Skocz do zawartości

Poduszka powietrzna -okres pełnej sprawności.


foxfox0467

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak to jest?W samochodzie mam napisane:gwarancja użycia 10 lat.Co po tym terminie?Mam wymienić na nową się domyślam... .Gdybym nie wymienił to samochód przejdzie badania techniczne?Czy policja może ukarać za niesprawny w końcu ważny dla bezpieczeństwa kierującego system samochodu?Czy jest przepis nakazujący taką wymianę?Czy w Waszych samochodach też jest informacja o tych 10-ciu latach?A może inny okres?Pytania czysto teoretyczne-brakuje mi jeszcze trzy lata do końca jej żywotności a na bezpieczeństwie nie oszczędzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji mojego samochodu podany jest okres 15 lat od daty produkcji auta. Po tym czasie producent zaleca wymianę zespołu poduszek. Nie wiem, czy są jakieś przepisy wymagające bezwarunkowej wymiany. Przecież są samochody, które mają wystrzelone poduszki i ktoś je do ruchu dopuścił (po dużej naprawie blacharskiej wymagany jest przegląd rejestracyjny). Są też wersje aut tej samej marki bez poduszek, więc z tymi przepisami niewiem.gif

Siemion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W instrukcji mojego samochodu podany jest okres 15 lat od daty

> produkcji auta. Po tym czasie producent zaleca wymianę zespołu

> poduszek. Nie wiem, czy są jakieś przepisy wymagające

> bezwarunkowej wymiany.

Zależy od kraju. Nie wiem jak dziś, ale przed laty Niemcy na TUV sprawdzali daty ważności wymalowane na elastycznych przewodach hamulcowych i nie przepuszczali z "przeterminowanymi".

> Przecież są samochody, które mają

> wystrzelone poduszki i ktoś je do ruchu dopuścił (po dużej

> naprawie blacharskiej wymagany jest przegląd rejestracyjny).

Formalnie powinni sprawdzić fakt zamontowania nowych poduch.

> Są

> też wersje aut tej samej marki bez poduszek, więc z tymi

> przepisami

Tu akurat nie ma problemu. Jeżeli auto nie miało poduch, to ich mieć nie musi. Ale jeżeli miało, to tak jak każde urządzenie, w które jest wyposażony samochód, musi być sprawne. Jest to dokładnie taka sama analogia, jak w wypadku przednich świateł przeciwmgłowych. Nie musisz mieć, ale jeżeli masz (fabrycznie lub dołożone później), to muszą być sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie jak to jest?W samochodzie mam napisane:gwarancja użycia 10

> lat.Co po tym terminie?Mam wymienić na nową się domyślam...

> .Gdybym nie wymienił to samochód przejdzie badania

> techniczne?Czy policja może ukarać za niesprawny w końcu ważny

> dla bezpieczeństwa kierującego system samochodu?Czy jest przepis

> nakazujący taką wymianę?Czy w Waszych samochodach też jest

> informacja o tych 10-ciu latach?A może inny okres?Pytania czysto

> teoretyczne-brakuje mi jeszcze trzy lata do końca jej żywotności

> a na bezpieczeństwie nie oszczędzam.

Może chodzi o to, że po tym okresie może wystrzelić przypadkowo. uzbroj_zlo.gif A wtedy to już niewesoło. swiety.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając polskie realia to nikt tego nie będzie sprawdzał.

Pytanie jest raczej czy będzie sprawnie działać wtedy kiedy będzie potrzebna. Jakiś czas temu helmuty zrobiły test Mercedesa S-klasy, jednego z najstarszych egzemplarzy z poduszką, i poduszka wystrzeliła tak jak powinna. Z drugiej strony nikt ci nie zagwarantuje jak to jest nowszych egzemplarzach, które jak wiele osób twierdzi są gorzej/mniej trwale wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może chodzi o to, że po tym okresie może wystrzelić przypadkowo. A

> wtedy to już niewesoło.

sama z siebie nie wystrzeli mimo przeterminowania smile.gif

wystrzeli fajnie jak do ognia wrzucisz, ale to nawet nowa

wg mnie to wymiana czysto profilaktyczna i zeby troche pieniazkow w serwisie zostawic zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sama z siebie nie wystrzeli mimo przeterminowania

> wystrzeli fajnie jak do ognia wrzucisz, ale to nawet nowa

> wg mnie to wymiana czysto profilaktyczna i zeby troche pieniazkow w

> serwisie zostawic

w serwisie... hehe.gif...do omegi B w serwisie poduszki przednie + sensor + robota kosztuja...tylko 7000 hehe.gif tyle co pol auta dzieki za taka profilaktyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na bezpieczeństwie nie oszczędzam.

jesli tak to pozostaje przed uplywem tego terminu sprzedac auto lub wymienic poduchy...tylko zebys sie nie przewrocil jak ci serwis krzyknie cene zlosnik.gif.

IMHO bzdura z tym okresem sprawnosci-takie zabezpieczenia producenta auta na wszelki wypadek bo 10 lat dla autka to juz troche jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w serwisie... ...do omegi B w serwisie poduszki przednie + sensor +

> robota kosztuja...tylko 7000 tyle co pol auta dzieki za taka

> profilaktyke

a do volvo s80 12 tysiecy smile.gif

wiem jakie sa ceny 270751858-jezyk.gif naprawiam deski hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.