Jump to content

Polarny

użytkownik
 • Posts

  5132
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zainteresowania
  motoryzacja, astronomia, fizyka
 • Car
  Superb 1.8 tsi
  Corsa 1.3 cdti

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Polarny's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/20)

616

Reputation

 1. Zjazd z i wjazd na ekspresówkę to zawsze były skrzyżowania. Ten łącznik pomiędzy jezdniami to nawet logiczne, że to skrzyżowanie, bo wcześniej konieczna byłaby dodatkowa droga np. po lewej - co w kontekście jadącego jak na street view niczego nie zmienia.
 2. Bez sensu - brak papierka, wszystko jest w systemie, ale przeglądu zrobić nie można. BTW. Wtórnik i tak zdążyłem wyrobić, a przegląd zrobiłem na kartę pojazdu, ale w sierpniu.
 3. Nieco anegdotycznie: jednak znalazł się starty DR - był w domu.
 4. Ja jestem wyczulony na wszelki hałas i moje ledwo słychać. Prędkości do 140. Belki Thule Wingbar.
 5. No właśnie ciężko - ja zgubiłem najprawdopodobniej, gdy robiłem zdjęcia dla ubezpieczalni. To jest przez aplikację webową i tam na żywo robi się zdjęcia i dowodu i pojazdu. Nie da się zrobić zdjęć zawczasu i jedynie ich przesłać hurtem. Zostawiłem DR na klapie bagażnika, po czym odjechałem ... Albo znajdę za jakiś czas w domu lub gdzieś w samochodzie. Swoją drogą - strasznie durne jest to robienie zdjęć "w jednej sesji" i samochodu, i dokumentów. Rok temu próbowałem to zrobić jak samochód czekał na parkingu u mechanika i zonk - nie mam DR przy sobie. Teraz drugi zonk - nawet jeżeli ten DR jednak się nie zgubił, to do czasu robienia zdjęć leżał sobie spokojnie w teczce razem ze wszystkimi papierami od auta.
 6. Jak mam spalić auto, skoro ktoś je ukradł? Dawaj przynajmniej logiczne rady, skoro ironiczne ci nie wychodzą. Czyli po złożeniu wniosku o wtórnik AC kradzieżowe działa, a oryginał jest nieważny? W sumie można - po zorientowaniu się, że auto ukradli a DR został zgubiony - najpierw złożyć wniosek o wtórnik, a później zgłosić kradzież. O ile ktoś się zorientuje w odpowiedniej kolejności.
 7. Nie ogarniasz, czego nie ogarniam. Na szczęście inni są bardziej ogarnięci. I nie wiem, co to za problem, gdy kierowcy się zmieniają. W traficarze cały czas się zmieniają i jakoś nikt nie jęczy. Poza jednym wyjątkiem. A co przed wyrobieniem wtórnika? Przez ten czas AC kradzieżowe nie działa? Bo później - jak rozumiem - istnienie wtórnika powoduje, że oryginał nie ma mocy prawnej?
 8. Czyli jak wyrobię wtórnik, to pewnie powiedzą, że oryginał oddałem złodziejowi ... zatem AC od kradzieży przestaje działać.
 9. Czyli jak zgubię DR i zaraz z własnej winy uszkodzę auto, to nie dostanę odszkodowania?
 10. Nie piszę, że ma go nie być. Piszę, że jest bez sensu - przynajmniej gdy poruszamy się po kraju. BTW. Przy przeglądzie powiedzieli, że jak nie mam DR ani KP, to muszę jakieś wręcz tablice zastępcze wyrabiać i że bez zaświadczenia o przeglądzie (mimo że sprzed roku jeszcze przegląd był ważny) nie dostanę wtórnika. W urzędzie mówili jednak co innego.
 11. W najbliższych dniach - może nawet dzisiaj - będę robił przegląd, to zapytam o ten wydruk z WK. Póki co karta pojazdu ma wystarczyć. Swoją drogą, mogliby już zrobić unijny system DR i PJ.
 12. A znasz kogoś, kto drugi komplet trzyma w aucie? BTW. Niestety DR nie znalazłem ...
 13. Nie wiem, czy nowy. Przed chwilą dzwoniłem na SKP (bo jeszcze nie wiem, czy DR się odnajdzie, czy nie) i facet powiedział, że zastępczo może być karta pojazdu. Jeżeli nie ma karty, to tymczasowe zezwolenie z urzędu po złożeniu wniosku o nowy dowód. Tak czy owak, nie uniknie się wyrabiania DR jeżeli nie ma się KP - przynajmniej do najbliższego badania technicznego.
 14. Dlaczego miałbym je tam chować, skoro ubezpieczyciel nie wymagał ich fotografowania?
 15. Czekaj, czekaj ... coś żeś mi przypomniał. Ostatnio używałem DR właśnie żeby zrobić zdjęcie dla ubezpieczalni i robiłem to przy samochodzie (bo zdjęcia samochodu też chcieli). Poszukam więc w aucie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.