Skocz do zawartości

wymiana sprzęgła


zedred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nadszedł czas na wymianę sprzęgła już kiepsko chwyta

chciałem kupić coś takiego

http://www.allegro.pl/item161950724_sprzeglo_bravo_brava_marea_multipla_1_6_16v.html

może ktoś już wypróbował?będę wdzięczny za radę

może ktoś wieteż ile zaśpiewa mechanik za wymianę sprzęgla?

EDIT: Poprawiłem linka... /Marcin_77/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> nadszedł czas na wymianę sprzęgła już kiepsko chwyta

> chciałem kupić coś takiego

> może ktoś już wypróbował?będę wdzięczny za radę

> może ktoś wieteż ile zaśpiewa mechanik za wymianę sprzęgla?

edytuj poprawnie linka,150-200- w servisie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chciałem kupić coś takiego

> może ktoś już wypróbował?będę wdzięczny za radę

Pisząc w skrócie to niech Cię Matka Boska broni!

Sparzyłem się na tym samym szajsie i to okrutnie...

W listopadzie założono mi takie sprzęgło kompletne plus nową linkę i zaczał się problem... Na początku tylko wkurzało mnie okropnie bo raz "ślizgalo", raz "ciągnęło", mechanik durniał bo raz podciągał na lince, a raz odpuszczał i nic się nie zmieniało.

Po miesiącu na autostradzie sprzęgło "zostało leżeć w podłodze" i tylko cudem na jednym biegu dojechałem do mechanika. Nikomu nie życzę takich momentów. Mechanik zdecydował, że w tej sprawie już nic nie da się zrobić i trzeba reklamować. Chyba nie chciał słuchać moich bluzgań bo czym prędzej przystąpił do pracy... Dodam, że ów mechanik brał sprzęgło z zaprzyjaźnionego punktu z częściami (w którym biorę na co dzień bo inaczej miałbym jeszcze trudniej...), więc aby mi oszczędzić na postoju auta bez sprzęgła na czas reklamacji wziął kolejne takie sprzęgło... Efekt był ten sam, bo raz ślizgało, a raz ciągnęło, więc wkur... mechanior założył mi trzecie takie sprzęgło i dopiero oddał auto... Efekt - płaciłem za wymianę sprzęgła dwukrotnie aby mieć auto bo inaczej stałoby oczekując na werdykt reklamacji. Normalnie zapłaciłbym za dwa takie sprzęgła aby auto nie czekało na uznanie bądź odrzucenie reklamacji a właściwie za trzy, ale tamtego drugiego z usterką oficjalnie nie zakupiłem więc problem z pały. Gdyby gość od części nie był moim znajomym koszt "całej zabawy" byłby więc kilkukrotnie wyższy !!! Aby być w porządku połączył mnie telefonicznie z punktem reklamacyjnym hurtowni od tego sprzęgła (miła acz wnerwiająca pancia poinformowała mnie o zmianie przepisów reklamacyjnych i o tym iż nie obowiązują ich już okresy dwutygodniowe, a właściwie na czas rozpatrzenia reklamacji mają "nieoznaczony" okres, choć starają się działać w interesie klienta...) No ręce mi opadły! Ze znajomym od części dogadaliśmy się tak, że za sprzęgło kolejne mu nie zapłacę bo jak przyjdzie zwrot z reklamacji elementu to wtedy to rozliczy sobie sam, od siebie reklamował już to drugie sprzęgło. Z mechanikiem nie było wyjścia, trzeba było zapłacić podwójnie chociaż gość już nie lubi mojego autka bo sprzęgło zmieniał w nim 3 razy a skasował tylko 2. Ze swojej strony też chciał być OK i dał oświadczenie iż gdyby gwarant uznał jego winę to on zwraca drugą opłatę za montaż kolejnego sprzęgła. Jego błędu się nie obawiam bo trzaska Fiaty od 20 lat i raczej nie ma problemów z takimi pierdołami. Reasumując : czekam już na cokolwiek ze strony gwaranta dwa miesiące i nic, jeżdżę obecnie na takim trzecim sprzęgle i ciągle nie jestem zadowolony, nie pracuje według mnie tak jak powinno. Wydałem dwa razy kasę za montaż bo zdecydowałem się na gówniany zakup (normalnie zapłaciłbym 3 razy, a gdyby sprzęgło było firmowe to tylko raz... Gdybym był zwykłym klientem to pewnie koszt sprzęgła poniósłbym także dwukrotnie bo to trzecie nie zdążyłem odebrać, więc potencjalne problemy mnie nie interesują....

Efekt ku przestrodze wszystkim - kasa wydana, niewiadoma opinia gwaranta, auto nadal nie zachowuje się pewnie na nowym sprzęgle, a koszty jak za najdroższe możliwe....

Oficjalnie mechanik podejrzewa złe utwardzenie stali na docisku, ale nie ma norm aby dało się to zmierzyć i jasno określić (jakąś prasą, czy innym sposobem...)

Z uwagi na kraj pochodzenia sprzęgła MAPA czyli Turcję, i nieobowiązujące ich na razie unijne przepisy zupełnie nie wiadomo jak sprawa się dalej potoczy, jedno jest pewne jest to szajs najgorszego gatunku chociaż nie wszystkim się tak pewnie od razu ujawnia... Mam nadzieję, że ustrzegę kolejnych kolegów od zakupu takiego czegoś i potencjalnych problemów.

Sprawdza się tu powiedzenie, że tanie wychodzi drogo !

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie troche zmartwilem bo tez chcialem takie kupic, znaczy zmartwilem sie bo musze kupic drozsze ale ciesze sie ze go nie kupilem wczesniej tego taniego szajsu, rozumiem ze valeo to dobre wyjscie ?

http://allegro.pl/item162775920_sprzeglo_fiat_bravo_brava_marea_multipla_1_6i_16v.html

a moze takie:

http://allegro.pl/item161692293_sprzeglo_fiat_palio_brawo_1_6_16v_zapraszam.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak myslałem że to badziew ale się łudziłem bo kasy mam teraz mało

> a ile kosztuje tak średnio wymiana?

Ja płaciłem dwa razy po 200 zeta, ale gdyby się uprzeć to znajdziesz taniej... Tyle, że jak wspominałem za tanie raczej wyjdzie na kłopoty... Jak masz teraz krucho z kasą to poczekaj trochę, dozbieraj, ale nie montuj szajsu bo się to zemści...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem ze valeo to

> dobre wyjscie ?

Jasne, firmowe to firmowe a to jakoś zobowiązuje do jakości.

Bierz to z wyższego linku bo to drugie to używka i niewiadomo jak dalej będzie a nowe to nowe... Po co kusić los?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> nadszedł czas na wymianę sprzęgła już kiepsko chwyta

> chciałem kupić coś takiego

> http://www.allegro.pl/item161950724_sprzeglo_bravo_brava_marea_multipla_1_6_16v.html

Nie kupuj podróbek. Oryginał Valeo to 245 zł z gwarancja na rok. Firma z Poznania. Robocizna nie powinna przekroczyć 200 zł oczywiscie unikaj ASO palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupuj podróbek. Oryginał Valeo to 245 zł z gwarancja na rok.

> Firma z Poznania. Robocizna nie powinna przekroczyć 200 zł

> oczywiscie unikaj ASO

bez przesady z tym unikaniem ASO. Wymieniałem w Polmozbyt Białystok, pracuje tam jeszcze stara gwardia, a nie tylko nowy narybek i mam dobre doswiadczenie z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.