Skocz do zawartości

Zabkowanie opon


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

Czy ktos moze mi udzielic fachowej odpowiedzi czym spowodowane moze byc zabkowanie opony ?

Chodzi o to ze opona na calej swojej powierzchni zuzywa sie nierownomiernie to znaczy 2cm sa zuzyte 2 nie, i tak na calym obwodzie. Bieznik wzgledem plaszczyzny poprzecznej jest zuzyty rownomiernie (nie scina). Objawy jazdy na takiej oponie sa niemal identyczne jak jazda na zuzytym lozysku (wymienilem juz dwa niepotrzebnie bo myslalem ze to ich wina angryfire.gif).

Jak bylem na przegladzie w ASO, to pan diagnosta stwierdzil, ze opony sa pozabkowane ( ok.gifza diagnoze) i ze jest to wina opon, bo czesto sie zdaza ze niektore modele opon kierunkowych tak sie zuzywaja/ukladaja (mam Barumy) hmm.gif. Po tej diagnozie myslalem, ze mam gowniane opony, ale dzis przy ich wymianie, dowiedzialem sie, ze to zdaza sie takze u innych producentow, a dosc czesto wystepuje to w kombi hmm.gif

Tak na marginesie wymieniajac dzis moje Barumy (mialy jeszcze ok 5 mm oslabiony.gif), wyraznie bylo widac jak niektore lamelki sa czarne (dotykaja asfaltu), niektore szare i tak na przemian.

Pytanie teraz za 100 pkt, co bylo przyczyna ich zabkowania ?

Dodam, ze geometria jest ok, zawiecha tez. Tydzien temu robilem przeglad tech i wyszlo ze jest zero luzow, amory prawie jak fabryczne (dopiero 93kkm). Jedyne do czego mozna sie przyczepic, to to, ze przez to, ze woze w bagazniku zbiornik na LPG grinser006.gif, sprezyny obsiadly o jakie 2-3cm, ale mysle, ze to nie ma na to wplywu.

Czy ktos moze to przerabial, bo nie wiem czy to wina opon, zawieszenia, polskich drog, czy kiepskiej jakosci paliwa zlosnik.gif ?

Do adminow: watek umieszczam tu bo nie dotyczy stricte opon 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg.mnie to wina amorków

tzn, ze zuzyte, mimo, ze na trzesawce wykazuja odp wysokie % i nie ciekna hmm.gif

tak mi teraz przyszlo do glowy, ze u nas jezdzi sie blisko pol roku na zimowkach, a ja mam takie od nowego i na nich tego objawu nie ma, choc i kola sa mniejsze o 1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj to.

dzieki ok.gif, art trafia w temat, ale nie bardzo wg mnie na niego odpowiada. Nie mam ani zawieszenia wielowahaczowego, ani wg mnie zuzytego zawieszenia, ani nie jezdze na niewywazonych oponach czy ze zbyt malym cisnieniem. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to stan drog.

Generalnie z art widac ze problem nie jest blahy i nie ma jednoznacznej odpowiedzi oslabiony.gif, no cuz przynajmniej upewniam sie ze bez sensu wymieniac juz zdrowe poki co amortyzatory i zwalic wine na drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem jak usunac skutki, skoro opony juz i tak wymieniasz, to sprobuj

> je przetrzec (palenie gumy yeah ziooom), wyrownaja sie i znow na

> jakis czas bedzie ok

Jakos wyroslem z takich metod grinser006.gif, choc na "chlopski rozum" to dosc proste i szybkie rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj to.

Jak jeżdziłem Nissanem Sunny też tak było.....

Jeśli Ci przeszkadza te obniżenie zawieszenia, polecam zwrócić się do odpowiedniego magika. Można bez problemu podnieść zawieszenie, jak tak zrobiłem. 5cm wyżej mam, grinser006.gif takie podkładki się stosuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.