Skocz do zawartości

Wyprostowane felgi


MrG_m1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy kupił a właściwie dostał za darmo 4 felgi aluminiowe od drugiego znajomego, które były w opłakanym stanie, wszystkie felgi miały bicie oddal do fachowca wyprostował je, zregenerował, pomalował wyglądają jak nowe, moje pytanie brzmi jak z trwałością takich felg które są po prostowaniu, kiedyś byłem u wulkanizatora i pamiętam jak mówił ze felgi po prostowaniu i tak się odkształca tak jak były pokrzywione i ze to szkoda kasy?

Z góry dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w tym jest-- dałem do prostowania fele, zrobili mi ją elegancko-- yglądała jak nówka ze sklepu; na maszynce wykazało, że jest prościutka; nie pojeździłem jednak długo; bo pierwsza większa dziura w asfalcie i fele znów się pogieła;

Mi się tak wydaje, że jeśli trzeba fele wyprostować bez nadspawywania to mozna to robić; ale jak już trzeba fele rozciąć i nadspawać to nie ma to już sensu; wytrzyłałość jej znacznie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jak bardzo felasie byly pogiete, jesli mialy tylko np ranty wgniecione to nie ma sprawy, ale jak mocno i np trzeba bylo spawac tak jak kolega wspomnial to ja bym juz ich nie robil bo material jest po takim czyms juz wysluzony i dlugo trzymac nie bedzie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Znajomy kupił a właściwie dostał za darmo 4 felgi aluminiowe od

> drugiego znajomego, które były w opłakanym stanie, wszystkie

> felgi miały bicie oddal do fachowca wyprostował je,

> zregenerował, pomalował wyglądają jak nowe, moje pytanie brzmi

> jak z trwałością takich felg które są po prostowaniu, kiedyś

> byłem u wulkanizatora i pamiętam jak mówił ze felgi po

> prostowaniu i tak się odkształca tak jak były pokrzywione i ze

> to szkoda kasy?

> Z góry dzieki za opinie

Jeżeli były prostowane na zimno to nic im nie będzie, a jeżeli były grzane to mogą być trochę bardziej miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli były prostowane na zimno to nic im nie będzie, a jeżeli były

> grzane to mogą być trochę bardziej miękkie.

a kto mi powie jak wygląda proces prostowanie felgi, byłem u jednego fachowca to mówił cos o rozgrzewaniu i hartowaniu od nowa felgi niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.