Jump to content

wojtala

użytkownik
 • Posts

  5140
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by wojtala

 1. Witajcie.

  Pacjent to Renault Master - podwozie z silnikiem 2.2 DCI i mocą 165KM. Problem zgłoszony przez kierowcę polega na wylewaniu się paliwa po tankowaniu do pełna. Sprawdzone osobiście i faktycznie tak się dzieje. Wylewa się ok 0,5l paliwa po zatankowaniu przez - domniemuję - odpowietrznik (zaznaczono na zdjęciu). Co ciekawe nie dzieje się to bezpośrednio po zatankowaniu (obicie pistoletu) tylko około minuty po tankowaniu. Coś bulknie i cieknie. ASO Renault zdiagnozowało uszkodzony wąż z odpowietrznika i zasugerował wymianę całego baku za 2500zł. Sam odpowietrznik pewnie jest pewną formą pływaka, który zamyka się po nalaniu do pełna, aby paliwo się nie wylewało. Może być tu coś nie tak skoro się nie zamyka szczelnie, ale wtedy paliwo powinno się wylewać bezpośrednio po nalania a nie po chwili.

  Jak podejrzewam jakąś nieprawidłowość we wlewie paliwa, że zbyt późno pistolet dystrybutora odbija i w zbiorniku pojawia się zbyt dużo paliwa. Na początku nie cieknie, ale po chwili tak bo może paliwo spłynie do końca z wlewy u się przelewa. Sprawdzane było na różnych stacjach (zachód i polska) i wszędzie jest tak samo.

  Jak sądzicie?? 

   

  Zdjęcie pokazujące bak i miejsce z którego się wylewa

  d950b22c68dad1a2med.jpg

   

   

 2. 7 minut temu, 51cent napisał:

   

  Ty za to jesteś wszystko wiedzący i najmądrzejszy.

   

  Sam piszesz że nie ma obowiązku zgłoszenia do WK, a w tym samym zdaniu piszesz że jednak jest...

    

  Obowiązek zgłoszenia jest ale to i tak nic nie daje. Do czasu zarejestrowania pojazdu na nowego właściciela auto nadal jest formalnie zarejestrowane na starego w CEPIKu. CEPIK posiada nowe dane z urzędu ale ich nie wprowadza bo czasu formalnego zarejestrowania.

  • Like 1
 3. Przecież ważny jest termin ustawowy. Informacja w DR jest tylko informacją. Była tutaj kiedyś dyskusja, że ktoś kupił nowe auto z fabrycznym LPG a w dowodzie miał nadal pierwszy przegląd po 3ch latach. Fachowcy tutaj mówili, że ważny jest termin ustawowy, a teraz mówią, że to co jest w dowodzie ...

  • Like 2
 4. Panowie i Panie jest pytanie. W renault Master 165KM jest problem z metalowym łącznikiem układu doładowania. Aby go ściągnąć należy odkręcić dwie opaski ślimakowa, dokładnie takie:

   

  d52f7d7681e2e34emed.jpg

   

  Czy ktoś wie gdzie zakupić klucz do odkręcenia tego ?? Łeb tego jest okrągły z trzeba wpustkami. Próbowałem to wykręcać kombinerkami i innymi podobnymi narzędziami, ale zbyt mocno jest to dokręcone. Dojścia dla szlifierki tam również nie ma, aby to wyciąć.

   

  Pozd

 5. Dnia 26.06.2018 o 20:01, 51cent napisał:

  Jak byś miał walec to mógłbyś starą butle wykorzystać 🙂

  szukałem ostatnio na złomach i po warsztatach LPG butli walca i jakaś masakra. Instalatorzy patrzyli na mnie jak na ufo mówiąc, że oni nie pamiętają kiedy taka ostatnio montowali a na złomach mówili, że ukraińcy podjeżdżają czasem 2-3 razy dziennie pytać się o butle LPG. A ja tylko chciałem zrobić duży zbiornik na powietrze ...

 6. Godzinę temu, Majkiel napisał:

  1. Wąż zasysający - czy może być zakopany stosunkowo płytko pod ziemią, co zimą?

   

  ja mam płytko zakopany. Lekko skosem w kierunku zbiornika/studni. Na zimę podciągam na zamocowanym sznurku koniec węża, wykręcam zawór i wrzucam wąż. Woda grawitacyjnie spłynie i tyle.

  • Like 1
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.