Skocz do zawartości

Hak do Fiata Albea (automatyczny)-gdzie ?


fafik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, gdzie można kupić wysyłkowo hak do nowej wersji Fiata Albea (rocznik 2006), ale koniecznie automatyczny, tzn. z zapinaną błyskawicznie na kluczyk końcówką. Ogólnie dostępne są jedynie haki z końcówką przykręcaną na śruby, co wydaje mi się dosyć pracohłonne i spowoduje w konsekwencji, ze z hakiem jeździ sie cały czas. A ja potrzebuję jeżdzić często z przyczepką ale na krótkich odcinkach (3 km- na działkę), a do pracy i w trasę wolałbym haka nie wozić. Zakręcać i odkręcać hak kilka razy w tygodniu mi się po prostu nie chce.

Jeżeli mógłby mi ktoś podać jakieś linki do sprzedawcy takich haków byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>potrzebuję jeżdzić często z przyczepką ale

> na krótkich odcinkach (3 km- na działkę), a do pracy i w trasę

> wolałbym haka nie wozić. Zakręcać i odkręcać hak kilka razy w

> tygodniu mi się po prostu nie chce.

A po co chcesz odkręcać?? Przepisy w Polsce nie zabraniają jazdy z hakiem gdy nie ciągnie się przyczepy. Hak dodatkowo będzie chronił Twój samochód przed jeżdżącymi i parkującymi na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co chcesz odkręcać?? Przepisy w Polsce nie zabraniają jazdy z

> hakiem gdy nie ciągnie się przyczepy. Hak dodatkowo będzie

> chronił Twój samochód przed jeżdżącymi i parkującymi na styk.

no tego przepisu, to nie jestem pewien. ZTCW nie można jeździć z hakiem bez przyczepy, ale przepisu na to nie pamiętam (bo nie jeżdżę z przyczepą) cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tego przepisu, to nie jestem pewien. ZTCW nie można jeździć z

> hakiem bez przyczepy, ale przepisu na to nie pamiętam (bo nie

> jeżdżę z przyczepą)

Chyba nie ma takiego przepisu w Polsce

żródło, zdaje się że powinni byc poinformowani

Quote:

Pozostaje jeszcze podjąć decyzję, jakiej konstrukcji urządzenie wybrać. Możemy zdecydować się na hak z głowicą stałą lub zdejmowaną. Wbrew obiegowym opiniom oba typy można legalnie stosować. Nie ma również żadnych prawnych przeciwwskazań uniemożliwiających poruszanie się za granicą samochodem z hakiem stałym (nawet jeśli auta zarejestrowane w danym kraju nie mogą być wyposażone w niego, pojazdy zarejestrowane w Polsce i spełniające wymagania polskich przepisów mogą bez przeszkód przekraczać granice, co regulują umowy międzynarodowe).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie ma takiego przepisu w Polsce

> żródło, zdaje się że powinni byc poinformowani

> Quote:

> Pozostaje jeszcze podjąć decyzję, jakiej konstrukcji urządzenie

> wybrać. Możemy zdecydować się na hak z głowicą stałą lub

> zdejmowaną. Wbrew obiegowym opiniom oba typy można legalnie

> stosować. Nie ma również żadnych prawnych przeciwwskazań

> uniemożliwiających poruszanie się za granicą samochodem z hakiem

> stałym (nawet jeśli auta zarejestrowane w danym kraju nie mogą

> być wyposażone w niego, pojazdy zarejestrowane w Polsce i

> spełniające wymagania polskich przepisów mogą bez przeszkód

> przekraczać granice, co regulują umowy międzynarodowe).

Możemy zdecydować się na hak z głowicą stałą lub zdejmowaną. Wbrew obiegowym opiniom oba typy można legalnie stosować. Nie ma również żadnych prawnych przeciwwskazań uniemożliwiających poruszanie się za granicą samochodem z hakiem stałym (nawet jeśli auta zarejestrowane w danym kraju nie mogą być wyposażone w niego, pojazdy zarejestrowane w Polsce i spełniające wymagania polskich przepisów mogą bez przeszkód przekraczać granice, co regulują umowy międzynarodowe)

wychodzi z tego, że można niezdejmować, ale czy AutoSzmata nie kłamie ?? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.