Jump to content

Sprzedaz auta.

Michal777
 Share

Recommended Posts

prosba o info... kupilem auto na fakture VAT... chce je sprzedac... czy jest taka mozliwosc bez przerejestrowania go na mnie? jesli tak to jak wyglada sprzedaz? czy fakture zakupu przeze mnie przekazuje nowemu wlascicielowi? czy w momencie sprzedazy zglaszam info ubezpieczycielowi (nie ja zawieralem z nim ubezpieczenie)?

dzieki za wszelkie info ok.gif

> prosba o info... kupilem auto na fakture VAT... chce je sprzedac... czy jest taka mozliwosc bez

> przerejestrowania go na mnie?

W PL na szczęście (może z małymi wyjątkami) można dysponować swoim majątkiem, więc auto możesz sprzedać w każdej chwili.

DR i to co jest w nim napisane nie ma nic do tego.

> jesli tak to jak wyglada sprzedaz?

Sprzedaż wygląda normalnie. Zawierasz (najlepiej spisujesz) umowę (ew. wystawiasz fakturę)

> czy fakture zakupu przeze

> mnie przekazuje nowemu wlascicielowi?

Do samego aktu zmiany właściciela to nie jest niezbędne, bo wystarczy umowa - czy inny akt prawny.

Ale - niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę - fakturę niestety dajesz nowemu właścicielowi, bo inaczej on będzie miał problem z zarejestrowaniem auta na siebie.

Jak już zarejestruje, to może Ci ją oddać.

> czy w momencie sprzedazy zglaszam info ubezpieczycielowi

> (nie ja zawieralem z nim ubezpieczenie)?

Moim zdaniem nie zaszkodzi zgłosić (opisując stan faktyczny).

Ja bym zgłosił na pewno.

> prosba o info... kupilem auto na fakture VAT... chce je sprzedac... czy jest taka mozliwosc bez

> przerejestrowania go na mnie? jesli tak to jak wyglada sprzedaz? czy fakture zakupu przeze

> mnie przekazuje nowemu wlascicielowi? czy w momencie sprzedazy zglaszam info ubezpieczycielowi

> (nie ja zawieralem z nim ubezpieczenie)?

> dzieki za wszelkie info

1. Jest taka możliwość.

2. Jak nie prowadzisz DG to sprzedajesz normalnie na umowę kupna-sprzedaży

3. Fakturę mu przekazujesz, a najlepiej potwierdzić jej kopie notarialnie i dać nabywcy a sobie zostawić oryginał (w razie czegoś byś miał dowód zakupu)

4. Do ubezpieczyciela warto zgłosić sprzedaż, bo poprzednik zgłosi, nabywca nie zgłosi i Ty będziesz widniał jako właściciel polisy.Robi się to mailem.