Skocz do zawartości

Wymiana linek hamulca ręcznego


dudi82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj ponaglany biciem na kierownicy pojechałem wyważyć koła. Przy tej okazji rzuciłem okiem na linki ręcznego, którego już prawie w ogóle nie mam. Prawa linka zaraz za mocowaniem na wahaczu jest zgięta pod kątem prawie 90 st. Trzyma się chyba tylko na resztkach pancerza. Sprawa prosta - trzeba wymienić. Tylko jak to zrobić i czy dam radę to zrobić bez kanału (tylko lewarek)? Na forum i na ogru nie znalazłem żadnej fotorelacji więc czy ktoś może krok po kroku opisać wymianę owych linek? Trzeba coś odkręcać od spodu? Osłonę wydechu? A może wszystko da się zrobić "od góry"? No i pytanie może lamerskie - czy do wymiany linek będzie trzeba ściągać bębny?

Jakiej firmy linki kupić?

W trakcie wyważania kół okazało się, że mam krzywą felgę więc krzywa poszła na zapas a nówka z zapasu trafiła na tył. Bicie zniknęło ale czy krzywą felgę z zapasu da się jakoś wyprostować? Jeśli tak to ile taka przyjemność może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czy krzywą felgę z zapasu da się jakoś wyprostować?

jak nie jest mocno krzywa to da rade grinser006.gif

>Jeśli

> tak to ile taka przyjemność może kosztować?

wszystko zależy od jej stanu , ale nie jest to droga sprawa jeżeli nie jest mocno skrzywiona stalówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupujesz linke - odpinasz ze szczeki i lewarka w kabinie i wstawiasz

> nowa

> pzdr

Tyle wiem sam. Chodzi mi raczej o to, czy zrobię to bez kanału i bez ściągania wydechu czy też innych dupereli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle wiem sam. Chodzi mi raczej o to, czy zrobię to bez kanału i bez

> ściągania wydechu czy też innych dupereli?

kanał bardzo ułatwi - wrecz jest konieczny (oczywiscie jak sie uprzesz to mozesz i bez)

wydechu nie trzeba ruszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.