Skocz do zawartości

silnik tylnej wycieraczki kaput ?


rafalp_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się zdaje że tak się właśnie stało... sick.gifpróbowałem wytrzeć szybę, wycieraczka ruszyła z 2cm, stanęła i ... tak już została... sciana.gif

Co się mogło stać niewiem.gif silnik się zjarał czy może jest szansa że to cuś innego... a jeśli silnik - czy ktoś próbował toto naprawiać (np przezwajać)?

i drugie pytanie - jak się dostać do tego silnika. Co i jak odkręcić ... bo jak odkręciłem wszystkie (tak mi sięwydaje) śruby w tylnej klapie mocujace te czarne plastiki, ale ten plastik ani drgnął - jakby go cuś trzymało... icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś mi się zdaje że tak się właśnie stało... próbowałem wytrzeć

> szybę, wycieraczka ruszyła z 2cm, stanęła i ... tak już

> została...

A sprubuj wlaczyc wycieraczke i szybko podejsc do szyby z tylu i lekko pchnac recznie wycieraczke - bo moze to tylko typowe zatarcie sie piasty w tulei - u mnie tez tak bylo - jak pchnalem reka to poszla dalej - trzeba rozebrac wycieraczek, wybis piaste, przetrzec papierkiem sciernym, nawalic smaru i zalozyc spowrtorem.

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś mi się zdaje że tak się właśnie stało... próbowałem wytrzeć

> szybę, wycieraczka ruszyła z 2cm, stanęła i ... tak już

> została...

----miałem dokładnie to samo. Trzpień się poprostu zatarł od brudu i stanął, powodując przepalenie silnika. Ale równie dobrze może to być uszkodzenie elektroniki w tym zespole (bo to cały tam komplet siedzi)

> Co się mogło stać silnik się zjarał czy może jest szansa że to cuś

> innego... a jeśli silnik - czy ktoś próbował toto naprawiać (np

> przezwajać)?

----j.w, pod warunkiem, że sterownik jest ok. Ale nie wiem czy się będzie opłacało... niewiem.gif

> i drugie pytanie - jak się dostać do tego silnika. Co i jak odkręcić

> ... bo jak odkręciłem wszystkie (tak mi sięwydaje) śruby w

> tylnej klapie mocujace te czarne plastiki, ale ten plastik ani

> drgnął - jakby go cuś trzymało...

----śruby sa jeszcze pod gumowymi odbojami, a na samej górze trzymaja to zaczepy, które poprostu trzeba dosyć stanowczo szarpnąć. Ja nieźle się nabiedziłem, zanim to zdjąłem

Co do silnika - jak okaże sie padaką i nie pomoga próby reanimacji - priv do mnie, pozostał mi taki działający.. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba pomóc jej ręcznie, jak nie załapuje to pewnie zeszła, a jak

> załapuje to dużo smaru z pewnością pomoże.

> Ja posmarowałem i już ponad pół roku działa idealnie.

No więc spróbowałem "ręcznie" ją ruszyć crazy.gif.... w jedną stronę nawet szło, ale spowrotem sick.gif ... chyba oprócz silnika to jeszcze będę musiał kupić ramię, bo cuś chrupnęło icon_eek.gif i .. chyba się ułamało ... sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.