Skocz do zawartości

Zamieniłem Francuza na Rumuna ;)


psz750

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja miałem Dacię i więcej prywatnie bym nie kupił chyba że do firmy jako wół roboczy tak jak u mnie

> na taxi. Wykończenie , lakier są tragiczne niestety adekwatne do ceny cjoć miałem najlepszą

> wersję Blackline w metaliku. W 1,5 rocznym garażowanym dbanym aucie już wychodziła rdza na

> drzwiach i masce od spodu. Dodatkowo w Dusterze samoczynnie łamie się dach hehe, jak zaczną to

> produkować w Maroku to jakość jeszcze bardziej spadnie.

Kolego nie wiem dlaczego u Ciebie Dacia pozostawiła aż taki uraz ale konsekwetnie od kilkudziesięciu postów zarówno na AK jak i DKP wklejasz na okrągło ten sam tekst, mnie osobiście już to nudzi. Można wypowiedzieć się raz, dwa czy trzy, ale wklejanie tego samego w każdy temat o Dacii nie ważne czego dotyczy jest już pewnego rodzaju paranoją. I proszę Cię żebyś nie powtarzał nieprawdziwych informacji takich jak np. łamiący się dach w Dusterach. Jeżeli śledzisz temat na DKP to wiesz, że nie jest to żadne łamanie się dachu (co sugerowałoby słabą konstrukcję nadwozia) a jedynie problem z matą wygłuszającą znajdującą się pod podsufitką. Problem serwis rozwiązuje na gwarancji, w dodatku klub posiada ilość użytkowników liczoną w tysiącach, samych Dusterowców jest ponad 100, a problem o którym piszesz zgłosiło kilka osób - nie jest to więc typowy problem Dustera. Co do korozji, to znowu pokaż mi użytkowników DKP zgłaszających ten problem w Dusterach, podpowiem Ci, ja znam jeden taki przypadek dotyczący okolic zamka maski - wyeliminowany na gwarancji. Więc to również nie jest typowa bolączka Dusterów. I mógłbym tak dalej wymieniać... Sam wiesz śledząc DKP, że poza pojedynczymi przypadkami nikt nie narzeka na Dustery, a wręcz przeciwnie, większość jest nimi zachwycona. A pojedyncze przypadki zdarzają się w każdej marce, mam Ci znaleźć gorsze przykłady w samochodach za 3x tyle co Duster? Ty piszesz o swoim Loganie i przekładasz swoje doświadczenia na wszystkie Dacie, to ja mogę Ci opisać Logana MCV mojego znajomego, z 2008 roku, w kórym nie dzieje się kompletnie nic. I czego to dowodzi? Niczego. Nie można na podstawie pojedynczych przypadków generalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilkudziesięciu postów zarówno na AK jak i DKP wklejasz na okrągło ten sam tekst, mnie

> osobiście już to nudzi. Można wypowiedzieć się raz, dwa czy trzy, ale wklejanie tego samego w

> każdy temat o Dacii nie ważne czego dotyczy jest już pewnego

a ja to pierwszy raz czytam i jestem lekko szoknięty. sądziłem, że jakość 1310 już się zakończyła, a tu widać nie... palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kilkadziesiąt postów mylisz mnie z kimś chyba bo ja się tu prawie w ogóle nie udzielam. Poza tym nie są to wklejane posty tylko pisane. Dacia nie zostawiła żadnego urazu bo zarabiała na siebie a jak przestała to poszła do żyda i tyle, wiem tylko że prywatnie bym nie kupił już Dacii zresztą Renault też, masa niedoróbek wykończeniowych w tych autach jest ogromna. Zresztą jaka cena takie auto choć nie do końca bo ceny nie są małe w porównaniu do tego co dacia oferuje. Co do Dusterów to nie są jednostkowe przypadki załamań na dachu i pękania lakieru na łączeniach tylko znany problem i niektórzy już na forum dacii mieli malowane całe auta i taka jest rzeczywistość. No ale jak ktoś lubi mieć nowe auto po pól roku malowane to jego problem. Ja problemów z autem nie miałem żadnych byłem tylko na 2 przeglądach a przejechałam prawie 60 tys km MCV, ale sądząc po początkach rdzy w 1,5. rocznym aucie to po 5-6 latach z karoseria będzi wyglądać nie za ciekawie moim zdaniem i tyle.

Zresztą bez ocynku dwustronnego Dacia jest skazana na rdzę i nic tego nie zmieni. Dziwne jest tylko to że ktoś kto miał Dacie już w większości potem Dacii nie kupuje a na forum pisze jaka to Dacia super jest, a kupił inną markę hehe. Każdy chwali to co ma ale mi Dacia nie przysłoniła oczu niestety tak jak innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem Cię żebyś nie pisał nieprawdy.

> Co do Dusterów to nie są jednostkowe przypadki załamań na dachu i pękania lakieru na

> łączeniach tylko znany problem i niektórzy już na forum dacii mieli malowane całe auta i taka

> jest rzeczywistość. No ale jak ktoś lubi mieć nowe auto po pól roku malowane to jego problem.

Nie było na forum DKP przypadku osoby, która miała malowane całe nadwozie w Dusterze, jeżeli się mylę daj linka, w przeciwnym wypadku przestań w końcu powtarzać bzdury.

> ale sądząc po początkach rdzy w 1,5. rocznym aucie to po 5-6 latach z karoseria

> będzi wyglądać nie za ciekawie moim zdaniem i tyle.

Na forum DKP są znacznie starsze egzemplarze i nie mają problemów z korozją, ponownie prośba o nie generalizowanie.

> to że ktoś kto miał Dacie już w większości potem Dacii nie kupuje

Robiłeś jakieś ankiety/badania na ten temat? Ta większość to ile osób? Podaj jakieś konkrety.

