Skocz do zawartości

Rozrząd i pompa wody. JAKA??


Pablito87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo czeka mnie wymiana rozrządu wraz z pompą wody. Mam do Was pytanie jaki pasek jaki napinacz jaką rolke i jaką pompe wody najlepiej kupic?? Mam już 105 tys prawie na szafie i niedlugo zamierzam zmienić rozrząd bo ponoć czasem zdarza sie pekeniecie paska a tego to nikt by nie chciał. Jakie podzespoły polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Niedługo czeka mnie wymiana rozrządu wraz z pompą wody. Mam do

> Was pytanie jaki pasek jaki napinacz jaką rolke i jaką pompe

> wody najlepiej kupic?? Mam już 105 tys prawie na szafie i

> niedlugo zamierzam zmienić rozrząd bo ponoć czasem zdarza sie

> pekeniecie paska a tego to nikt by nie chciał. Jakie podzespoły

> polecacie??

Przepraszam że zapytam, ale co ty za złom kupiłeś ??

Krokowy do wymiany, pompa wody, rozrząd, świece i co jeszcze... ja rozumiem że to wszystko są rzeczy ekspoloatacyjne, ale po co tworzysz wkółko nowe wątki...

Zaraz się pewnie zapytasz o pasek do alternatora i klocki hamulcowe 270751858-jezyk.gif

Człowieku stówrz jeden wątek pod hasłem : REMONCIK AUTKA - co proponujecie i wszystko.. bałagan mniejszy a każdy i tak się wypowie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Niedługo czeka mnie wymiana rozrządu wraz z pompą wody. Mam do

> Was pytanie jaki pasek jaki napinacz jaką rolke i jaką pompe

> wody najlepiej kupic?? Mam już 105 tys prawie na szafie i

> niedlugo zamierzam zmienić rozrząd bo ponoć czasem zdarza sie

> pekeniecie paska a tego to nikt by nie chciał. Jakie podzespoły

> polecacie??

wracając do towjego pytania ja kupiłem w skelpie fiata ale nie pamiętam ten ala wzmocniony koszt 190zł chyba (kompletny) pompe wody miałem wymienianą a tu kosztu już chyba drozszy sporo...

poszukaj na allegro całkiem dobre zamienniki są

co do krokowca to ja miałem w Punto z allegro taki za 40zł i jakoś dziwnym trafem mi działa i to dobrze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakos tak sie trafiło że to trzeba wymienić:) Wiesz rozrząd i pompe wody to rzecz eksploatacyjna którą trzeba wymienić. Świece tak samo... Jedynie co to silniczek krokowy sie spie.......il ale to od gazu. A klocki i tarcze mam juz wymienione jump.gif Alternator też ma pęknięta obudowe ale jak narazie ładuje to jeżdze tak:) Jak przestanie ładować to sie bede martwił wtedy. Na allegro widze rózne komplety rozrządu. Pasek Continental, gates, bosch. Pompe wody ruville ta firma juz mi sie obiła kiedyś o uszy. Czy to przypadkiem nie montowana na pierwszy montaż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedynie co to silniczek krokowy sie spie.......il

> ale to od gazu.

wiem, że jesteś fanem LPG, ale co miał wspólnego ten krokowiec z gazem ?? czyżby Ci gaz przez niego przelatywał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tu mnie zaskoczyłeś hehe:) Ponoc od gazu zanieczyszcza sie krokowiec i sie psuje. Przynajmniej tak mi mechanik mówił. Ale ile w tym prawdy to ja nie wiem. Narazie na gazie nie jeżdze już od listopada. Ale teraz znowu sobie montuje tylko ze razem z emulatorem wtrysków. W takim razie co może odpowiadać za telepanie silnikiem na wolnych obrotach?? Z wiedzy którą ja posiadam to silnik krokowy potencjometr od przepustnicy i czujnik temperatury zasysanego powietrza. Czy coś jeszcze?? Ja stawiam na krokowca bo ostatnio jak przy nim grzebalem i go czysciłem to sie znacznie pogorszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm tu mnie zaskoczyłeś hehe:) Ponoc od gazu zanieczyszcza sie

> krokowiec i sie psuje. Przynajmniej tak mi mechanik mówił. Ale

> ile w tym prawdy to ja nie wiem. Narazie na gazie nie jeżdze już

> od listopada. Ale teraz znowu sobie montuje tylko ze razem z

> emulatorem wtrysków. W takim razie co może odpowiadać za

> telepanie silnikiem na wolnych obrotach?? Z wiedzy którą ja

> posiadam to silnik krokowy potencjometr od przepustnicy i

> czujnik temperatury zasysanego powietrza. Czy coś jeszcze?? Ja

> stawiam na krokowca bo ostatnio jak przy nim grzebalem i go

> czysciłem to sie znacznie pogorszyło.

hehe

krokowiec od gazu jest tutaj zaznaczony żółtym, a od noPb jest czerwonym, więc nie wiem co mają ze sobą wspólnego (nazwę ??)

ktoś Ci kit wcisnął, a Ty się na LPG mścisz swym napisem zlosnik.gif

krokua5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe

> krokowiec od gazu jest tutaj zaznaczony żółtym, a od noPb jest

> czerwonym, więc nie wiem co mają ze sobą wspólnego (nazwę ??)

