Skocz do zawartości

[F Kombi] Wymiana sprężyn tył


surym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy,

Stuki w tylnym zawieszeniu okazały się być pękniętą sprężyną. Krótkie pytanie: Czy jestem w stanie sam je wymienić? Dysponuję kanałem i zwykłymi narzędziami, nie mam ścisku do sprężyn. Z tego co widzę, jak odkręcę dolne mocowania amorów to oś opadnie na dół i sprężyny będzie można wyjąć/wstawić "na luzie". Czy dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Tutaj masz manual wymiany tylnych sprężyn

> Uważaj na przewody hamulcowe (elastyczne) aby ich nie uszkodzić.

hehe.gif No i uważaj na amortyzator bo na tym manualu jest raczej uszkodzony amor ,jak masz sprawne to nie wciśniesz tak sobie ręką bo będzie odbijał ok.gif,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałem się zapytać szanownych kolegów co sądzicie o sprężynach firmy KILEN.

Sprężyny które mam zamontowane D&D że tak powiem porobiły się płaskie jak placki a co za tym idzie i tył troszeczkę siadł nawet troszeczkę bardziej niż w MANUALU kol. Azja.(jazda z butlą w kole też swoje robi) W sklepie którym zazwyczaj się zaopatruję w części Pan sprzedawca zaproponował do wyboru sprężyny D&D, KILEN i MONROE.

D&D - już nie chcę jak dla mnie słabe

KILEN - ?

MONROE - zabijają ceną

Więc jeżeli macie jakieś spostrzeżenia co do sprężyn to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem się zapytać szanownych kolegów co sądzicie o sprężynach firmy KILEN.

pierwsze słyszę.

Niesamowitą sprawą jest wysyp nowych brandów.

Dzisiaj wystarczy mieć kasę na kontener z Chin (kilkadziesiąt tys pln), jakiś marketing, pomysł, logo i jedziemy z koksem spineyes.gif Główny odbiorca: kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Tu jest grupa docelowa.

Może zrobimy zrzutę na klamoty z logo AK? grinser006.gif

Edyta: na stronie Kilena info "Distributors Wanted" mówi w zasadzie wszystko. Jest popyt, jest podaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilen zlosnik.gif dobra nazwa, wystarczy zamienić n na r zlosnik.gif Historię mają długą, więc może nie jest tak źle? smile.gif

Quote:

Kilen began life in 1675 as an iron mill, just a few hundred meters from today's modern factory. In 1849 the company began producing wire and wire rope, and 3 years later the first coil spring was designed and manufactured.

From the mid 1930s Kilen began expanding rapidly, through both organic growth and acquisitions; and was itself acquired in 1989 by industrial investment group Beijer Alma AB.

Since then growth has continued, and today Kilen Springs are positioned as one of the largest and most diverse spring manufacturing groups in the world.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilen dobra nazwa, wystarczy zamienić n na r Historię mają długą, więc może nie jest tak źle?

W Chrzcie Polski też zapewne maczali palce zlosnik.gif

EOT z mojej strony w temacie Kilena grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się kupiłem KILEN-y wymieniłem. Tył się ładnie podniósł 8 cm wyżej stoi nawet po zatankowaniu do pełna gazu i benzyny

287816764-Zdj%EAcie0268m.jpg

Tak to teraz wygląda. Troszeczkę się zgapiłem bo nie zrobiłem fotki przed wymianą oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem podobne sprezyny przez 3-4 lata, nie pamietam jaka firma. Byly nie do zniszczenia, siadaly 3 osoby dorosle a samochod byl dopiero w poziomie. Minusem bylo to ze na wyzszym krawezniku, czy chopka jakas bylo odczuwalne mocne uderzenie tylnym zawieszeniem, amorki sie w moment calkowicie rozciagaly.

Innym problemem dlaczego je wywalilem bylo zniszczenie opon. Po 3 latach opony nowki byly calkowicie zzabkowane, powstawaly drgania przenoszone na cala bude i zwiekszona glosnosc. Zalozylem Lejsforsy jak w manualu i auto jest jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.