi1319

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio bardzo nasila sie jakies tluczenie z okolic tylnego lewego kola .Jak otworze bagaznik i auto dosc energicznie przyciskam z tej strony nic nie slychac (czyli wedlug mnie to nie amortyzator)ale jak sie autem zacznie bujac pchajac go z boku to wtedy cos slychac (poduszki pod tylna belka czy wachacz?)podjade jescze na ten bezplatny zimowy przeglad do fiata i zobacze co oni "wykryja"pewnie cala belka do wymiany .Co myslicie ?da rade ewentualnie samemu wymienic te poduchy?duzy koszt czesci ?wymieniac tylko z tej co sie tlucze czy i z tej drugiej strony?pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli czeka mnie to co na manualu w archiwum?poduszki nie?

najprawdopodobniej nie poduszki tylko czeka Cie wymiana tulei w wahaczu, chociaż ponoć wyklepane poduszki pod belką też hałasują jak zwalony wahacz sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można to samemu jednoznacznie zdiagnozować i ewentualnie wymienić

> bo nie liczę na darmowy przegląd na fiacie ewentualnie kaza mi

> to wszystko wymienic, bo stwierdza ze nie da sie tego rozebrac

Wahacz sprawdzisz bez problemu, podnieś auto na lewarku, złap za koło i poruszaj na boki, jak napisał Adik, wytłuczone poduszki ciężej zdiagnozowac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można to samemu jednoznacznie zdiagnozować i ewentualnie wymienić

> bo nie liczę na darmowy przegląd na fiacie ewentualnie kaza mi

> to wszystko wymienic, bo stwierdza ze nie da sie tego rozebrac

Niedawno to przerabiałem, złap za koło od góry i spróbuj nim poruszać do i od siebie, jak sie tłucze albo wyczuwasz że jest luz to kupuj zestaw naprawczy (koszt 50 - 100 zł w zależności jakiej firmy i z jakimi łożyskami w komplecie).

Jeśli sam chcesz sobie zregenerować wahacz to obejrzyj sobie manuala i zarezerwuj ze 2-3 godzinki, tyle mi zeszło z wymianą.

Jakbyś miał jakieś pytania to pisz śmiało na pm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy jak sa wywalone, jeśłi mało to wcale tak łatwo nie

> zdiagnozujesz że są luzy na wahaczach nie podnosząc auta, np u

> mnie z prawej strony

no to ja miałem hardcory jak do tej pory... zlosnik.gif IMO jak nie wyczujesz bez podnoszenia to nie ma co ruszać...ale to moje zdanie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to ja miałem hardcory jak do tej pory... IMO jak nie wyczujesz

> bez podnoszenia to nie ma co ruszać...ale to moje zdanie

no ale musze robić bo z kolei z lewej strony już wyczuwalny luz koło mam pod kątem jak w bejcy lub w Omedze hehe.gif, auto ściąga na prostej drodze, przedni zawias natomiast igła, funkel nówka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale musze robić bo z kolei z lewej strony już wyczuwalny luz koło

> mam pod kątem jak w bejcy lub w Omedze

> auto ściąga na prostej

> drodze,

to na co czekasz, sprawdzasz po jakim dystansie takiej jazdy wahacz CAŁY trzeba będzie wymieniać...? zlosnik.gif weź się w końcu... palacz.gif

> przedni zawias natomiast igła, funkel nówka

gadasz, nie ma tak, że nic nie stuka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to na co czekasz, sprawdzasz po jakim dystansie takiej jazdy wahacz

> CAŁY trzeba będzie wymieniać...? weź się w końcu...

> gadasz, nie ma tak, że nic nie stuka

chciałem robić na śląskim dłubospocie, ale czas nagli, jutro jade do mechaniora na wymianke palacz.gif

a z tym przodem w sumie racja zawsze coś stuka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli to ściąganie, co masz, to wina luzów na wahaczach z tyłu

na to wygląda, z przodu zawiecha ok, zbieżność sprawdzana, opony zamieniłem miejscami, także to też nie od opon, zostały te wywalone wahacze wink.gif, ja dalej będzie ściągać to już nie wiem pad.gif, normalnie chyba do żyda z klamorem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na fiacie zgadnijcie co powiedzieli?Tlucze sie dlatego ze mam kolo krzywe confused.giftylko dziwne ze dzis ani razu nic nie bylo slychac jazda- w dwie osoby.Jak do auta wsiada cztery wtedy zaczyna sie tluc.A co do tego kola to moim zdaniem po pierwsze nie dalo by sie go wywazyc a drugie powinno byc na gladkiej drodze najbardziej slychac a niestety jest cichutko tylko gdy auto sie troche bujnie na koleinach dochodza dziwne dzwieki.Poduszki mam podobno dobre ,wogole jakos tak zrozumialem ze on byl zaskoczony tym ze mam poduszki pod tylna belka ???Niewiem o co chodzi?mialo ich niebyc czy co niewiem.gifno to pewnie wachacz frown.gifniestety ?a mam jak by troche pochylone kolo ?wachacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na to wygląda, z przodu zawiecha ok, zbieżność sprawdzana, opony

> zamieniłem miejscami, także to też nie od opon, zostały te

> wywalone wahacze , ja dalej będzie ściągać to już nie wiem ,

> normalnie chyba do żyda z klamorem

jak masz z tyłu wahacze rozjechane to na jakiej podstawie twierdzisz ze zbeiznosc z przodu jest dobrze ustawiona? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz z tyłu wahacze rozjechane to na jakiej podstawie twierdzisz

> ze zbeiznosc z przodu jest dobrze ustawiona?

haa i to jest ciekawe, zanim doszliśmy że wahacze są rozwalone, to wcześniej byłem w ASO na sprawdzeniu zbieżności, wogóle kolesie nie sprawdzali tylnego zawiasu wink.gif, jutro odbieram auto z dobrymi wahacza, także będe walczył dalej, no chyba że będzie jechał prosto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem dzis na fiacie zgadnijcie co powiedzieli?Tlucze sie dlatego ze mam kolo krzywe

Omijaj tych panów z daleka smile.gif

> gdy auto sie troche bujnie na koleinach dochodza dziwne

> dzwieki.

Jeśli poduszki są ok to zregeneruj wahacz, i nie będzie już hałasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.