Skocz do zawartości

Przy jakim stanie? co ile? i inne...


gsz999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam uniaka od 2002 (rocznik 97) od stanu 78tys (obecnie 106tys). Mam pytania:

1. Co powinienem wymienić w aucie, aby dalej jeździć smile.gif

Ja w czasie, w którym mam Uno-choda wymieniałem olej w silniku i skrzyni biegów, klocki hamulcowe. Co się z nim działo wcześniej, tego nie wiem icon_eek.gif

2. Co należy wymienić i co ile km zgodnie z zaleceniami producenta?

3. A co zgodnie z Waszym doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zelecenia producenta odpadaja zlosnik.gif

wymień pasek rozrządu i przewody elastyczne hamulcowe

olej+filtr silnik co max. 15.000km filtr powitrza co 10.000km płyn hamulcowy co 3-4 lata (chodz ja nigdy nie wymianiałem)

reszte wyminia sie jak sie popsuje lub jak kończy(np:klocki) pozatym posprawdzać wyszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam uniaka od 2002 (rocznik 97) od stanu 78tys (obecnie 106tys). Mam

> pytania:

> 1. Co powinienem wymienić w aucie, aby dalej jeździć

> Ja w czasie, w którym mam Uno-choda wymieniałem olej w silniku i

> skrzyni biegów, klocki hamulcowe. Co się z nim działo

> wcześniej, tego nie wiem

> 2. Co należy wymienić i co ile km zgodnie z zaleceniami producenta?

> 3. A co zgodnie z Waszym doświadczeniem?

Hmmmm...... trudno stwierdzić jednoznacznie co wymieniać..napewno powinieneś kontrolować stan zuzycia hamulców tarcz, bębnów, szczęk, klockow. Nie wspominam tu oczywiście o regularnych wymianach olejów i płynów ustrojowych bo to chyba oczywiste..... w sumie najlepiej to jak bedziesz miał przegląd to pojedź do jakiejś dobrej stacji i powiedz panu żeby zrobił ci go dobrze i wszystko sprwadził....wtedy napewno powie ci co należało by zrobić waytogo.gif myślę że przy takim przebiegu warto zainteresować się amortyzatorami i sprzeglem, stanem opon, paskiem rozrządu i ewentualnie drobną regulacją...... no np. luzów zaworowych..... ok.gif napewno ktoś się tu jeszcze wypowie więc poczekaj na opinie fachowców wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście olej w silniku+filtr oleju i powietrza wymieniam regularnie. Płyn hamulcowy mam zamiar wymienić w tym tygodniu. Opony mam nowe komplety (zimowe i letnie).

I jeszcze wymieniłem niedawno świece.

A co do luzów zaworowych: Czy takie dziwne dzwonienie dochodzące z okolic silnika to może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem UNO równo rok temu zrobiłem 15 tyś (licznik 115 kkm) i mam pytanko czy na stacji diagnostycznej (przy okazji przegladu) mogą zrobic mi kontrole zawieszenia, czy za to ekstra sie płaci, czy chodzi o takie badanie na maszynie co trzęsie? to mój pierwszy samochód i pierwszy przegląd mnie czeka

chaja.gif wiec oświećcie mnie bracia w niedoli PLIZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem UNO równo rok temu zrobiłem 15 tyś (licznik 115 kkm) i mam

> pytanko czy na stacji diagnostycznej (przy okazji przegladu)

> mogą zrobic mi kontrole zawieszenia, czy za to ekstra sie płaci,

> czy chodzi o takie badanie na maszynie co trzęsie? to mój

> pierwszy samochód i pierwszy przegląd mnie czeka

> wiec oświećcie mnie bracia w niedoli PLIZ.

takie badanie wchodzi w skład "badania okresowego" i nie powinni brac dodatkowo za to kasy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.