Skocz do zawartości

jak wymienic ufo??


tafit

Rekomendowane odpowiedzi

> jak w temacie... chodzi konkretnie o pneumatyczny korektor

> obrotów(ufo) konkretnie o opis krok po kroku.,. uno 1000 fire

> gaźnik

1) odczepiasz wężyk z UFO

2) odkręcasz 2 śrubki krzyżaki pod i nad ufo - te dociskające ufo do aparatu zapłonowego

3) jak masz UFO luźne to możesz je pociągnąć do siebie - plastikowa końcówka UFo jest zahaczona o taki drążek wewnątrz aparatu zapłonowego, to musiśz ściągnąć, jak robiłem to śrubokrętem

no i masz UFO na zewnątrz

Potem jak to piszą w książkach "powtórzyć operacje w odwrotnej kolejności"

tylko że u mnie w tym momencie zaczęły się problemy, bo za cholere nie mogłem tego włożyć.

Ja rozebrałem kopułkę, wyjąłem ten cały czujnik Halla, palec i te inne bebechy, bezproblemowo potem można ręką naprowadzić plastikową część UFo na właściwe miejsce i zaczepić.

potem już tylko śrubki na miejsce, złożyć kopułkę, założyć węzyk i hula.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez demontażu bebechów może być raczej trudno wymienić ufo, ale mimo wszystko nie jest to operacja zbyt skomplikowana i trudna. Dzisiaj przed blokiem zajęło mi to jakieś 10-15 minut, a mechanikiem nie jestem smile.gif

Mam nadzieję, że teraz autko będzie bardziej "wyrywne" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez demontażu bebechów może być raczej trudno wymienić ufo, ale mimo

> wszystko nie jest to operacja zbyt skomplikowana i trudna.

> Dzisiaj przed blokiem zajęło mi to jakieś 10-15 minut, a

> mechanikiem nie jestem

> Mam nadzieję, że teraz autko będzie bardziej "wyrywne"

wystarczy troche cierpliwosci i bez zbednego demolowania aparatu zrobisz to..czas jakies 10 min..pozdro smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu wszystko zrobiłem bez rozbierania środka, wystarczy odkręcić te dwie śrubki na zewnątrz a potem odczepić dźwigienkę od ufo, która jest zaczepiona na taką kulkę, ja włożyłem klucz imbusowy w imadło potem zahaczasz zagiętą częścią klucza o dźwigienkę i szarpiesz. Montując nowe ufo trzeba tą dźwigienkę nabić na tą kulkę, przyłożyć jakiś pręt i bach młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie po wymianie ufo nalezy wyregulowac przyspieszenie zaplonu

> (uzywajac lampy stroboskopowej czy jak sie to zwie)

ja nie regulowałem przyspieszenia zapłonu. wymieniłem ufo, odpaliłem i byłem tak wniebowzięty efektem (równa praca silnika), że stwierdziłem, że nic nie trzeba regulować smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tam wogole nie ma dojscia, by odczepic wewnatrz aparatu ten

> bolec. a czy moge to po prostu pociagnac na hama? w ktora strone

> to schodzi z tej kulki?? nie daje rady...:/

smile.gif majster robisz to tak:

Zdejmij kopulke,zdejmij palec i potem taka bedzie pokrywka, zdejmij i ja no i masz super dostep popychasz sobie ta nozke od ufo i schodzi extra smile.gif jakies pytania wal na priv.Mi to zajelo 5 minut lacznie z przejsciami ze sruba od ufo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tam wogole nie ma dojscia, by odczepic wewnatrz aparatu ten

> bolec. a czy moge to po prostu pociagnac na hama? w ktora strone

> to schodzi z tej kulki?? nie daje rady...:/

ja pociągnąłem ufo do siebie (do przodu auta) i wtedy widać ten plastik zahaczony o kuke metalową. Wtedy zdjąłem to podważając śrubokrętem. nie ma to jednak wiekszego sensu, bo żeby założyć ufo i tak musiałem rozebrać kopułke i wyjąć palec. Wtedy wszystko widać jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak sie zdejmuje ten palec?? bo wydaje mi sie ze jak go zdejme to

> rozreguluje zaplon, a dwa dni temu bylem z tym u mechanika i

> skasowal mi 30 zl:/

ja to robiłem już dosyć dawno temu więc nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że tam nie ma co zbytnio regulować. Nie mówię o regulacji przyspieszenia zapłonu tylko o kopułce.

Odczepiasz dwa zatrzaski, zdejmujesz kopułkę (to palstikowe z kablami - przy okazji możesz wyczyścić tą kopułkę, bo pewnie czarno w środku), palce sam elegancko schodzi, nie pamiętam co tam jeszcze jest. jakaś taka przykrywka chyba i tyle. Nic na chama, ładnie wszystko schodzi. zaczepiasz ufo i wszystko w odwrotnej kolejności.

Nic nie możesz tam rozregulować, bo tam te części pasują tylko w jednym położeniu. wszystko ma swoje miejsce.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie możesz tam rozregulować, bo tam te części pasują tylko w

> jednym położeniu. wszystko ma swoje miejsce.

no nie jestem pewien, moze za nim sie za to zabiore poczekam na opinie innych internautów. I jeszcze prosze o jedno... jak sciagnąc ten palec?? czy wystarczy go pociagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie możesz tam rozregulować, bo tam te części pasują tylko w

> no nie jestem pewien, moze za nim sie za to zabiore poczekam na

> opinie innych internautów. I jeszcze prosze o jedno... jak

> sciagnąc ten palec?? czy wystarczy go pociagnac?

