Skocz do zawartości

Jak oceniacie Fiata Albea !!!


takisobie1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Fiat Albea to jedna rodzinka z fiatem Sieną i Palio - wiec polecam.

Posiadam Sienkę 1,6 16V HL z 1998r. na gazie,przebieg 99 000. Auto sprawuję się wręcz znakomicie, jeśli oczywiście sie o nie dba. Samochód tani w utrzymaniu - wymiana podstawowych części:filtry i płyny (olej SELENIA, płyn hłodzący PARAFLU),rozrząd, tuleje wachaczy i amortyzatory.Warto też zmienić tarcze ( BREMBO)i klocki (FERODO).Pali 10L./100km LPG, no i ma duży bagażnik.Blacharka w stanie znakomitym.

Autko wyprodukowane w Argentynie na rynek arabski - no i może tu tkwi jego tajemnica małoawaryjności. Minusiki to brak klimy i ABS-u no i to miękie zawieszenie.

pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiatam!!! Co sądzicie na temat Fiata Albea i jak oceniacie wasze

> samochody??

Jeśli nic się nie wydarzy ze Sieną, to nasz następny zakup to będzie właśnie Albea.

Chciałbym taki kupić z klimą, elektryką z motorem 1,4 tylko na benzynę. Oczywiście z 2 ręki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiatam!!! Co sądzicie na temat Fiata Albea i jak oceniacie wasze

> samochody??

Jak dla mnie ma tylko 2 wady:

1) Brak wycieraczki tylnej szyby

2) Za mały otwór bagażnika. Wchodzą torby, ale np. bębny perkusji już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie ma tylko 2 wady:

> 1) Brak wycieraczki tylnej szyby

No właśnie to mnie irytuje, też w Sienie, myślałem nad jakimś tjuningiem, ale jest tam mało miejsca na montaż wycieraczki tylnej szyby.

Może jakieś pomysły ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiatam!!! Co sądzicie na temat Fiata Albea i jak oceniacie wasze

> samochody??

Moje doswiadczenia sa malo optymistyczne.

Najlepszy w tym aucie jest silnik.

W przypadku mojej Albei w 3 i 4 roku eksploatacji (po gwarancji) nastapilo wiele usterek, ktore wiele mnie kosztowaly.

Ceny czesci wysokie bo malo zamiennikow w przeciwienstwie do Sieny i starszego Palio. zeby.GIF

Pomijajac usterki Albea jest samochodem praktycznym (duzo miejsca wewnatrz, duzy bagaznik, wysoki przeswit), dobrze sie prowadzi, jest cicha i niezle wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam......

Jezde tym autkiem od pazdziernika 2005 roku (nowy),co prawda przejechalem dopiero 16 tys km ale jak na razie nie moge powiedziec na niego zlego slowa. Srednie spalanie w cyklu mieszanym to 6,5 litra, jest juz po pierwszym przegladzie gdzie w zasadzie nie bylo sie doczego przyczepic. Jedyne co mnie w nim irytuje to to, ze po uruchomieniu zimnego silnika jest przez kilka sekund troszke glosny ale w serwisie twierdza, ze tak ma byc............no coz pewnie tak jest. Poza tym dosyc zwawy i fajny samochodzik...pozdrawiam

Fiat Albea 1,2 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam......

> Jezde tym autkiem od pazdziernika 2005 roku (nowy),co prawda

> przejechalem dopiero 16 tys km ale jak na razie nie moge

> powiedziec na niego zlego slowa.

Na tym etapie mialem tak samo pozytywne zdanie na temat Albei. Ale im dalej w las tym wiecej grzybow:) Oczywiscie zycze bezawaryjnej eksploatacji wink.gif

> w zasadzie nie bylo sie doczego przyczepic. Jedyne co mnie w nim

> irytuje to to, ze po uruchomieniu zimnego silnika jest przez

> kilka sekund troszke glosny ale w serwisie twierdza, ze tak ma

> byc............no coz pewnie tak jest.

