-
Kosiarka spalinowa
Ja się wypowiem na mój temat. Otóż kupiłem Cedrus z silnikiem Loncin i skretnymi kołami przednimi. I poeiem tak: obecnie jest ona przewymiarowana na moje potrzeby i można było kupić jakąś mniejszą ale z racji, że w przyszłym roku chcę zagospodarować resztę działki i móc kosić wózkowa a nie żyłkową to wtedy będzie idealna. Łatwość manewrowania wokół rabat petarda, napęd super, jest cichsza niż teścia B&S kilkuletni. Ogólnie kultura pracy świetna. Funkcja mulczowania na razie mnie zraziła chyba, że nie umiem w te klocki - ktoś podpowie? Funkcja mycia to jak zwykle "chłyt matetingowy" i lepiej ją przechylić i opłukać niż tego króćca używać. Tyle z mojej strony 😁
-
Kosiarka spalinowa
No kruca ale żebym nie żałował bo później mi stara powie, żem fajtłapa a teść wyśmieje co kupiłem 🤦😁
-
Kosiarka spalinowa
A teraz taka ciekawostka: https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-z-napedem-kola-skretne-cedrus-ks51s-zt-5-7km-51cm-196cm3-15496081849 Silnik ten co polecacie, koła skrętne przydatne czy raczej kit? Opinie dobre. Nie dam za Weibanga ponad 3kPLN bo aż tyle terenu nie mam do ogarniania 😆 taki czołg by się teściowi przydał. Aczkolwiek on zawsze jakieś no-name wynalazki kupuje i jakoś te 8-10 lat pracują :-|
-
Kosiarka spalinowa
Nie dużo kluczenia przy rabatach, raczej proste odcinki ale syn 9 lat, więc nie chcę dużego, ciężkiego sprzętu 😛 Tak wczoraj jeszcze przeglądałem te kosiarki z aku i coś takiego mi się rzuciło w oczy: https://allegro.pl/oferta/mocna-kosiarka-akumulatorowa-nac-ladowarka-i-dwa-akumulatory-zestaw-15120541198 Warte to coś? Czy jednak iść w mniejszą spalinowke z napędem, syn będzie rósł i siły przybywają 😆 Jedynie o napęd się boję, są jakieś "idiotoodporne"?
-
Kosiarka spalinowa
Nie mam zaufania jakoś. Wolałbym jednak spalinówkę z napędem. Boję się, że za chwilę aku padną, wydam więcej na dokupienie dodatkowych aku itp...
-
Kosiarka spalinowa
Odgrzeje trochę temat, żeby nowego nie zakładać. Obecna kosiarka 230V dokończyła żywota i szukam czegoś jako następca. Wymagania: - napęd, - zwinność, - lekkość. Przeważnie żona i syn tym będą powozić i zależy mi aby nie ważyła ta kosiarka sporo (więc raczej nie musi być duża, szeroka). Obszar do koszenia to ok 300-400m2 docelowo wyrównanej powierzchni. Jest sens wydawać tyle kasy na silnik Hondy czy to przy takim areale nie ma znaczenia? Fajnie jakby starter był "łatwy" tzn lekki, nie wiem jak z tymi elektrycznymi? Spotkałem się kiedyś z przednimi kółkami chyba skrętnymi, hit czy kit?
-
ktoś zbudował / ma dom drewniany ? lity albo szkieletowy?
dlatego nie można porównywać wykończenia. U mnie kompletna kuchnia ze wszystkimi sprzętami wyszła ok 26 tysięcy (IKEA z transportem i montażem) i to uważałem, że drogo. Instalacje po znajomości ale nikt za darmo tego nie robił. Regipsy wszystkie, gładzie, malowanie, biały montaż w łazienkach we własnym zakresie. Można zrobić wykończenie za 100k a można w 500k się nie zmieścić wszystko zależy od potrzeb i swojego gustu...
-
ktoś zbudował / ma dom drewniany ? lity albo szkieletowy?
Nie. Piętrowy. Ale bez udziwniania. Prosta bryła, żadnych wykuszy, narożnych okien itp... 200kPLN sam dom a 100 to instalacje, kompletny środek, wykończenie, meble, łazienki więc uważam, żeśmy się ładnie wygospodarowali
-
ktoś zbudował / ma dom drewniany ? lity albo szkieletowy?
Tak, albo słownik albo mój śpiący już mózg 😄
-
ktoś zbudował / ma dom drewniany ? lity albo szkieletowy?
