Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

akmak

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. zarówno XP jaki i alfa jtd żonki trochę musiałem pomęczyć żeby odpaliły - czy to mogą być świece? czy diagnostyka lexią jednoznacznie wskaże przyczynę czy trzeba będzie szukać?
  2. Szukać słupka? A skąd mam wiedzieć w jakim będzie stanie?
  3. Po rozebraniu - dramat. Pękł zawór i spotkał się na randce z tłokiem = w efekcie zawór wbity w głowicę, tłok też do wymiany, głowica do regeneracji. UPG była w porządku. Do sprawdzenia dół - czy tam jest miska podwójna (cokolwiek to znaczy)? Jaki zakład regenerujący głowice polecacie? W 3city ceny koszmarne, a na allegro dużo taniej. Tylko który ze sprzedawców jest godny polecenia?
  4. Chciałbym opisać moje przeboje z zakupioną 2 lata temu XP. Pacjent - Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 110 km, 2005, przebieg w momencie zakupu ok 280kkm Samochód kupiony w kraju, najpierw leasing potem wykupiony przez syna leasingobiorcy więc w zasadzie od pierwszego właściciela. Wg. oświadczenia nie bity, ale coś musiało być skoro napisy xsara na błotnikach są w innych kolorach Fotel kierowcy mocno zniszczony, wajcha biegów wytarta, drzwi kierowcy lekko opadnięte. Otrzymałem cały pakiet faktur za wcześniejsze naprawy, m.in. regeneracja wtrysków przy 180kkm, regeneracja tylnej belki przy 200kkm, wymiana wentylatora chłodnicy (po kolizji?) W momencie zakupu następujące usterki: klima - skończyło się na wymianie chłodnicy, przewodów i regeneracji sprężarki: koszt ok 2000 zł przełącznik zespolony - wymiana na nowy (tylko oryginał): koszt 1500 zł Zaraz po zakupie pakiet startowy czyli rozrząd, olej, płyny, filtry, hamulce tył (klocki, tarcze, linki ręcznego) - pomijam, gdyż to trzeba zrobić w każdym i zawsze. Wkrótce padł dwumas - samochód nagle przestał przyspieszać, ledwo dotoczyłem się na parking - wymiana na nowy zestaw LUKa ze sztywnym kołem. Komfort przy ruszaniu się pogorszył, ale szybko się do tego przyzwyczaiłem. Koszt ok 1500 zł Od tego czasu: 9 m-cy temu wymienione 2 wahacze, 2 amorki przód, jedno łożysko McP, łożysko prawe przód, tarcze i klocki przód pół roku temu padł centralny w drzwiach kierowcy - wymiana na używkę za 100 zł z wymianą parę miesięcy temu rozpadło się łożysko podpory prawej półosi - wymiana + łożysko ok. 200 zł ostatnio wymiana kompletu tarcze + klocki tył - tarcze wyglądały jakby miały 100 lat, dziwne... Parę dni temu przy przebiegu ok. 320 kkm padła uszczelka pod głowicą - wstępna diagnoza zakłada dokładne sprawdzenie i wymianę zużytych elementów w głowicy, planowanie: koszt ok 1500-2000 zł Z pozostałych niedomagań: Odzywa się jakieś łożysko w sprzęgle, na luzie słychać mocno ale wystarczy delikatnie wcisnąć pedał aby przycichło - co to może być? Puka drugie łożysko McP, Nie wiem w jakim stanie jest turbina - od nowości nie była ruszana. Samochód pakowny, przy trójce nastoletnich dzieciaków wygodny również w trasie, dowiózł nas nad Balaton i do Toskanii - ale... Żonka ma go coraz bardziej dosyć... a ja mam mieszane uczucia... Sporo zainwestowane: część w eksploatacje, część w pierdoły a część w grubsze tematy, silnik będzie jak nowy - więc co się jeszcze może spier... zepsuć? A z drugiej strony pokusa żeby sprzedać i kupić coś innego, które - czy będzie lepsze? Nowe/inne też może mnie zaskoczyć a nie mam kasy aby dołożyć do czegoś sporo nowszego co dawałoby jakąś gwarancję większego spokoju. Powiedzcie czy powyższe problemy to dużo jak na XP, czy przesadzam i widzę ją w czarnych barwach a nie jest to jej wina tylko zwykłego zużycia...
  5. akmak odpowiedział tomata na temat - Francowate
    radio? jak wygląda od przodu?
  6. akmak odpowiedział Groundhog na temat - Francowate
    mam tak samo - rocznik 2005
  7. akmak odpowiedział Groundhog na temat - Francowate
    a w tych rocznikach był dostępny? chyba tylko do czasu liftu? ps faktycznie słabo bez obrotka
  8. akmak odpowiedział Groundhog na temat - Francowate
    brak nalepki picasso na lewym błotniku, brak koszyka w bagażniku, wykładzina bagażnika wyciągnięta spod osłony - po co?, czarna siatka w bagażniku - po co?, co zasłania? trochę drogo
  9. szyby tylko jako część OC - trzeba było to brać pod uwagę przy wykupowaniu polisy ASS - jest sporo na rynku, ale w pakiecie z OC jest korzystniejsze AC - sprawdź w Warcie, może się uda
  10. > 300 ? więcej ? 300 na blacie i działa
  11. akmak odpowiedział CoBeR na temat - Motokącik
    > Rozumiem, ze AK jest swietsze od najswietszych, ale bez przesady. > W takim razie, poradz lepiej od radzu koledze do kogo zal ma pisac i $ w zebach niesc. Chciałbyś dostać strzała od kogoś kto jeździ tylko raz w miesiącu i to tylko do sklepu i dlatego nie ma OC?
  12. akmak odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    > Jakie warunki AC? all risk przy zniesionym udziale własnym
  13. akmak odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    > i nie płaciłeś wcześniej AC na inne auto? bo wychodzi że składke AC wyliczyli Ci na ok 6-7% > wartości auta tak mam inne auto w tej samej firmie - wszystko dzięki , która potrafi coś takiego wyczarować
  14. akmak odpowiedział steyr na temat - Motokącik
    > masz ciągłość AC? Czy AC płacisz od niedawna na to auto czy po prostu już dobre parę lat masz ten > samochód i opłacasz AC? świeżo kupiony

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.