Skocz do zawartości

Montaż czujników parkowania w Caravanie


k313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widziałem że już kilka Asterek F ma założone czujniki parkowania, a i kilka wątków jest na forum, ale opisy pomijają jeden temat.

Chcę kupić zestaw Exusa i zastanawiam się czy do wiercenia (4 szt) otworów pod czujki musze zdejmować zderzak, czy mogę to zrobić na aucie. Czy nie będzie przeszkadzać metalowe wzmocnienie zderzaka?

Proszę o informacje, ew jakieś porady w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Widziałem że już kilka Asterek F ma założone czujniki parkowania, a i

> kilka wątków jest na forum, ale opisy pomijają jeden temat.

> Chcę kupić zestaw Exusa i zastanawiam się czy do wiercenia (4 szt)

> otworów pod czujki musze zdejmować zderzak, czy mogę to zrobić

> na aucie. Czy nie będzie przeszkadzać metalowe wzmocnienie

> zderzaka?

> Proszę o informacje, ew jakieś porady w tym temacie.

======================

Nie wiem jak jest w carawanie ,ale w moim sedanie wyjąłem tylko oświetlenie tablicy rejestracyjnej i bez problemu zamontowalem czujniki .Mechanior też mówil ,że musze zdejmować zderzak,ale obeszło się bez tego ,tylko troche ciasno było z przeciąganiem kabli od czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posta,

w kombi oświetlenie jest nad tablicą, w klapie bagażnika. A w zderzaku brak jest jakiś otworów (np na oświetlenie)

Pytanie jeszcze w jakiej odległści od górnej krawędzi zderzaka montowałeś czujki?

Obawiam się problemów bo w zestawie który chce kupić nie ma tulei regulujących kąt nachylenia czujek. Podobo nie są wymagane!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napisze to dla tych ktorzy sie nad tym jeszcze zastanawiaja ,zakladalem jakies pol roku temu to tylko ze wtedy bylo to uzasadnione mialem jeszce honde accord i naprawde ciezko sie tym parkowalo i powiem wam ze trzeba uwazac co sie kupuje urzadzenie to zaskoczylo mnie dokladnoscia bo pomiar byl dokladny do cm

byl to taki zestaw z alegro za 100zl skladal sie z wyswietlacza cyfrowego z brzeczykiem i 4 czujnikow

Jednak teraz napisze o wadach o ktorych sprzedawcy nie pisza a mianowicie urzadzenie jest bardzo zmulone trzeba cofac bardzo powoli zeby na biezaca pokazywalo prawdziwe informacje tak naprawde jest to wikszy bajer nizeli pozytek ,co ciekawe gdy tem na zawnatrz spada to urzadzenie to staje sie jeszcze wolniejsze ,podobnie jest przy jakims zabrudzeniu przez piasek ,snieg itd..

Generalnie polecam to urzadzenie ale z szybszym procesorem takie chodza juz okolo 200zl bo te najtansze do 100 nie sprawdzaja sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za posta,

> w kombi oświetlenie jest nad tablicą, w klapie bagażnika. A w

> zderzaku brak jest jakiś otworów (np na oświetlenie)

> Pytanie jeszcze w jakiej odległści od górnej krawędzi zderzaka

> montowałeś czujki?

> Obawiam się problemów bo w zestawie który chce kupić nie ma tulei

> regulujących kąt nachylenia czujek. Podobo nie są wymagane!?!?

=========================

Moim zdaniem są wymagane .Lepiej jakby były ,bo czujka musi być pod kątem prostym inaczej będzie ci pokazywał odległość od asfaltu ,a nie od przeszkody za twoim samochodem .Nie pamietam jaka była odległość od podłoża ,ale na opisie od czujników było łatwo to obliczyć .Bez problemów zamontowałem swój zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montując w omedze B nawet nie pomyślałem żeby ściagać zderzak. Dziury wywierciłem, kable wepchnąłem do srodka, anastepnie je szukałem pod zderzakiem-było ciezko, ale dało sie. Napewno prosciej jak ze zdejmowaniem. Co do podkładek u mnie konieczne były, bo zderzak miał delikatne nachylenie. Zobacz miejsce w zderzaku gdzie chcesz zamontowac czujnik-jezeli jest płaskie to ok. Ale jezeli jest pochylone chocby minimalnie-musi byc dystans korygujący-inaczej beda widziały, kamyki, krawezniki, trawe albo nawet sam asfalt. Ja mam zestaw który komunikuje sie bezprzewodowo miedzy centralka(w bagazniku) a wyswietlaczem. Dla mnie swietna sprawa-podpiac zasilanie do wyswietlacza to był nie problem, a ciagnac kabel z konca bagaznika do lusterka wstecznego to mi sie nie uśmiechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Widziałem że już kilka Asterek F ma założone czujniki parkowania, a i

> kilka wątków jest na forum, ale opisy pomijają jeden temat.

> Chcę kupić zestaw Exusa i zastanawiam się czy do wiercenia (4 szt)

> otworów pod czujki musze zdejmować zderzak, czy mogę to zrobić

> na aucie. Czy nie będzie przeszkadzać metalowe wzmocnienie

> zderzaka?

> Proszę o informacje, ew jakieś porady w tym temacie.

Troche już tego zamontowałem ( ostatnio w Camperze dwa zestawy grinser006.gif) osobiście zawsze ściągam zderzak a to dlatego że lubie gdy wszystko ma swoje miejsce i kable sa ładnie przyczepione do zderzaka a nie wiszą. Jeśłi chodzi o same zestawy to polecam Valeo ( drogi ale chyba jeden z najlepszych które montowałem) tanie badziewia nie maja podkładek choć można je zrobić z kawałka plastykowej rórki waytogo.gif w dobrym zestawie sam czujnik jest zrobiony z lekkim skosem waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, dzięki za wieści,

> kupuje zestaw i montuje bez zdejmowania zderzaka - zawsze to prostrza

> robota.

Daj znac jak sie spisuje. Ciekawi mnie ten bajerek choc niekoniecznie bede go montował w astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak już pisałem w tym wątku mam w kombiku założony czujnik

> parkowania z 2 czujnikami ale bez wiercenia(foto w załączeniu)

> łapie nawet wyższy krawężnik i autka stojące blisko z z boku.

hmm.gif nie za wysoko te czujniki?

ale za sam pomysł claps.gif

możesz cyknąć więcej fotek, jakieś info co to za zestaw wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.