Ja mieszkam od roku w szkieletowym. Zaczęliśmy budowę w marcu 2020 i na jesień się wprowadziliśmy. Koszt w od A do Z w dobrej firmie jest Imho porównywalny (w 2020) do murowanego. Nie analizowałem tak skrupulatnie. Nas stan do wejścia kosztował ok 300kPLN za 107m2. Jak parę lat temu pytałem tutaj o szeregówki to zostałem wyśmiany. A my jesteśmy bardzo zadowoleni i kiedykolwiek gdybym się miał budować drugi raz to postawiłbym na tą samą technologię. Jak będziesz miał pytania to śmiało pisz. Adrian
-
Wybór kamer do monitoringu domu
Szukam czegoś do zamontowania na domu - 4 kamery mi w zupełności wystarczą 👌 nie oczekuję, że jak w CSI będzie zoom i zobaczę ze 100m napis 1.9TDI na klapie golfa. Chciałbym mieć jakąkolwiek kontrolę co się dzieje koło mojego domu jak mnie nie ma, żebym mógł sobie podejrzeć na smartfonie obraz z każdej kamerki i żeby w nocy cokolwiek było widać. Działka ok 10 arów wokół domu, więc chyba szału nie ma? W każde miejsce mam wyprowadzone podwójnie skrętkę (obraz plus zasilanie) nie wiem czy dobrze ale miałem nadmiar kabla, więc tak zrobiłem. Rejestrator chcę umieścić na strychu ( tam się schodzą wszystkie skrętki) i połączyć go przewodowo lub bez z telewizorem w salonie (utp/wifi/koncentryk lub hdmi). Coś jeszcze powinienem wiedzieć?
-
Wybór kamer do monitoringu domu
Podepnę się z pytaniem. Powoli przymierzam się do zakupu zestawu kamer (4 wystarczą ale z możliwością dołożenia w razie czego). 2x skrętka wypuszczona w 4 punkty domu, więc kamery interesują mnie tylko po skrętce. Czy taki zestaw (KLIK) pierwszy z brzegu ma rację bytu? Potrzebuję czegoś prostego, łatwego w konfiguracji i bezproblemowego. Budżet do ok 1000zł.
-
Bus 9osób??
> No właśnie jaki?? Cena 20-30tyś oczywiście jak najniższa . > Jakieś propozycje?? > Teraz mam VW T4 97` > POZDRO ja w zeszłym roku szukałem. Głównie patrzyłem na Vivaro/Trafic z silnikami 1.9 DCI lub 2.0 CDTi. Ktoś mi powiedział, żeby unikać 2.5 TDCi. Jeśli ma być bardziej komfortowo to można znaleźć wersję long z dodatkową klimą/webasto dla pasażerów. Ciekawe autka ale ciężko znaleźć dobry egzemplarz aha i nie daj się nabrać na inne wpisy w DR (tzn, że zarejestrowany na 3/6 osób) bo trochę załatwiania z tym jest. Ja oglądałem nawet wersję z 2 drzwiami przesuwnymi ale Primastar
-
[H] Problem z hamulcami, ABS....
> czekać, mogła to być luzna wtyczka długo czekać nie musiałem bo po tygodni robi się to samo, więc w sobotę zrzucę koła i dogłębnie się wtyczkom, kablom etc przyjrzę, może w piątek uda mi się podpiąć kompa i sprawdzić, które koło on wskazuje to będzie łatwiej... > w AG robiłem 2xprzód i wymieniałem całe piasty, nie było wtedy jeszcze samych czujników do kupienia na allegro widzę, że po ok 40-50zł są i ważne jest to czy piasta na 4 lub 5 śrub, ok... a pytanie następne czy do ściągnięcia/założenia nowego czujnika jest potrzebne jakieś specjalistyczne narzędzie? Jakieś ściągacze czy prasa? Pogrzebałem gdzieś na necie, ktoś wymieniał i podważał ostrożnie śrubokrętem dookoła i zmienił. Mam chrapkę sam się za to zabrać tzn z pomocą kuzyna i jego garażu po pierwsze bo lubię podłubać a po drugie bo nie lubię pakować kasy "wymieniaczom"
-
[H] Problem z hamulcami, ABS....
> piastę trzeba ściągnąć > od 50zł w górę wczoraj zmieniałem koła i poprawiłem wszystkie 4 czujniki i o dziwo (póki) co nic się nie dzieje. Pytanie czy robić, szukać dalej czy czekać aż coś się odezwie? Pytanie drugie: mechanik powiedział, że jak czujnik z przodu to cała piasta do wymiany a jak z tyłu to są dostępne same czujniki... robi w bambuko?