> ktoś Ci kit wcisnął, a Ty się na LPG mścisz swym napisem

czyzby myslisz sądzisz ze LPG nie ma wpływu na krokowca od noPB?? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie staram sie dbać o swój gaz ale jakiś kretyn żle założył instalacje i mam problemy.... Wiem Mrarek który silniczek krokowy jest od czego. Ale stawiam na krokowca od benzyny bo jak chciałem go wyczyscic i grzebałem przy nim to sie pogorszyło. Ogólnie wczoraj zobaczyłem że mam odpięty kabelek od podcisnienia który znajduje sie pod przepustnicą. Już chyba mam winowajce mojego duzego spawania. Czy to nie ma na to wpływu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie staram sie dbać o swój gaz ale jakiś kretyn żle założył

> instalacje i mam problemy.... Wiem Mrarek który silniczek

> krokowy jest od czego. Ale stawiam na krokowca od benzyny bo jak

> chciałem go wyczyscic i grzebałem przy nim to sie pogorszyło.

> Ogólnie wczoraj zobaczyłem że mam odpięty kabelek od

> podcisnienia który znajduje sie pod przepustnicą. Już chyba mam

> winowajce mojego duzego spawania. Czy to nie ma na to wpływu??

no widzisz - ktoś spartolił robotę, a Ty masz konsekwencje tego (także finansowe).

ja bym do usranej śmierci ciągnął gazownika na poprawki.

co do krokowca noPb to nie czepiam się - jeśli nie działa jak powinien (tym bardziej, że coś tam robiłeś przy nim) to trzeba wymienić.

no ale cały czas się zastanawiam jaki wpływ ma LPG na krokowiec noPb, bo jeszcze nie słyszałem, by tenże od LPG się popsuł palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to sie nie pytaj bo ja nie wiem:) Tak mi po prostu powiedzieli. Jutro jade do serwisu rządowego na diagnostyke. Mają nowoczesny sprzęt to mi to zdiagnozują dobrze. Po znajomości to może nie bedzie tak strasznie drogo:) I sie jutro okaże co jest nie tak z tym silnikiem. Oby to tylko krokowiec. Zobacze ile teraz pali. A jak wszystko bedzie dobrze to instalacja gazowa znowu trafia do auta ale razem z emulatorem wtryskiwaczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie to sie nie pytaj bo ja nie wiem:) Tak mi po prostu powiedzieli.

> Jutro jade do serwisu rządowego na diagnostyke. Mają nowoczesny

> sprzęt to mi to zdiagnozują dobrze. Po znajomości to może nie

> bedzie tak strasznie drogo:) I sie jutro okaże co jest nie tak z

> tym silnikiem. Oby to tylko krokowiec. Zobacze ile teraz pali. A

> jak wszystko bedzie dobrze to instalacja gazowa znowu trafia do

> auta ale razem z emulatorem wtryskiwaczy:)

a jaki tam motor masz ?? pewno 1,6 skoro takie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takowy silnik + LPG i wszystko śmiga aż miło.

również mam taki i nie mam problemów, ale ten silnik jest najbardziej problematyczny dla gaziarzy i chyba najczęściej odwalają tutaj fuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście 1.6 ponoć ten silnik jest wymagający co do gazu. A u mnie ktoś poszedł na łatwizne najprostsza instalacja STAG nawet nie mam emulatora wtrysków tylko przekażnik zwykły. Ogólnie lipa. Jutro sie okaże co to sie stało z moim silniczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak oczywiście 1.6 ponoć ten silnik jest wymagający co do gazu. A u

> mnie ktoś poszedł na łatwizne najprostsza instalacja STAG nawet

> nie mam emulatora wtrysków tylko przekażnik zwykły. Ogólnie

> lipa. Jutro sie okaże co to sie stało z moim silniczkiem.

najprawdopodobniej kompa paliwowego rozesrało sick.giftzn mapy paliwowe oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem najpierw na zwykłym jakimś komputerze to pokazał błedy wtryskiwaczy przez przekażniki od gazu. Nic innego, ale ponoć o jest niedokładny. Pojechałęm do fiata na egzaminer to oprucz błędów wtrysku też nic nie było. Pod wzgledem komputera wszystko jest ok. Pomijam to że w jednej stacji fiata i lanci nie potrafili w ogóle sie podłączyć do silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzałem najpierw na zwykłym jakimś komputerze to pokazał błedy

> wtryskiwaczy przez przekażniki od gazu. Nic innego, ale ponoć o

> jest niedokładny. Pojechałęm do fiata na egzaminer to oprucz

> błędów wtrysku też nic nie było. Pod wzgledem komputera wszystko

> jest ok. Pomijam to że w jednej stacji fiata i lanci nie

> potrafili w ogóle sie podłączyć do silnika...

dołącz elektryke od gazu biglaugh.gif czyli wróc to stanu pierwotengo i odłącz na noc kleme z akumulatora palacz.gifi na drugi dzien pojeździj troche na paliwie i napisz jak sie samochód zachowuje waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wiem jak naprawić ten silnik. Byłem dzisiaj w autoryzowanej stacji fiata a dokładniej w serwisie rządowym. No i chciałem zrobić diagnostyke silnika. Niestety egzaminer odmówił współpracy. Niedało rady podłaczyć sie pod komputer. To juz drugi raz sie tak zdarzyło. Ale dziwi mnie że jedni mogą sie podłączyć a drudzy nie. Co mi radzicie bo ja już sie prawie załamuje co tu z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.