Skocz do zawartości

katalizator


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: podczas pracy silnika słychać taki rezonans, no i mechanik stwierdził , że to trzeba katalizator zmienić no ale to jest drogie no i zaproponował mi żeby w ogóle pominąć katalizator i wstawić tam rurę, to wtedy będzie ciszej - i nie wiem czy go słuchać czy nie, ktoś coś wie na ten temat

-------------------

Brava 1,4 12V '97 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale powiedzcie co jest jak kat jest posuty , sa jakies skutki w

> spalaniu lub na dynamice??

po pierwsze może ci wydmuchać część wkładu katalizatora do tłumika środkowego - co go uszkodzi

po drugie zapchany katalizator to na 100% pogorszenie osiągów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrna wlazlem dzis pod auto, i mam pytanie czy katalizator jest zawsze plaskiej prazkowanej puszce na ktorej zazwyczaj jest strzałka???

Otóz u mnie jest tak najpierw jest mała puszeczka jakies 15 cm taik jakkby przedzieloan wpol i zlaczona, nastepnie sonda z 3 kabelkami potem puszka z 40 cm i za nim juz srodkowy i koncowy, jak myslicie czy ja juz nie mam katalizatora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź w dowodzie rejestracyjnym czy masz wpisany katalizator.......

> jeśli nie to nie ma problemu......

> kata mozesz zastąpić tłumikiem (każdy zakład od wydechów Ci coś

> dobierze)

Najlepszym rozwiazaniem i najtanszym jest wstawienie strumienicy łuskowej zamiast katalizatora, ja tak zrobiłem w swoim autku. waytogo.gif Koszt okolo 150 zł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.