Skocz do zawartości

Jak podłączyć kabel do akumulatora.


exponat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie takie jak w temacie a konkretnie chodzi mi o to jak sie podpiać pod akumulator kablem zeby zasilić dobrze radio. Mam juz bezpiecznik przyczepiony do akumulatora i bardzo gruby kabel idacy z niego do radia...nie wiem tylko jak się podpiąć z drugiej strony bezpiecznika do baterii. Czy mam jakoś konektorkiem się podpiąć pod kleme? Czy mysze kupić jakąś kleme dodatkową plusową? Czy może zdjąć kawałek izolacji z czerwonych kabli juz przyczepionych do tej klemy i przylutować się do tego kabla? Jak Wy to robicię? Acha...i czy do zwykłego radia bez wzmacniacza, ale na 6 głośników to dać bezpiecznik 10 czy 20 Amperków?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Pytanie takie jak w temacie a konkretnie chodzi mi o to jak sie

> podpiać pod akumulator kablem zeby zasilić dobrze radio. Mam

> juz bezpiecznik przyczepiony do akumulatora i bardzo gruby kabel

> idacy z niego do radia...nie wiem tylko jak się podpiąć z

> drugiej strony bezpiecznika do baterii. Czy mam jakoś

> konektorkiem się podpiąć pod kleme? Czy mysze kupić jakąś kleme

> dodatkową plusową? Czy może zdjąć kawałek izolacji z czerwonych

> kabli juz przyczepionych do tej klemy i przylutować się do tego

> kabla? Jak Wy to robicię? Acha...i czy do zwykłego radia bez

> wzmacniacza, ale na 6 głośników to dać bezpiecznik 10 czy 20

> Amperków?

> Z góry wielkie dzięki za odpowiedz.

Kurcze tak dawno się zarejestrowałeś, a masz tak mało wiadomości?

Czytaj więcej Forum i się udzielaj ok.gif

A ten temat pewnie był już poruszany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze tak dawno się zarejestrowałeś, a masz tak mało wiadomości?

> Czytaj więcej Forum i się udzielaj

> A ten temat pewnie był już poruszany

Bo ja jak wchodze na forum to w konkretnym celu się czegoś dowiedzieć idea.gif Szukałem na forum ale dużo nie znalazłem, toteż spytałem jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ja jak wchodze na forum to w konkretnym celu się czegoś

> dowiedzieć Szukałem na forum ale dużo nie znalazłem, toteż

> spytałem jeszcze raz.

możesz kupić specjalną klemę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51133447 coś w tym stylu? A starą kleme wywalic? A znaCie jeszcze jakieś sposoby inne? bo w sumie to z klemy wychodzą już z 4 kable.

Aha i jeszcze jedno...jak podłączyć kable do radia w miare optymalnie? bo do kostki pewnie nie uda mi sie go wlozyc bo jest to 10mm2, czy wystarczy jak podepne go pod ten Cieńki kabel, który wychodzi z kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak i po co chcesz podpinać radio pod akum rozumiał bym gdyby podpiąć jakiś amp. (wzamcniacz) który wyamga od zasilania konkretnego kabelka. Ja mam instalacje do radyjka już od fiacika i podpieli radio do przewodu zapalniczki i Gra.

Możesz wpiąć się do stacyjki. Poszukaj jak idą kable z akuma i wepnij się gdzieś i daj konkretny kabelek jak to jest dla ciebie ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio juz mam podłączone pod zapalniczke i......przy odpalaniu auta wyłącza się z jakiegoś powodu, a poza tym po podkręceniu volumenu na 13/30 to zaczyna migać w rytm muzyki. a z większych głośników to mam tylko na półce 6*9 50 Wattów a tak reszta głośników to zwykłem 25 które chce wymienic na coś normalnego. piecyka nie chce do auta bo to juz strata kasy, wole mieć wykonaną porządnie instalacje. Oto moje główne powody smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> radio juz mam podłączone pod zapalniczke i......przy odpalaniu auta

> wyłącza się z jakiegoś powodu, a poza tym po podkręceniu

> volumenu na 13/30 to zaczyna migać w rytm muzyki. a z większych

> głośników to mam tylko na półce 6*9 50 Wattów a tak reszta

> głośników to zwykłem 25 które chce wymienic na coś normalnego.

> piecyka nie chce do auta bo to juz strata kasy, wole mieć

> wykonaną porządnie instalacje. Oto moje główne powody

20.GIF A czy masz solidną "masę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> radio juz mam podłączone pod zapalniczke i......przy odpalaniu auta

> wyłącza się z jakiegoś powodu,

A to że ci gaśnie radio przy przekręcaniu to nic ci nie da wymiana kabelak masz takie radyjko które przy drobnych spadkach napięcia poprostu wyłańcza się. Na ten problem trzeba mieć większy akum.

