Skocz do zawartości

alfa romeo 159 2.4jtdm elminacja DPF i EGR


oktawian87

Rekomendowane odpowiedzi

> Adi? Damianowi robil 1.9 jtdm to pewnie 2.4 tez by ogarnal.

pisałem dzwoniłem i zero odpowiedzi ?? dpf wywalam bo czesto wyspala mi sie malo jazdy w trasi wiekszosc miasto wiec daje czesto znac o sobie po za tym bede podnosił moc auta wiec dpf nie wskazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisałem dzwoniłem i zero odpowiedzi ?? dpf wywalam bo czesto wyspala mi sie malo jazdy w trasi

> wiekszosc miasto wiec daje czesto znac o sobie po za tym bede podnosił moc auta wiec dpf nie

> wskazany

Zacznij od sprawdzenia czystości dolotu, działania EGRu, itp.

Jak zejdzie powietrza z koła to również wywalisz i będziesz tak jeździł ???

Obsługujemy mnóstwo aut z DPFami i jakoś problemy występują u nielicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij od sprawdzenia czystości dolotu, działania EGRu, itp.

> Jak zejdzie powietrza z koła to również wywalisz i będziesz tak jeździł ???

> Obsługujemy mnóstwo aut z DPFami i jakoś problemy występują u nielicznych.

Kłopoty zaczynają się jak ktoś kupuje diesla na odcinki 5-10km do pracy hehe.gif

A potem, łoooo pali 10L, dpf się zatyka itd grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślisz, ze sportronic to wytrzyma?

Ciekawe, czy głowica wytrzyma. hmm.gif

Lubią pękać te głowice po większych przebiegach i zwiększonej mocy.

A wszystkiemu winny jest ogólny stan silnika i świadomość kierowcy o jego serwisowaniu. Najlepiej olej zmieniać co 30 kkm, bo książka tak pokazuje, lać olej po taniości, bo po co przepłacać,

Nikt nie potrafi zrozumieć, że jeśli DPF się często wypala, to nie wina samochodu, a kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kłopoty zaczynają się jak ktoś kupuje diesla na odcinki 5-10km do pracy

> A potem, łoooo pali 10L, dpf się zatyka itd

komentarze tego typu zachowaj dla siebie kolego sredni miesieczny przebieg do kolo 3tys do 3,5 tys wiec spora roznica od tych twoich 5-10 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij od sprawdzenia czystości dolotu, działania EGRu, itp.

> Jak zejdzie powietrza z koła to również wywalisz i będziesz tak jeździł ???

> Obsługujemy mnóstwo aut z DPFami i jakoś problemy występują u nielicznych.

dziekuje co do kolektora to wiem ze musze usunac klapy wirowe bo sa z nimi problemy a bede wymienial na dniach rozrzad to zajme sie tym tez

jak powinnienem sprawdzic egr ?? wiem ze mam załozona fabryczna kryze bo sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 189 tys przebiegu

Jeżeli to oryginalny przebieg i auto robi takie przebiegi m-c jak pisałeś, to obstawiam że problem jest nie z DPF'em.

Wywal klapy wirowe oraz EGR'a i zobacz co z DPF wtedy.

Nie masz problemu, oraz dziwnych odgłosów przy odpalaniu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to oryginalny przebieg i auto robi takie przebiegi m-c jak pisałeś, to obstawiam że problem

> jest nie z DPF'em.

> Wywal klapy wirowe oraz EGR'a i zobacz co z DPF wtedy.

> Nie masz problemu, oraz dziwnych odgłosów przy odpalaniu auta?

dokladnie tak jak mowisz dziwne dzwieki przy odpalaniu i czasem odpali i gasnie momentalnie

jak sprawdzic ten egr ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladnie tak jak mowisz dziwne dzwieki przy odpalaniu i czasem odpali i gasnie momentalnie

> jak sprawdzic ten egr ???

Według mnie klapy wirowe są winne, i przy okazji EGR.

Jak go sprawdzić, najlepiej chyba podłączyć pod komputer i zobaczyć parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oki juz nie bede ) co jakis czas mam tak ze podczas rozruchu pojawia mi sie lampa i komunikat od

> dpf

masz to auto od nowości? w dpf po jakimś czasie gromadzi się popiół którego nie da się wypalić, przez to maleje jego pojemność i następuje często proces aktywnego dopalania sadzy, jak często Ci się dopala? co ile km?

nie wiem jak to wygląda w FES, ale myślę, że można sprawdzić te parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz to auto od nowości? w dpf po jakimś czasie gromadzi się popiół którego nie da się wypalić,

> przez to maleje jego pojemność i następuje często proces aktywnego dopalania sadzy, jak często

> Ci się dopala? co ile km?

jestem drugim włascicielem filtr dopala sie srednio 400 -500 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma za co, problemu nie rozwiązałem

> Z tego co jeszcze wiem, można go na szybko zaślepić (są zaślepki na allegro)

> Samemu zrobić na wzór i zobaczyć czy jest lepiej?

ja mam zamontowana kryze zaslepiajaca otwor taka fabryczna jak na allegro takie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam zamontowana kryze zaslepiajaca otwor taka fabryczna jak na allegro takie cos

Po prostu musisz go wyjąć i sprawdzić jak wygląda, oraz jego działanie.

Sama zaślepka/kryza powoduje zmniejszenie przedostawania się sadzy do kolektora, nie wnosi jednak nic do samego działania EGRu.