Potwierdzam, ze moja Albea po odpaleniu rowniez pracowala troche jak diesel przez pierwsze kilkanascie sekund. Im nizsza temp. zewn. tym klekot byl dluzszy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> irytuje to to, ze po uruchomieniu zimnego silnika jest przez

> kilka sekund troszke glosny ale w serwisie twierdza, ze tak ma

> byc............no coz pewnie tak jest. Poza tym dosyc zwawy i

> fajny samochodzik...pozdrawiam

> Fiat Albea 1,2 16v

Napiszę tylko o wadach wg mnie tego silnika:

potwierdzam owe "klepanie" zaworów w ujemnej temperaturze przez pierwsze minuty w motorze 1,2 16v, też mnie to niepokoiło ale widzę że jest to powszechne a może ktoś ma inaczej z tym silnikiem? I jeszce jedna wada: auto bardzo się nagrzewa latem, >> pod kolumną kierowniczą cały czas "grzeją" aluminiowe przewody do nagrzewnicy, w zimę to jest dodatek do ogrzewania ale latem koszmar.

F palio 1.2 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam doświadczonych użytkowników Albei. 20.GIF

Ja nabyłem to autko miesiąc temu i wczoraj zauważyłem, że na luzie, przy niskich obrotach powstaje jakiś rezonans i zaczyna drgać kierownica. Drania są widoczne na oczy i wyraźnie wyczuwalne na rękę, po podwyższeniu obrotów znikają.

Czy to normalne zjawisko, bo mi osobiście się nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozdrawiam doświadczonych użytkowników Albei.

> Ja nabyłem to autko miesiąc temu i wczoraj zauważyłem, że na luzie,

> przy niskich obrotach powstaje jakiś rezonans i zaczyna drgać

> kierownica. Drania są widoczne na oczy i wyraźnie wyczuwalne na

> rękę, po podwyższeniu obrotów znikają.

> Czy to normalne zjawisko, bo mi osobiście się nie podoba?

mi to się kojarzy tylko z tym że to przez altek tak wibruje, pewnie masz włączone swiatła , radio, dmuchawe... ja tak miałem w cc teraz w sienie mam już dobrze pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potwierdzam owe "klepanie" zaworów w ujemnej temperaturze przez

> pierwsze minuty w motorze 1,2 16v

taka uroda tych silników, ósemki hałasują jeszcze mocniej. z czasem i na minerale postukiwanie nie ustępuje a jedynie przycicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napiszę tylko o wadach wg mnie tego silnika:

> potwierdzam owe "klepanie" zaworów w ujemnej temperaturze przez

> pierwsze minuty w motorze 1,2 16v, też mnie to niepokoiło ale

> widzę że jest to powszechne a może ktoś ma inaczej z tym

> silnikiem? I jeszce jedna wada: auto bardzo się nagrzewa latem,

> F palio 1.2 16v

Mnie też ten klekot strasznie niepokoił ale widzę że to nie tylko umnie. Teraz trochę się uspokoiłem:)

Drżenie kierownicy też u mnie występuje ale tym się tak już nie martwiłem bo u ojca w Fabii silnik na wolnych obrotach też nierówno pracuje. Bylismy z tym w serwisie i powiedzieli że tak ma być bo obroty są tak ustawione aby spaliny były jak najmniej toksyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam......

Nawiazujac do tematu "klekoczacych zaworow" w zimnym silniku 1,2 16v to musze przyznac ze swego czasu niezle natrulem zdrowia pracownikom kilku serwisow do czasu kiedy jeden z nich nie wytrzymal i zaciagnal mnie na hale gdzie stala inna Albea, tam odpalil ja kazal mi sobie posluchac.......mial racje niestety. Ale faktycznie wystepuje to przy niskich temperaturach, nie zawsze i w miare krotko. Nie wiem ile jest w tym prawde ale fachowcy twierdza, ze jest to jeden z lepszych silnikow Fiata...oby tak bylo. Co do drgan kierownicy to jak na razie nie wystepuje to u mnie wiec ciezko mi sie do tego odniesc. Hmmm nie zauwazylem tez by latem az tak nagrzewal sie, inne tez nagrzewaja sie jak nie maja klimy.

Pozdrawiam 20.GIF a na wszelkie pytania chcetnie odpowiem....Albea 1,2 16v 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.