Skocz do zawartości

varadero 125 vs ktm duke 125


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

wiem, że to może skrajnie różne motocykle

ale rozważam zakup używki w cenie 10-12k do nauki ale może i już docelowo właśnie takich maszynek.

Jazda solo tylko dla przyjemności, nie użytkowo. 

Doświadczenie mam minimalne (parę h wyjeżdzone na skuterku 50ccm). Mam 188cm wzrostu dlatego rozważam większe gabarytowo motocykle. Prawo jazdy kat B pow. lat 20 :) 

Co byście wybrali na moim miejscu?

- za varadero

większy, wygodniejszy, prawie zawsze kufer, legenda :)

- za duke

nowszy, abs

 

Wyglądowo podobają mi się tak samo. Spalanie nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałbym KTM, bo to mój "segment" motocykli. miasto - sporadyczna, krótka turystyka.

ale przy takim wzroście to nawet na 390... ba 690 będziesz wyglądał jak na psie...

z drugiej storny - 125 to chyba na każdej tak, nawet na tym varadero (i bez przesady z tą legendą).

na korzyść KTM przemawia fakt, że to naprawdę dobry moto (zawieszeniowo). robiłem jazdy testowe 390 - zabawka genialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest pare ofert ze sporymi przebiegami, moze miała pecha. Mój moto ma rok czyli zostało mu pol sezonu :)

Możecie polecić jakies konkretne ubrania, zeby majątku nie wydać a wszystko potrzebne kupić?

Rozumiem ze muszę mieć, kask, kurtkę, buty, spodnie i rękawice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest pare ofert ze sporymi przebiegami, moze miała pecha. Mój moto ma rok czyli zostało mu pol sezonu :)

Możecie polecić jakies konkretne ubrania, zeby majątku nie wydać a wszystko potrzebne kupić?

Rozumiem ze muszę mieć, kask, kurtkę, buty, spodnie i rękawice?

 

a jaki masz budzet :) majątek to sprawa względna :)

mozesz się ubrać w Rebelhorna, Probikera czy tam kaski LS2a, mozesz kupować Alpinestars, Vanucci i Shoei.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet mam 1500-2000 ma wszystko aczkolwiek jesli nic sensownego za to nie bedzie to zwieksze.

Mam 188 i ok 95kg czyli rozmiar xl/56

Rozwazam tez sprzet delikatnie uzywany

imho:

dobry kask to 800-1000 PLN. kurtka uniwersalna 600-800 PLN, krótka miejska tekstylna - to już od 400. jeansy 300-500. buty 300, rękawice 150-200 (z czego tutaj przydałyby się 2 pary - zimne i ciepłe).

do tego kondon na deszcz 100 PLN, kominiara, szalik, pas nerkowy jeszcze ze 150 :)

wiesz jak jest... z drugiej strony kupisz kurtkę uniwerslaną (turystyczną z podpinkami) - to bedzie Cie wkurzać jej zakładanie w mieście (zapinanie warstw/rzepów/zamków). przydałaby się wtedy druga:)  itp itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w sklepie poprzymierzac. Na 125ccm polecili mi kurtka adrenaline 309 gacie do kompletu 289. Kask ls2 425 lub model teoretycznie w innym kolorze 599 do tego oba z podnoszona szczeka. rekawice 200 a buty za kostke (na podeszwa michelin nie wiem co to za model) najtansze 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym znał rozmiary to może coś dopasuję.

Kaski, ciuchy IXS, Suomy, Icon, jest tego sporo, ale pojedyncze sztuki, trzeba szukać i przymierzac.

Np. Kaski IXS od 350, Suomy od 500, kurtki ok 500. Cenowo zbliżone do chinoli, a jakoś średnia i górna półka.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=42941130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam duke 125 :) 2015 z małym nalotem

jeszcze łachy i będę go ujeżdżał :)

 

 

i jak wrażenia ?

też rozważam, a wzrost mamy ten sam tylko moja waga to 105kg. 

Nie jest ten sprzęt trochę za mały na ludzi naszej postury ?

do tej pory jeździłem parę razy na jakimś chińczyku 125ccm ale wyglądałem jak na zabawce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę po parkingu ale jeszcze kompletuje łachy dlatego nie wybrałem się w żadną trasę czyli wrażeń nie mogę opisać.

Najbardziej waham się nad kaskiem (shark s700s vs s900c vs AGV K3 SV vs AGV horizon)

 

Co do wzrostu to nie wygląda to tak źle, ale faktycznie, żeby wygodniejszą pozycję złapać to przyadło by się wyżej siedzisko (w sumie to ja nie mam porównania, więc może z takim lekkim przykurczem trzeba jechać). Z resztą wyglądem nie ma co sie przejmować - sprawne oko i tak zobaczy, że to 125 = uczy się, a niesprawne powie WOW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę po parkingu ale jeszcze kompletuje łachy dlatego nie wybrałem się w żadną trasę czyli wrażeń nie mogę opisać.

Najbardziej waham się nad kaskiem (shark s700s vs s900c vs AGV K3 SV vs AGV horizon)

 

Co do wzrostu to nie wygląda to tak źle, ale faktycznie, żeby wygodniejszą pozycję złapać to przyadło by się wyżej siedzisko (w sumie to ja nie mam porównania, więc może z takim lekkim przykurczem trzeba jechać). Z resztą wyglądem nie ma co sie przejmować - sprawne oko i tak zobaczy, że to 125 = uczy się, a niesprawne powie WOW :)

 

 

 

wyglądem się nie przejmuje. chodzi bardziej o wygodę i bezpieczeństwo bo jak jechałem na chińskim wynalazku 125ccm to przy moich gabarytach czułem się jak na zabawce i cały czas przykurczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.