Trzeba go odkręcić i dokładnie wyczyścić, oraz sprawdzić, czy pracuje elektromagnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co do egr i dpf to byle kto nie polecił mi tego bo sam Cinek wypowiadał sie w moim temacie na

> alfaholikach a co do tej osoby to ma szacunek i jego wiedza jest imponujaca

Cinek spoko gość.

Jeśli chodzi o moje wypowiedzi, to po prostu należy najpierw znaleźć przyczynę problemu, ponieważ samo usunięcie czegokolwiek może nie rozwiązać problemu.

jeśli masz zasyfiony kolektor, zblokowane klapy, i do tego zapchany EGR, to wycięcie DPFu nie ma za bardzo z tym wiele wspólnego, ponieważ niewiele wniesie do sprawy.

Niestety żyjemy w kraju, gdzie mamy coraz więcej domorosłych tjuningowców, którzy wytną i to i tamto, a auto jak było popsute, tak jest dalej.

Niestety znam to z autopsji. Naprawiamy od jakiegoś czasu Stilo 1.9 JTDm, w którym pewien gość na brak mocy zrobił program i gotowe. Teraz właściciel jest już po wymianie sprzęgła, koła zamachowego, i silnika, a auto nadal ma kłopoty. Ale program ma, i jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF sam z siebie się nie psuje, chyba że używa się auta niezgodnie z jego przeznaczeniem. Cały problem motorów 2.4 to nieumiejętność ich serwisowania; potem są problemy w stylu pęknięta głowica, dpf itd.

Sprawne auto, poprawnie serwioswane z usuniętymi klapami i EGRem nawet z DPFem może smigać długo i bezawaryjnie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DPF sam z siebie się nie psuje, chyba że używa się auta niezgodnie z jego przeznaczeniem. Cały

> problem motorów 2.4 to nieumiejętność ich serwisowania; potem są problemy w stylu pęknięta

> głowica, dpf itd.

> Sprawne auto, poprawnie serwioswane z usuniętymi klapami i EGRem nawet z DPFem może smigać długo i

> bezawaryjnie.

> Pozdro

Dziekuje Ci bardzo za wypowiedz bo w moich oczach jestes naprawde szpecem w tym co robisz... szkoda ze mam tak daleko do Ciebie ... zabiore sie za kolektor i egr na poczatek zastanawia mnie jeden fakt co ja zrobie z wezykiem ktory idzie od egr do sterownika turbiny mocowanego na belce ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziekuje Ci bardzo za wypowiedz bo w moich oczach jestes naprawde szpecem w tym co robisz...

> szkoda ze mam tak daleko do Ciebie ... zabiore sie za kolektor i egr na poczatek zastanawia

> mnie jeden fakt co ja zrobie z wezykiem ktory idzie od egr do sterownika turbiny mocowanego na

> belce ????

Od EGRu żadne węzyki nie wychodzą, tym bardziej do zaworu podciśnieniowego sterującego spręzarką.

EGR ma rurę doprowadzającą spaliny, wejście do kolektora i sterowanie cewki, wsio.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem ze sterownik musze wysłac do Ciebie jesli chce usunac go programowo a mechanicznie ???

> wywalenie go z ecu ile bedzie mnie u Ciebie kosztowało

Do EGRu i DPFu wystarczy sterownik, logi przed i po wg moich instrukcji. Mechanicznie DPF to zabawa dla tłumikarza, zaślepienie EGRu za pomocą blaszki którą dorzuce, reszta to priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy któryś posiadacz 2.4 jtdm 200-210 km usuwał klapy wirowe względnie wymieniał kolektor na nowy z klapami? Mnie również często ok. 300km wypala się dpf. Egr ma rok, założony jako nowy. Kolektor lekko puszcza olej na 3,4 ośce od klapek. Jakoś wielce olejem nie rzyga. ale widać, że jest mokro. Auto ma 113000 przebiegu. Trochę z tym jest roboty i od razu warto by zmienić rozrząd, ale u mnie był zmieniany 2 lata temu, więc ze 2 mógłbym jeszcze pośmigać. Tylko ten nieszczęsny kolektor, syfu musi tam być co niemiara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy któryś posiadacz 2.4 jtdm 200-210 km usuwał klapy wirowe względnie wymieniał kolektor na nowy z

> klapami? Mnie również często ok. 300km wypala się dpf. Egr ma rok, założony jako nowy.

> Kolektor lekko puszcza olej na 3,4 ośce od klapek. Jakoś wielce olejem nie rzyga. ale widać,

> że jest mokro. Auto ma 113000 przebiegu. Trochę z tym jest roboty i od razu warto by zmienić

> rozrząd, ale u mnie był zmieniany 2 lata temu, więc ze 2 mógłbym jeszcze pośmigać. Tylko ten

> nieszczęsny kolektor, syfu musi tam być co niemiara...

Wyrzucamy tego multum. Ostatnio był klient z nowym fabrycznym który zaczął juz puszczać po 18kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> koledzy jeśli dpf usunięty z autka jaki olej polecacie do tej pory używałem

> Selenia WR 5w-30 taki dedykują do dpf

> myślałem o jakimś sprawdzonym półsyntetyku 10w-40 najazd autka ok 200tys dpf brak za jakis czas

> planuje podnieść moc co polecicie

Tylko pełen syntetyk o lepkości 5w30 do normalnej jazdy lub 5w40 do bardziej dynamicznej. Z prawdziwych syntetyków ma kolega: Amsoil AFL, Eneos, Liqui Moly, Millers, Fuchs w technologii XTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.