Skocz do zawartości

Czyszczenia silnika krokowego ...


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

> Zblizenie...

Mam silnik 1,0 LPG i kiedyś mechanik wspominał o dużej robocie właśnie przy silniku krokowym mam pytanie u mnie nie zwierają sie te dwa elementy mad.gif zaznaczone strzałką ( mój załącznik) u ciebie widze że się one zwierają Jak ma być - kiedy mają sie zwierać a kiedy nie ???

274626346-Image2.jpg

p.s. jak wrzycić zdjęcie pod tekst żeby od razu było widoczne a nie jako załącznik który trzeba dodatkowo otwierać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam silnik 1,0 LPG i kiedyś mechanik wspominał o dużej robocie

> właśnie przy silniku krokowym mam pytanie u mnie nie zwierają

> sie te dwa elementy zaznaczone strzałką ( mój załącznik) u

> ciebie widze że się one zwierają Jak ma być - kiedy mają sie

> zwierać a kiedy nie ???

Wyglada jakbys mial wcisniety pedal gazu, wtedy silnik krokowy nie pracuje i jego trzpien nie styka sie z dzwignia przepustnicy... hmm.gif

> p.s. jak wrzycić zdjęcie pod tekst żeby od razu było widoczne a nie

> jako załącznik który trzeba dodatkowo otwierać ?

Tutaj poczytaj o wklejaniu zdjec na forum... waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj było coś regulowane jeszcze nie zdążyłem zajrzeć może sie coś zmieniło

Sluchaj, ty masz instalke gazowa, a to jest rzecz o ktorej ja mam bardzo blade pojecie... zlosnik.gif Cos gdzies kiedys czytalem na forum, ze w niektorych instalacjach gazowych wogole olewa/pomija sie silnik krokowy, ale moglem zle slyszec... zlosnik.gif Tak by to wygladalo u ciebie, bo jezeli fote robiles na puszczonym pedale gazu, a pomimo to trzpien krokowego nie opiera sie o dzwignie przepustnicy, to wlasciwie mogloby go tam nie byc... spineyes.gif Poczekaj az wpadna tu jacys zagazowani, napewno cos podpowiedza... ok.gif Ja poprostu nie chce ci naopowiadac glupot i wprowadzic cie w blad... skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluchaj, ty masz instalke gazowa, a to jest rzecz o ktorej ja mam

> bardzo blade pojecie... Cos gdzies kiedys czytalem na forum,

> ze w niektorych instalacjach gazowych wogole olewa/pomija sie

Ale wtedy prz przełączeniu na benzynie powinno dotykać czpienia usze to zprawdzić jeszcze raz i zrobie nowe fotki. DZIęki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wtedy prz przełączeniu na benzynie powinno dotykać czpienia usze

> to zprawdzić jeszcze raz i zrobie nowe fotki. DZIęki za pomoc

Na zimnym silniku trzpień krokowego powinien opierać się albo być blisko dzwigni przepustnicy(po włączeniu zapłonu). U mnie przy temperaturach na zewnątrz poniżej ok. 10*C (np. w ostatnie poranne rozruchy) wsiadam do samochodu, lekko opieram nogę o pedał gazu, przekręcam kluczyk i czuję że pedał gazu ucieka mi do podłogi. To właśnie krokowy uchyla przepustnicę na zimnym. Potem w miarę wzrostu temperatury cofa się, ale nie patrzyłem czy zostawia tak dużą szczelinę. W każdym razie na zimnym silniku i przy niskich temperaturach zaraz po uruchomieniu u mnie tej szczeliny niema.

Myślę że moment przełączenia na gaz nie ma znaczenia, a położenie krokowego i tak ustala komputer w zależnności od temperatury silnika i obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie czasem na rozgrzanym silniku gdy na skrzyżowaniu sobie stoję i słucham silnika.... i patrząc oczywiście na obrotek zauważylem że silnik faluje sobie obrotami tak delikatnie.... widać jak wskazówka od obrotka sobie faluje tak jedna kreska w dół i do góry jump.gif czy to może być objaw uszkodzonego silniczka krokowego??? confused.gif Czy ktoś wie jak się go czyści /reguluje co z tym zrobić??? Czy może oddac do mechaniora niech wyreguluje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! U mnie czasem na rozgrzanym silniku gdy na skrzyżowaniu sobie

> stoję i słucham silnika.... i patrząc oczywiście na obrotek

> zauważylem że silnik faluje sobie obrotami tak delikatnie....

> widać jak wskazówka od obrotka sobie faluje tak jedna kreska w

> dół i do góry czy to może być objaw uszkodzonego silniczka

> krokowego??? Czy ktoś wie jak się go czyści /reguluje co z tym

> zrobić??? Czy może oddac do mechaniora niech wyreguluje ??

Nie mam obrotomierza więci problem u mnie nie występuje hmm.gif Ale jesli nie słyszysz nierównomiernej pracy silnika, a tym bardziej nie trzęsie silnikiem to nic z tym nie robiłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a jak go rozbiore to czym go wyczyścić??? benzynkom?

Chyba na tym forum czytałem, że cały silniczek lądował w benzynce. Ja nie byłbym tak brutalny i benzynką potraktowałbym tylko łożyskowanie, a potem olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli

> nie słyszysz nierównomiernej pracy silnika, a tym bardziej nie

> trzęsie silnikiem to nic z tym nie robiłbym.

A jeśli widzę i trzęsie? hmm.gif

Ja jednak myślę, że bardziej winny jest sam zapłon, czujnik podciśnienia, czy czyjnik położenia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.