Skocz do zawartości

porady przy wygłuszaniu drzwi ??? - Pomóżcie


ekwador240

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w weekend będe wygłuszał drzwi w asterce, ale zastanawiam sie jak to zrobić, żeby wszystko było dobrze zrobione i żeby nic w drzwiach nie dzwoniło, zakupiłem sobie 12 sztuk mat miękkich APP 0,5x0,5m i zastanawiam sie jak to wszystko będzie wyglądać przy nakładaniu ich. Hmmmm podpowiedzcie coś ..... waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, w weekend będe wygłuszał drzwi w asterce, ale zastanawiam sie

> jak to zrobić, żeby wszystko było dobrze zrobione i żeby nic w

> drzwiach nie dzwoniło, zakupiłem sobie 12 sztuk mat miękkich APP

> 0,5x0,5m i zastanawiam sie jak to wszystko będzie wyglądać przy

> nakładaniu ich. Hmmmm podpowiedzcie coś .....

trudno mi powiedziec jak jest w astrze. u mnie jest strasznie ciasno. małe otwory montazowe. jedyne co moge doradzic to zaopatrz sie w suszarke. odtłuść drzwi benzyną ekstrakcyjną i podgrzej mate zanim ją nałożysz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Tak, jak kolega Diter Ci pisze dobrze odtluscic. Ja blache zewnetrzna wygluszalem twarda mata boll.

Otwory montazowe mialem dosc duze wiec zakrylem je blacha i dopiero na ta blache kladlem tasme dekarska. Efekt jest supper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, w weekend będe wygłuszał drzwi w asterce, ale zastanawiam sie

> jak to zrobić, żeby wszystko było dobrze zrobione i żeby nic w

> drzwiach nie dzwoniło, zakupiłem sobie 12 sztuk mat miękkich APP

> 0,5x0,5m i zastanawiam sie jak to wszystko będzie wyglądać przy

> nakładaniu ich. Hmmmm podpowiedzcie coś .....

Tak jak CI napisalem odtlusc i uzyj opalarki zeby dobrze przylgnely maty do blachy, po podgrzaniu dobrze sie formuja, bo jak przykleisz na zimno moze sie tak zdarzyc ze w zime Ci soe odkleja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak CI napisalem odtlusc i uzyj opalarki zeby dobrze przylgnely

> maty do blachy, po podgrzaniu dobrze sie formuja, bo jak

> przykleisz na zimno moze sie tak zdarzyc ze w zime Ci soe

> odkleja...

nic sie nie odklei nawet jak połozysz na zimne. z tą opalarką radze uwazac bo gorące powietrze jest zabójcze dla blachy i lakieru na niej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic sie nie odklei nawet jak połozysz na zimne. z tą opalarką radze

> uwazac bo gorące powietrze jest zabójcze dla blachy i lakieru na

> niej

To ja nie wiem jak mi sie udalo, jak w zime oklejalem tylne boczki (dokladnie odltuscilem) i lekko podgrzalem suszarka bo bylo zimno i maty byly sztywne.

Pare dni temu jak otworzylem boczek maty "zjechaly" z blachy i sie czesc poodklejala... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja nie wiem jak mi sie udalo, jak w zime oklejalem tylne boczki

> (dokladnie odltuscilem) i lekko podgrzalem suszarka bo bylo

> zimno i maty byly sztywne.

> Pare dni temu jak otworzylem boczek maty "zjechaly" z blachy i sie

> czesc poodklejala...

a przy jaakiej temp to robiłes?

bo na opakowaniu jest podana minimalna temp przy jakiej sie to powinno kłaść wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a przy jaakiej temp to robiłes?

> bo na opakowaniu jest podana minimalna temp przy jakiej sie to

> powinno kłaść

Hmm bylo moze z 3 stopnie na dworzu wink.gif

podgrzewalem suszarka , tak wiem zdolny jestem zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no widzisz, na moich pisało ze stosowac w temp otoczenia powyzej 7'C

ja nie przeczytalem opisu zlosnik.gif

ogolnie bylem tak napalony zeby cos zrobic ze w zime wygluszylem boczki, zmienilem springi i zamontowalem lotke zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to zrobić, żeby wszystko było dobrze zrobione i żeby nic w

> drzwiach nie dzwoniło.