>a poza tym po podkręceniu

> volumenu na 13/30 to zaczyna migać w rytm muzyki.

Tak tu by pomogły grubsze kable na zasilanie

a z większych

> głośników to mam tylko na półce 6*9 50 Wattów a tak reszta

> głośników to zwykłem 25 które chce wymienic na coś normalnego.

> piecyka nie chce do auta bo to juz strata kasy, wole mieć

> wykonaną porządnie instalacje. Oto moje główne powody

Głośniki im lepsze tym lepsze kable

Więc wynika z tego że musisz być meloman hehe.gif więc dużo pracy cię czeka musisz wytłumić blachy wymienić instalacje zasilającą nowe kable (pożądne) +/- okablowanie super na głośników i może coś ci sie poprawi jakość hehe.gif

Jeżeli tak wygląda sprawa to musisz mieć nowe klemry na plus i minus a znich bez pośrednio kabeliki do radyjka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wytłumiłem juz przednie dzwi...czekam az pasta wyschnie i za tygzien moze bede cioł dystanse z mdf'u. Kable puszczam plus minus, ale narazie tylko plusowe, na następną wypłate pójdzie minus :-)

Radio nie jest takie, że gaśnie przy spadku mocy poniewarz po podłączeniu go pod akumulator bezpośrednio (na krótko) bez bezpiecznika radio nie gasło, pozatym kable które dostarczają mi prądu są wielkości tych co sa oryginalnie z głośnikami dostarczane.....czyli badziewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód plusowy do radia o przekroju 10mm2 to moim zdaniem stanowczo za duzo - nawet zaden konstruktor tego nie przewiduje, bo w koncu radio to nie rozrusznik. Wystarczy naprawde 4 mm2, a nawet spokojnie 2,5 mm2. A w tym wypadku uwazam, ze koniecznie nalezy sprawdzic mase, bo tak jakby nie bylo styku - przekroj przewodu masowego tez nie mniejszy, a co najwazniejsze musi byc na calej linii od radia do klemy aku wlacznie solidny styk z masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli robota wre hehe.gif

więc co ja będę cie zagadywał byś nie robi jak masz taką werwe ok.gif

no to masz jeszcze daleko musisz dużo jeszcze wytłumic całą powieżchnie blaszaną wnęcza samuchodziku icon_rolleyes.gif kupa pracy i kasy.

ale jest pary którzy to robili i sa zadowoleni

brawo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> radio juz mam podłączone pod zapalniczke i......przy odpalaniu auta

> wyłącza się z jakiegoś powodu, a poza tym po podkręceniu

> volumenu na 13/30 to zaczyna migać w rytm muzyki. a z większych

> głośników to mam tylko na półce 6*9 50 Wattów a tak reszta

> głośników to zwykłem 25 które chce wymienic na coś normalnego.

> piecyka nie chce do auta bo to juz strata kasy, wole mieć

> wykonaną porządnie instalacje. Oto moje główne powody

tez tak miałem ok.gif mam wyjscie z radia na 4 głośniki a miałem tylko 3, znaczy jedno wyjście byłe nie podpięte i sie styknął + z - jak radio cicho grało to elegancko ale jak przygłosiłem to migało i wyłączało sie sick.gif zobacz moze u Ciebie też tak jest wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, u mnie nie ma zadnego zwarcia, poprostu jest zbyt duzy spadek napiecia i tyle. Co do wygluszenia dzwi przednich to nie jest taka wielka kasa...1 pasta za 12 zeta + 3 maty bitumiczne to jest jakies 25-30 zeta na 1 dzwi. a glosniki dobre mozna kupis za 50-60 zeta...zwrotnice zrobić samemu albo nawet grać bez niej. W sumie to para przednich dzwi bedzie kosztowac mnie 150 zeta włącznie z głośnikami....co jest dość mało uwzględniając to że za głośniki na tylną półke zapłaciłem (przepłaciłem) 199 w Mediaku (nie kupujcie tam!!)

No dobra, tyle się pochwaliłem ale nadal nie wiem jak się podłączyć do akumulatora smile.gif a może coś eXtremalnego....wywiercić dziórke w klemie i wpuścić tam kabel i zalutowac ? smile.gif a może po prostu kupić jakiś większy konektorek i przykręcić go do śruby klemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W sumie to para przednich dzwi bedzie kosztowac mnie 150

> zeta włącznie z głośnikami....co jest dość mało uwzględniając to

> że za głośniki na tylną półke zapłaciłem (przepłaciłem) 199 w

> Mediaku (nie kupujcie tam!!)