A to widziałeś? Dacia zajęła pierwsze miejsce w rankingu jakości i zadowolenia niemieckich kierowców Qualitäts-Report 2012

"Dacia zajęła pierwsze miejsce w rankingu jakości i zadowolenia niemieckich kierowców Qualitäts-Report 2012. W klasyfikacji łącznej na pozycji drugiej i trzeciej uplasowały się kolejno firmy Mercedes oraz Subaru. Ranking przygotował z pomocą czytelników magazyn branżowy Auto Zeitung. W sumie doświadczeniami z eksploatacji swojego samochodu podzieliło się prawie 17 000 osób. Ankietowani oceniali m.in. swój stopień zadowolenia z eksploatowanego modelu, czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy auto uległo awarii na trasie oraz czy konieczna była nieplanowana wizyta w serwisie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja to pierwszy raz czytam i jestem lekko szoknięty. sądziłem, że jakość 1310 już się zakończyła,

> a tu widać nie...

Wiesz, pojedyncze przypadki zdarzają się w każdej marce, proszę, pierwsze z brzegu:

Roczna Skoda: Link

Dwu letnia Kia: Link

Cztero letnia Kia: Link

Roczna Honda: Link

Dwu letnia Honda: Link

Roczna Toyota: Link

itd, itd, itd...

Jeszcze raz powtórzę, nie można generalizować, a gwarancja jest od tego żeby takie problemy rozwiązywać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosiłem Cię żebyś nie pisał nieprawdy.

A gdzie jest ta nieprawda? Ja pisze tylko prawdę jaki miałbym mieć cel w pisaniu nieprawdy. hehe.gif

> Nie było na forum DKP przypadku osoby, która miała malowane całe nadwozie w Dusterze, jeżeli się

> mylę daj linka, w przeciwnym wypadku przestań w końcu powtarzać bzdury.

Była ale nie mam czasu na szukanie teraz całego forum Dacii, zresztą nie tylko Duster ale MCV też, poz tym malowania dachu lub części dachu w nowych autach też są częste.

> Na forum DKP są znacznie starsze egzemplarze i nie mają problemów z korozją, ponownie prośba o nie

> generalizowanie.

To że są starsze nie znaczy że ludzie na forum wszystko napiszą, duża część Loganów z początków produkcji ma duży problem z korozją co tez idzie na forum znaleźć.

> Robiłeś jakieś ankiety/badania na ten temat? Ta większość to ile osób? Podaj jakieś konkrety.

> A to widziałeś? Dacia zajęła pierwsze miejsce w rankingu jakości i zadowolenia niemieckich

> kierowców Qualitäts-Report 2012

Może i zajęła ale obecnie zajmuje najgorsze miejsca w rankingu TUV awaryjności .

http://moto.onet.pl/329708,12632059,1,zdjecie.html?node=27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie jest ta nieprawda? Ja pisze tylko prawdę jaki miałbym mieć cel w pisaniu nieprawdy.

Podajesz różne informacje twierdząc, że jest to zjawisko powszechne (malowanie całego Dustera, powszechny problem z załamaniami, itd.) a tak naprawdę albo takie rzeczy nie miały miejsca, albo jest to minimalny odsetek jeżdzących Dusterów.

> Była ale nie mam czasu na szukanie teraz całego forum Dacii

To jak znajdziesz trochę czasu to poszukaj, dodam że wątek o załamaniach dachu jest wydzielony więc potrzebujesz góra 10 minut zlosnik.gif

> Może i zajęła ale obecnie zajmuje najgorsze miejsca w rankingu TUV awaryjności

Rozumiem, że szybko zmieniamy temat, już nie o korozji i zagięciach dachu ale o ogólnej niezawodności, i już nie o Dusterze ale o Loganie wink.gif. Chciałbym tylko przpomnieć, że w tym temacie rozmawiamy o Dusterze, o wrażeniach z jego eksploatacji i tym, że kupiłbym go dzisiaj ponownie. Jaki to ma związek z raportem TUV Logana? Tak wiem, to też Dacia zlosnik.gif

Jeżeli masz jakieś POTWIERDZONE informacje o POWSZECHNYM problemie występującym w Dusterach chętnie o nim poczytam, w innych kwestiach dla mnie koniec tematu.

ps. a jak już mamy się odwoływać do raportów, proszę Dekra 2012 i wynik Sandero:

(ogólnie w klasie / Sandero)

Bez usterek: 81,6% / 85%

Drobne usterki: 11,8% / 11,4%

Poważne usterki: 6,6% / 3,6%

Więc widać, że Dacia uczy się na błędach i w kolejnych modelach poprawia to co było nie tak w poprzednich (widać znaczną różnicę Logan -> Sandero) - to dobrze wróży Dusterowi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc widać, że Dacia uczy się na błędach i w kolejnych modelach poprawia to co było nie tak w

> poprzednich (widać znaczną różnicę Logan -

Obyś miał racje i przyjdzie nam używać nasze cuda techniki bezawaryjnie zlosnik.gif

Moze kiedys nasze dwa czarnulki spotkają się na drodze waytogo.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyposażenie: ABS, ESP, ASR, klimatyzacja manualna, 4 poduszki, el. szyby, el. i podgrzewane

> lusterka, centralny zamek, komputer, skóra na kierownicy i biegach, regulacja wysokości

> fotela.

> Za to co powyżej trzeba zapłacić 51.500zł (wersja 4x2 z silnikiem benzynowym). Za 2.400zł dokupić

> można pakiet Look: osłony zderzaków, progi, relingi i lusterka w kolorze matowego chromu,

> dodatkowo przyciemniane tylne szyby i alufelgi.

Mi się to auto bardzo podoba smile.gif

Jest wręcz genialne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.