Zabezpiecz cięgna od klamek i centralnego aby na mocowaniach do nie miały luzów. Możesz też cięgna osłonić koszulkami termoizolacyjnymi. Pamietaj zeby dzwi tak okleić aby głośnik pracował w możliwie jaknajbardziej zamkniętej komorze. Maty też starannie przyklejaj aby były przyklejone na calej powieszchni. w miejscach trudno dostępnych może przydać się masa wygłuszająca taka coś jak do konserwacji podwozia skutecznie też pochlania drgania. Ja będę ją stosował w miejscach gdzie idą rurki wzmacniające dzwi i cienko takze wewnętrzne strony otworów technologicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy coś sie stanie jeżeli na zewnętrzną warstwe dzwi użyje miękkich mat, bo nie mam żadnych twardych :/ czy to jakiś problem ???? Albo czy np. wtedy można dać 2 warstwy tej miękkiej ????? Wszystkie oprzyrządowania i inne patenty będe miał na miejscu biglaugh.gif a czy ten nity w drzwiach można jakoś zdjąć a potem ponownie je przymocować, tak aby obkleić dobrze zewnętrzną warstwe drzwi ???? Mój samochód jest w opisie, może ktoś już ćwiczył takie coś na astrze i wie jak to zrobić, bo mam wersje 3 drzwiową i tam są strasznie małe dziury jeżeli nie można by było zdjąć tych nitów, to by była masakra żeby zakładać maty poprzez ucinanie kawałeczków no i pewnie nie miało by to już takiej sztywności. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy coś sie stanie jeżeli na zewnętrzną warstwe dzwi użyje miękkich

> mat, bo nie mam żadnych twardych :/ czy to jakiś problem ????

> Albo czy np. wtedy można dać 2 warstwy tej miękkiej ?????

Ja nie jestem zadnym znawca CAR Audio.

Pytalem sie w kilku zakladach i powiedzieli mi ze na zewnetrzna blache mam dac twarda mate zeby usztywnic.

Moj ojciec kiedys robil kolumny itp. tez mi powiedzial zeby blacha byla utwardzona.

Wiec nie wiem czy miekkie moga byc czy nie.

Powiem tyle ze efekt u mnie jest naprawde suppe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy coś sie stanie jeżeli na zewnętrzną warstwe dzwi użyje miękkich

> mat, bo nie mam żadnych twardych :/ czy to jakiś problem ????

> Albo czy np. wtedy można dać 2 warstwy tej miękkiej ?????

jeśli zrobilbyś stelaż z pasków blachy i przykręcił go do miejsc gdzie są wieksze otwory to myśle że nie powinno być problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli zrobilbyś stelaż z pasków blachy i przykręcił go do miejsc

> gdzie są wieksze otwory to myśle że nie powinno być problemów

Ale on pisze o zewnetrzej blasze a nie wewnetrznej gdzie sa otwory. Jak juz misalem na otwory przykrecilem blache. Nie ma z tym zbyt wiele roboty a napewno bedzie duzo lepiej. Bo jak dasz miekie maty na te otwory to wydaje mi sie ze bedzie Ci sie to pompowalo i wydawalo dziwne odglosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale on pisze o zewnetrzej blasze a nie wewnetrznej gdzie sa otwory.

> Jak juz misalem na otwory przykrecilem blache. Nie ma z tym

> zbyt wiele roboty a napewno bedzie duzo lepiej. Bo jak dasz

> miekie maty na te otwory to wydaje mi sie ze bedzie Ci sie to

> pompowalo i wydawalo dziwne odglosy.

to czyli np. zrobić tak : wyciąć ładnie dopasowany kawałek blachy a potem nakleić na to warstwe miękkiej maty. Będzie ok ??? Myśle że raczej to będzie najlepszy pomysł biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to czyli np. zrobić tak : wyciąć ładnie dopasowany kawałek blachy a

> potem nakleić na to warstwe miękkiej maty. Będzie ok ??? Myśle

> że raczej to będzie najlepszy pomysł

Ja tak zrobilem. Kątowka sie przyda. No i dobrze poprzykrecaj blache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o to jak wrzucić te wszystkie maty w te dziury

Prawda ne jest najgorzej, ne dawno u siebie zdejmowałem tapicerke i trzeba przyznać ze trzeba w srodek przyklejać kawałki mat, by to cale oklejić ale to nie problem. Aha jeszcze jedno jak zalożysz nowy dystans po przykręceniu go w miejsce oryginalnego zauważysz że w świetle dystandu bedzie wystawać blacha należałoby ją przyciąc aby głośnik swobodnie pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.