Skocz do zawartości

Kosiarka gaśnie zaraz po odpaleniu


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kosiarkę z silnikiem B&S 625. Przez 4 lata pracowała bez najmniejszego problemu. Niestety taka sytuacja trwała do wczoraj. Kosiarka gaśnie zaraz po odpaleniu. Silnik pracuje jak się mu ręcznie pompuje paliwo.

Zanim zabiorę się za rozkręcanie, może ktoś podpowie od czego zacząć?

Wyczytałem, że najczęstszą przyczyną jest wyciągnięcie się membrany gaźnika, ale to dotyczy innych modeli niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kosiarkę z silnikiem B&S 625. Przez 4 lata pracowała bez najmniejszego problemu. Niestety

> taka sytuacja trwała do wczoraj. Kosiarka gaśnie zaraz po odpaleniu. Silnik pracuje jak się mu

> ręcznie pompuje paliwo.

> Zanim zabiorę się za rozkręcanie, może ktoś podpowie od czego zacząć?

> Wyczytałem, że najczęstszą przyczyną jest wyciągnięcie się membrany gaźnika, ale to dotyczy innych

> modeli

Może jakiś paproch przytyka dyszę.

Pewnie trza rozebrać i posprawdzać, przedmuchać gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kosiarkę z silnikiem B&S 625. Przez 4 lata pracowała bez najmniejszego problemu. Niestety

> taka sytuacja trwała do wczoraj. Kosiarka gaśnie zaraz po odpaleniu. Silnik pracuje jak się mu

> ręcznie pompuje paliwo.

> Zanim zabiorę się za rozkręcanie, może ktoś podpowie od czego zacząć?

> Wyczytałem, że najczęstszą przyczyną jest wyciągnięcie się membrany gaźnika, ale to dotyczy innych

> modeli

Nie wiem ile u Ciebie trwa chwila, ale podobne problemy miałem z pilarką. Odpalała i od razu gasła. Wymiana świecy rozwiązała problem. Może warto sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kosiarkę z podobnym silnikiem i tam, żeby całkowicie zakleić gaźnik to trzeba się bardzo postarać. Przypadkiem nie używasz stalowego kanistra, albo nie starasz się wypalać paliwa do końca? Przecież tam dysza główna ma prawie 1 mm średnicy i przy standardowej eksploatacji nie da się jej całkowicie zapchać. zlosnik.gif

Co do czyszczenia tego gaźnika to jego budowa jest bardzo prosta, nie ma tam żadnych nietypowych pułapek. Skup się głównie na dyszach i trochę przedmuchaj kanały. Sam się dziwię, jak taka prosta konstrukcja może działać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi 20.GIF

Wykręciłem gaźnik, na moje oko był całkiem czysty zlosnik.gif Wymyłem w benzynie, wypędzelkowałem, przedmuchałem powietrzem, skręciłem do kupy i kosiarka pracuje jak dawniej yay.gif

Gaźnik i cała reszta jest bardzo prosto zbudowana, dysze przeokrutnie szerokie, nie wiem jak to się mogło zatkać icon_eek.gif

Dzięki wszystkim jeszcze raz 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.