Jump to content

Polarny

użytkownik
 • Posts

  5083
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zainteresowania
  motoryzacja, astronomia, fizyka
 • Car
  Superb 1.8 tsi
  Corsa 1.3 cdti

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Polarny's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/20)

571

Reputation

 1. Jeżeli zamulają, to osiągają efekt odwrotny do zamierzonego. Na autostradzie musiałem przy niewielkiej górce redukować na IV (skrzynia 5-biegowa), żeby nie zwalniał. A w terenie górzystym bez piłowania by po prostu nie jechał.
 2. Może będą kiedyś wycieczki kolejnego pokolenia, którym będą tłumaczyć, po co są te puste miejsca parkingowe, garaże podziemne/naziemne, parkometry (jako zabytek oczywiście). No i bezsensowne autostrady, skoro ruchu prawie nie ma.
 3. No nie gadaj, że napisałeś coś, czego sam nie rozumiesz.
 4. Chyba nietrudno się domyśleć, że gdybym się domyślił sam, to bym nie pytał. Zatem?
 5. A to niby dlaczego? Przepisy obowiązują też tych, którzy pilnują przestrzegania przepisów.
 6. Opony tej samej firmy, ten sam sezon, ten sam rozmiar. Jedne mają gorszą klasę energetyczną / przyczepności, prędkości, obciążenia; drugie lepszą - a mimo to te pierwsze są droższe. Jak wyjaśnić ten fenomen? Konkretnie porównuję Vredesteina: Sportrac 5 vs Ultrac
 7. Twój bazarowy humor jest tak żenujący, że w prosty sposób zagwarantuję ci nienarażanie się na rozmowy ze mną. Możesz wypróbować od teraz, czy to działa.
 8. Dokładnie tak - co ci się tu nie zgadza? Co do kultury, to naucz się nie przekręcać czyichś wypowiedzi. Najłatwiej jest nakłamać, a później narzekać.
 9. Nie, sebix. Nie przepytałem 100 osób żeby wyrobić sobie zdanie na temat skórzanej tapicerki. Znowu wyciągasz połowę wypowiedzi bez kontekstu.
 10. Jesteś dosyć bystry, ale w taki bazarowo-sebixowy sposób. Tzn. wyciągasz część tego, co ktoś do ciebie pisze i to komentujesz. Byłby to komentarz nawet trafny, gdyby nie fakt, że nie komentujesz całości, a jedynie fragment wyrwany z kontekstu. Jak ci 100 osób coś powie o czymś i wszyscy gadają to samo z własnego doświadczenia, to przecież tak jak byś nic na ten temat nie wiedział, prawda?
 11. Ja bez kozery dałbym pińcet. Sam skóry nie miałem, ale osłuchałem się od tych, co mieli. Podsumowanie ich doświadczeń w skrócie: "nigdy więcej". W lecie można się poparzyć, w zimie dupa przymarza, zanim ogrzewanie zacznie działać. No i - jak już tu inny kolega zaznaczył - rzeczona dupa się po skórze ślizga. Czy skórzana tapicerka jest ładna? Raczej "prestyżowa" - o ile ktoś w dzisiejszych czasach jeszcze coś takiego za prestiż uznaje.
 12. Pisałem o tym kilka lat temu, ale byłem jedynym, który zauważał takie wady. Reszta uznała, że za skórę warto nawet dopłacać.
 13. OK - po prostu pokazuję, że są sytuacje, gdzie zwalnianie przed przejściem nie ma sensu.
 14. Skąd taki wniosek? Czasami się dopiero rusza z podporządkowanej i jest zaraz przejście - mam zwalniać z 15 km/h? Albo warunki są takie, że trzeba wyhamować z innych względów i jedzie się i tak bardzo powoli. Wg przepisów - niezależnie od obecnej prędkości - i tak muszę ZWOLNIĆ.
 15. Nie widzę w tym nic ciekawego. Ale fakt - jak niby rodzic miałby uczyć? Musiałby mieć na dzień dobry samochód przystosowany do nauki jazdy. Lusterka, sterowanie sprzęgłem i hamulcem, oznaczenia ...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.