Skocz do zawartości

Punto I ELX i panele drzwiowe


korpik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak właśnie się zastanawiam, czy warto inwestować w panele boczne.

Zaraz pewnie zarzucicie mnie tekstami, że warto, ale...

Czy na prawdę z Punto I przednich 87-mek nie da się osiągnąć rozsądnego brzmienia..? Nie chodzi mi o jakiś bas który ma wywoływać arytmię i wymioty, ale ma zagrać naturalnie.

Czy montował ktoś w Punto Mk I ELX 5D panele głośnikowe w drzwiach? Chodzi mi o wersję ELX sprzed września 96, bo zdaje się później już fabrycznie były w ELX-ach 16-tki w drzwiach.

Z tyłu myślę o adapterach na 13cm w miejscach fabrycznych 10-tek i jakieś współosiowe dwudrożne (krojenie półki nie wchodzi w grę - to jest niepoważne i dla amatorów wymiany szyb)

Sprzęt ma być niepozorny optycznie, na ile się da w miejscach fabrycznych.

Sprzęt typu Hertz, czy JBL - nie wchodzi w grę - to nie ma być demo car. Cenowo Helixy Blue to raczej górny pułap.

Myślałem o masówce typu Magnat, Kenwood, w ostateczności Pioneer'y (oczywiście nie jeakieś kolorowane cudaki).

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat bo tez sie nosilem z zamiarem kupna boczkow do drzwi tylko czy warto.Nie ma byc jakos super glosno ale czysto:)Myslalem o zamontowaniu czegos w seryjne miejsca czyli jakies 4 glosniki + 2 wysokotonowe (np przy daszkach przeciwslonecznych) i jakas mala tuba do bagaznika.Co polecacie.Radyjko kenwood 4x40 (tez nosze sie z wymiana) na samo granie ok 400-500zl Jakie rozwiazanie proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy Twój Kropas to też ELX?

Hmm tak mi sie wydaje bo od kad go kupilem nie mam emblematu punto.. na tylnej klapie tylko dwie dziury:/ ale sadzac po wyposarzeniu i tym ze dzwignie zmiany biegow mam zabudowana a to chyba maja tylko elx wiec mam ELX chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie ELX-a w standardzie: mebelek na środku (czyli właśnie zabudowana dźwignia zmiany biegów), 4 biegowa dmuchawa nawiewu, zagłówki, elektryczne szyby z domykaczem od strony kierowcy, welur na drzwiach (w S, SX, Sole i Star na drzwiach jest skajem obite)

O ile mi gdzieś się obiło o oczy to ELX-y miały od 2-giej połowy 96 panele drzwiowe na głośniki 16cm... ja niestety nie mam a nie wiem, czy warto pchać się w wydawanie niecałych 300PLN na panele i później jakieś 150PLN na głośniki w drzwi (takie rozsądne minimum), skoro nawet biorąc pod uwagę całość Punto, to klang nigdy nie będzie taki jak się ma w domu... A łomotanie wzmacniaczami nie jest mi w głowie. Chciałbym uzyskać możliwie najlepszy efekt bazując na fabrycznych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym, bądź co bądź, zamontował panele ok.gif

sam kupiłem na przód JBL 87mm i zamontowałem je porządnie tzn przykręciłem itd... i to słabiutko gra, miałem montować jeszcze do tyłu 10 albo też 13 ale radio mi ukradli więc sobie dałem chwilowo na wstrzymanie sick.gif

ps. ja niestety nie mogę zamontować paneli (tych oryginalnych) bo mam wersje Stile 5D i do nich nie ma sciana.gif

ja bym kupił panele + głośniki na przód, poczekał najwyżej trochę czasu i na tył walnął jakieś 13 albo suba lekkiego 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wychodzi na to ze ELX tylko zaglowkow na tylnej kanapie nie mam

> i boczki w drzwiach nie sa plaskie tylko jakos profilowane i

> chyba moze byc problem z zalozeniem do tego paneli

jeżeli masz profilowane to masz wersje ELX i panele możesz załozyć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To spoko moze sie przejade po jakichs zlomach i znajde orginal za

> rozsadna cene albo w ital car moze gosc byedzie cos mial

ok.gif miałem keidyś się zapytać o te paneliki w italcar ale zapomniałem crazy.gif teraz jakoś odpukać nic nie kupuje do kropka to nie jezdze tam biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.