Skocz do zawartości

Problimo z hamulcomi


adimali

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się problem z hamulcami tylnymi. Grzała się felga prawa. Przeczyszczone i wysmarowane obie strony - bloczki itp. Teraz wyszedł problem jednak z ręcznym. Po zaciagnięciu ciężko odpuszcza i zgrzyta.

Czy to wina zapieczonych linek? Jak wyglada tego naprawa/wymiana?

Czy to wogole wina recznego? Czy przy czyms takim wymagana jest od razu wymiana linek czy tylko ich czyszczenie?

Myslalem, ze to prosty mechanizm, a z tego co uslyszalem, to juz calkowicie oglupialem.

Ogolnie halulce (jako nożny) dobrze dzialaja, klocki i tarcze w b. dobrym stanie (wymieniane dość niedawno). Może od razu za jednym tematem - czy mozna tego unikac w jakis wspanialy sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga być linki, mogą być zaciski.

Linki możesz wymienić, o smarowaniu linek hamulcowych pierwsze słyszę.

Mogą tez być zaciski, wtedy z reguły regeneracja zacisku pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wina linek. Są przewidziane na 7 lat. Moje padły po 7 latach, w stilo znajomego też dokładnie po 7 latach. Przypadek? Wątpię grinser006.gif

A tak na serio to zrób z nimi porządek jak najszybciej. U mnie z ich powodu zablokował się zacisk i później był problem z odblokowaniem i po "naprawie" zimą ten zacisk puszcza płyn hamulcowy oink.gif Oryginalne linki z tego co pamiętam nieco ponad 100zł za sztukę.

Ja od naprawy NIGDY nie używam ręcznego oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki były wymieniane jakoś na 5 czy 6 miesięcy przed sprzedażą, przed długą trasą - czy w ciągu 2 lat już byłyby do wymiany? Z tego co wiem to auto chyba garażujesz i linki powinny być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, samochod jest garazowany w kazdym mozliwym momencie - zima czy lato, dzien czy noc, to stoi na swoim podium w garazu:) Zdazylo sie to nagle... W zimie, przed poczatkiem tego roku kalendarzowego mialem grzana felge z lewej strony od tylu. Zalatiłem to w 5 minut. Myslalem ze zrobilo sie to samo teraz, tylko z drugiej strony... Wyczyszczone, zadowolone.. i nagle zaczelo cisnac na oba kola i dalej to co opisalem wyzej...

Niech to juz bedzie ta linka od recznego i o to mam nadzieje ze to jej wina... Bo bardziej niz kosztow naprawy wiadomej sprawy, boje sie kosztow diagnostyki i naprawy spraw niewiadomych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.