Jestemn w trakcie tworzenia audio w moim uniaku zakupilem ju pare glosniczkow na tyl 6 na 9. Jakiej marki i mocy zakupiles te glosniczki? Jakie dales na przod ? musze poobliczac koszty z tym ze u mnie bez wzmacniacza sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestemn w trakcie tworzenia audio w moim uniaku zakupilem ju pare

> glosniczkow na tyl 6 na 9. Jakiej marki i mocy zakupiles te

> glosniczki?

Kupiłem Blaupunkty 6*9 45 Watt, grają super ale spokojnie radyjko pociągnęłoby jeszcze i 50-60 Watt.

>Jakie dales na przod ?

Z przodu jeszcze nie dałem....tzn mam juz pionierki 25 Watt 10 cm ale służą mi jedynie jako tweetery. W dzwi wmontuje sobie głośniki 45 Watt (91dB) 16 cm.

> musze poobliczac koszty z tym

> ze u mnie bez wzmacniacza sie nie obejdzie.

Czemu nie obejdzie? wystarczy radio 4x40 i juz wzmacniacz nie potrzebny...no chyba ze to ma grać dla sąsiadów a nie dla Ciebie...w takim wypadku bez wzmacniacza i skrzyni bassobej do bagażnika się nie obejdzie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może po prostu kupić jakiś większy konektorek i przykręcić go do śruby klemy??

Oczywiście. Końcówkę oczkową kupisz w sklepie elektrycznym. Tylko że przy twoim przewodzie (przekrój) to chyba musisz szukać w większych sklepach z akcesoriami do instalacji elektrycznych albo nawet energetycznych. Myślę że spokojnie możesz zmniejszyć przekrój o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak bedzie najlepiej chyba....bo kupienie klemy i obciencie tej teraz, która jest to wydaje mi się mało....praktyczne.

Co do konektorka to moge kupić baardzo duzy, to nie ma problemu, tylko czy wystarczy takie coś? Czy będzie to bobrze przewodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i tak bedzie najlepiej chyba....bo kupienie klemy i obciencie tej

> teraz, która jest to wydaje mi się mało....praktyczne.

> Co do konektorka to moge kupić baardzo duzy, to nie ma problemu,

> tylko czy wystarczy takie coś? Czy będzie to bobrze przewodziło?

Powiem tak: wszystko zależy od twojego podejścia do kwestii odsłuchu. Znam przypadek gdy kable głośnikowe do kolumn stacjonarnych kosztowały kilka tysięcy PLN (chyba całe musiały być z czystego srebra hehe.gif ) screwy.gif I jeśli tak podchodzi się do problemu to należy kombinować udziwniać i iść w duże przekroje.

Jeśli będzie coś nie tak to po prostu złącze będzie Ci się grzało i będziesz dalej kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam nie wiem jak i po co chcesz podpinać radio pod akum rozumiał

> bym gdyby podpiąć jakiś amp. (wzamcniacz) który wyamga od

> zasilania konkretnego kabelka. Ja mam instalacje do radyjka już

> od fiacika i podpieli radio do przewodu zapalniczki i Gra.

> Możesz wpiąć się do stacyjki. Poszukaj jak idą kable z akuma i wepnij

> się gdzieś i daj konkretny kabelek jak to jest dla ciebie ważne

Tu z kolegami się nie zgodzę no.gif Uważam że solidna instalacja zasilająca do radyjka to podstawa skromny.gif Ja osobiście mam podpięte bezpośredni do akumulatora poprzez przewody 8mm i użyłem takich klamerek oczkowych przykręcanych do śrób akumulatora tych którymi dokręca sie klemy. Dodatkowo na kabelek plusowy założyłem specjalny bezpiecznik na przewód (koszt to ok. 18zł + przewody dosyc solidne 20 zł a żeby stykneło do bagażnika do zasilacza to 40 zeta) na cienkich przewodach to można sobie słuchać pierdnięć komara a przypominam że nowe radyjka wymagają solidnego zasilania aby i basik był głębszy palacz.gif na cienkich przewodach to mój Soniaczek MP3 to tylko pierdział hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja tak samo myśle. Bez dobrego zasilania to nawet nie ma co liczyć na dobry dzwiek...no ale juz pomijając to....wiecie jakie jest wkurzające jechać w nocy jak cały czas radio mryga w rytm muzyki...pozatym dla radyjka tez to nie jest za zdrowo tak cały czas się włączać i wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

weekend się skończył i już kabelki mam podłączone...plus 10 mm2 na bezpieczniku i masa 8mm2. Problem z migającym radiem juz zarzegnany wink.gif ogólnie 2 godzinki roboty 20 cm koszulek termokurczliwych 1 izolacja, dwa konektorki oczkowe i gotowe... jestem z siebie dumny zlosnik.gifzakrecony.gif20.GIFbrawo.gifzlosnik2.gifyay.gifpub2.gif270635636-JUMP2.gifscrewy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.