Jump to content

halomistrz

użytkownik
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by halomistrz

 1. dzięki za informację,rozumiem że to pewne na 100%
 2. Pytanie do praktyków,czy do wersji 1.1 mpi z 2002 r będzie pasowała maska od starszych modeli ,czy wersja po lifcie jest jednak inna?
 3. są jakieś szanse na mój kod lakieru? (ZFA18700000927766 )
 4. ,ewentualna sprzedaż to z racji wieku i stanu zdrowia właściciela (powoli będzie chyba musiał też przejść emeryturę "motoryzacyjną" i zrezygnować z prowadzenia auta) dlatego nie chciałby za bardzo inwestować w niego.Da radę samemu uszczelniacz zmienić ? (pewnie trzeba rozrząd rozebrać?) No i jeszcze ten zapach spalenizny,gdyby nie on, to bym odpuścił na razie jakieś naprawy
 5. W aucie od jakiegoś czasu po rozgrzaniu silnika czuć zapach spalonego oleju,sprawdziłem odmę i jest ok,jeśli chodzi o uszczelkę pokrywy zaworów to jest lekki wyciek z lewej strony niby blisko kolektora wydechu,ale czy to to? Na dole jest większy wyciek,ale może to właśnie z pod pokrywy od strony rozrządu i tak ścieka,czy może to uszczelniacz wału? Co koledzy sądzą ? Nie chcę w tym samochodzie za wiele robić i wydawać kasy ,bo jeździ nim mój ojciec emeryt który robi rocznie niecałe 2tys km i może się tak zdarzyć że postanowi go sprzedać bo już wiek i zdrowie nie to co kiedyś.
 6. Czy jest możliwość odczytania numeru lakieru po numerze vin i czy ktoś z kolegów ma taką możliwość ? (nie mam nalepki na klapie bagażnika,ponieważ była wymieniana)
 7. rozruszałeś? jaki jest potrzebny rozmiar klucza od koła pasowego? (spróbowałbym ruszyć kółkiem na aucie,to może bym go rozruszał)
 8. ale dał się rozruszać? zapiekł się na łożyskach,czy przez rdzę między wirnikiem ,a stojanem?
 9. Czyli alternator "spuchł" podobno częste we fiatach.Czy jest szansa na jego uratowanie,czy już kupować nowy? Podobno jest kiepski dostęp do śrub,ale w mpi nie trzeba demontować poduszki silnika,jakie mają koledzy doświadczenia w takim przypadku?
 10. Czy pasek alternatora w tym modelu posiada osobny napinacz? (wersja 1.1 mpi 2002r). To auto mojego ojca, stało nie ruszane przez 3 miesiące ,po naładowaniu aku odpalił od razu ale był słyszalny silny gwizd i poszedł dym z pod maski.Zgasiłem go i widzę na pasku jakieś strzępki gumy.Podejrzewam zablokowany napinacz lub alternator.Przy tej pogodzie mam problem żeby się tam dobrać.Chyba na parkingu przetnę nożem pasek i wtedy zobaczę chociaż czy alternator się obraca.Jeśli będzie zblokowany altek lub napinacz to po usunięciu paska będę mógł chociaż bez ładowania nim pojechać do jakiegoś ciepłego pomieszczenia.Dobrze kombinuję?
 11. Potrzebuję kupić osłony i uszczelniacze półosi do seja 1.1 MPI 2002 r.Mam problem bo na znanym portalu są proponowane zestawy do 900 i 1.1 po 2004r.Co kupić żeby było dobrze?Niektórzy piszą że trzeba się sugerować sposobem włączania biegu wstecznego w danym aucie, a inni żeby najpierw wymontować uszkodzona część.Jeszcze jedno pytanko,ile może kosztować robocizna za obie strony?
 12. a nie zostaną tam jakieś szpilki z gwintem?
 13. Pytanie do praktyków czy jest możliwe w tym autku aby zwiększyć ilość miejsca na nogi kierowcy?Słyszałem że na nadkolu jest jakaś wkładka/nakładka którą można zdemontować,Ktoś coś próbował z tym robić?
 14. dzięki za info,a mam jeszcze pytanko,jak wentylator mi ruszył to nie obracał się zbyt szybko (w innych autach wentylatory mają duże obroty,"aż gwiżdżą") czy jest szansa że nie jest spalony? Wyczyszczenie ,nasmarowanie i poprawa szczotek to nie problem, aby nie był spalony.A gdybym wziął sam silnik z wentylatorem od 900-tki to będzie on pasował do "pająka" w 1,1 MPI? gniazdo na silniczku takie same?
 15. Koledzy,czy silnik wentylatora chłodnicy jest rozbieralny? Podejrzewam zawieszone szczotki i trochę zapieczone tulejki (był spalony bezpiecznik za akumulatorem po wymianie wentylator "połączony na krótko" zaczął działać ale niezbyt długo i zamilkł a bezpiecznik cały-uruchamiałem zwierając na przekaźniku) a i jeszcze pytanie drugie,gdyby był nierozbieralny to muszę kupić nowy ,wersja do 1,1 mpi kosztuje ok 140-150zł do wersji spi lub 900-tki jest tańszy.Wiem że te wentylatory różnią się tzw."pająkiem" a czy same silniczki z wiatrakiem są zamienne?
 16. Faktycznie jak się przyjrzałem to go widać-dzięki za wskazówki.Ale bez demontażu kolektora ssącego da się wymontować i zamontować ten nieszczęsny rozrusznik (tam nie bardzo jest jak ręce włożyć)?
 17. tak myślałem że jest od strony grodzi,ale z góry nie mogłem go dostrzec,chyba bez kanału nie ma szans? tulejki na pewno od 126p?
 18. Panowie potrzebuję wymontować rozrusznik z seicento 1.1 .Jak się do niego dobrać? w 900-ce był z przodu i był dobry dostęp,w 1.1 nie mogę go zlokalizować, i pytanie drugie czy w sklepie dostanę do niego bez problemu tulejki,patrzyłem w necie i nie mogę znaleźć,pasują od innych modeli?
 19. Szybkie pytanie czy w seicento 1,1 z 2000r może być fabrycznie zamontowany licznik nowego typu (z wyświetlaczem) i okrągłe logo na masce? Mam okazję kupić coś takiego za ok 2500zł i zastanawiam się czy była taka wersja w 2000r czy też ktoś coś modził.Pilne bo jutro wybieram się po auto
 20. W tej sytuacji rozumiem że klocki których foto dołączyłem na początku pasują do classica, tylko nie mają możliwości zamontowania czujnika zużycia.To jeszcze pytanko ,czy classic ma oryginalnie czujniki klocków?
 21. Po prostu przy okazji wymiany kół na zimowe zauważyłem że okładziny zaczynają się kończyć i trzeba pomyśleć o wymianie,akurat w tym autku nie robiłem jeszcze nic przy przednich hamulcach i stąd moje pytania.Gdybym wyjął stary klocek nie musiałbym pytać,ale nie chciałem się brudzić dwa razy W ten otwór wchodzi czujnik abs czy może zużycia okładziny? Poprzednio miałem fabię z abs i tam w klocki nie wchodził żaden czujnik.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.