Kopułke i palec możesz śmiało ściągać, w ten sposób nic nie zepsujesz. Kopułka trzyma się na 2 zaczepach, a palec poprostu wyciągasz, 1 możliwość ponownego założenia. Dodam, że mi udało się wymienić ufo bez rozbierania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra... nie zepsuje... ale czy nie rozreguluje?

A co tam niby chcesz rozregulować skoro wszystko co zdemontujesz, będziesz musiał zamontować w taki sam sposób (tylko tak się da) Rozregulowałbyć zapłon gdybyś odkręcił aparat zapłonowy, ale chyba tego nie będziesz robił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra... nie zepsuje... ale czy nie rozreguluje?

po prostu rozbierz tą kopułkę, wyjmij ten palce ściągając go z tej tulei w kopułce, zdejmij przykrywkę, wymień ufo, załóż przykrywkę, załóż palec, kopułkę, zamknij zatrzaski, przykręć ufo, załóż wężyk i ciesz sie równą pracą silnika.

p.s. jak niedawno byłeś u mechaniora to nie mówił Ci żeby wymienić ufo? możliwe, że twoje jest w dobrym stanie i nie trzeba go tykać?

w każdym razie nie pękaj tylko rób ok.gif

powodzenia

REGULOWAĆ MOŻNA APARATEM ZAPŁONOWYM, JEGO POŁOŻENIEM, A W KOPUŁCE WG MNIE NA 99% WSZYSTKO PASUJE TYLKO W 1 POZYCJI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co tam niby chcesz rozregulować skoro wszystko co zdemontujesz,

> będziesz musiał zamontować w taki sam sposób (tylko tak się da)

> Rozregulowałbyć zapłon gdybyś odkręcił aparat zapłonowy, ale

Zgadzam sie z przedmowca,nic nie rozregulujesz to jest taka sama operacja jak wymiana piora wycieraczki nic nie da sie rozregulowac.

> chyba tego nie będziesz robił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma potrzeby odkrecac srub mocujacych aparat do reszty silnika:) ...Mechanik powiedzial ze ufo nie dziala ale zebym to olal;) ...Ale przeciez tym palcem można kręcic(lewo, prawo) a skoro moge krecic to przy ponownym zalozeniu moge ustawic go nie w tej pozycji co trzeba... to wiąże sie że palec bedzie dotykal się z poszczególnymi stykami w kopułce w innym czasie aniżeli przed demontarzem(iskra w silniku bedzie w innym momecie(pozniej/wczesniej)) niewiem czy wystarczająco jasno napisalem moje logiczne spojrzenie na ten aspekt;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma potrzeby odkrecac srub mocujacych aparat do reszty silnika:)

> ...Mechanik powiedzial ze ufo nie dziala ale zebym to olal;)

> ...Ale przeciez tym palcem można kręcic(lewo, prawo) a skoro

> moge krecic to przy ponownym zalozeniu moge ustawic go nie w tej

> pozycji co trzeba... to wiąże sie że palec bedzie dotykal się z

> poszczególnymi stykami w kopułce w innym czasie aniżeli przed

> demontarzem(iskra w silniku bedzie w innym

> momecie(pozniej/wczesniej)) niewiem czy wystarczająco jasno

> napisalem moje logiczne spojrzenie na ten aspekt;)

moja wiedza aż tak daleko nie sięga. Tam się tylko wykorzystuje to zjawisko Halla - nie mam pojęcia, o co chodzi w tym, ale domniemam, że właśnie działanie tego zjawiska wszystko ustawi jak trzeba. Jak się mylę i wprowadzam Cię w błąd to sorry.

Powiem tyle - ja rozebrałem, poskładałem do kupy - na pewno palca nie ustawiłem w pozycjia jak przed demontażem a silniczek chodzi elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedzial ze ufo nie dziala ale zebym to olal;)

Zmien mechanika... To jakis jelop,popsute ufo zwieksza spalanie i DRASTYCZNIE pogarsza osiagi...

> ...Ale przeciez tym palcem można kręcic(lewo, prawo) a skoro

> moge krecic to przy ponownym zalozeniu moge ustawic go nie w tej

> pozycji co trzeba...

Walek aparatu ma naciecie i a palec ma do tego zabek... Palec nie kreci sie wokol walka tylko razem z walkiem...

W zalaczniku rysunek pogladowy...

post-23621-14352480733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra jutro sie za to zabiore:) a ile takie cos kosztuje.

> Dzwonilem do sklepu i powiedzieli 30 zl. To jest dobra cena?

Srednia na allegro zaczynaja sie 15zl smile.gif ja kupilem orginalne magnetti za 20zl.Wymien to jak najszybciej i zdziwisz sie ,ze uno moze tak popylac i palic gume smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Srednia na allegro zaczynaja sie 15zl ja kupilem orginalne magnetti

> za 20zl.Wymien to jak najszybciej i zdziwisz sie ,ze uno moze

> tak popylac i palic gume

hehe dobra zobaczymy i oczywiscie napisze jak poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.