Skocz do zawartości

Seat Toledo II 1.8 20v


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wink.gif Znajomy chce zalozyc LPG do samochodu jak w temacie, dostalismy taka oferte z warsztatu:

komp: SEC-ECO

reduktor: Alaska

wtryski: OMVL REG

2100zl

Zbuntowalem sie z reduktorem i za +100zl moga zalozyc KME TUR, moim zdaniem chyba lepsza opcja. Mam racje ?

Drugie pytanie o SEC-ECO co to jest? Warte to zalozenia?

I pytanie jak ten silnik znosi gaz?

Jaka najwieksza butla tam wchodzi? Moze troche podnosic bagaznik jak wejdzie wieksza

Pozdro i dzieki za odpowiedzi wink.gifpiwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompa bym nie montowal

alaska tez nie

wtryski moga byc.

silnik jest specyficzny, i z gazem wspolpracuje dobrze, ma tylko taka przypadlosc ze szarpie na gazie w pewnych momentach. sa to sposoby jedne lepsze drugie gorsze.

do tej pory chyba tylko firma alex (komputer optima) rozpracowala ten problem

wtryski omvl lub ac lub barracudy

red. - tur albo ac r01

komp - moze ta optime ale nie wiem kto to montuje. jak nie to stag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za same zlacze na zwykle stare wytyczki bez uszczelnienia bym nie wzial, chyba ze cena bylaby

> znacznie tansza od konkurencji , a nie jest

Ja tego nie bronię ale to nie jest powód żeby nie montować. Stag 200 był zrobiony tak samo i wiele sterowników w dalszym ciągu działa i nie chce się popsuć.

Cena jest niższa niż stag 4 eco a opcji w programie jest dużo więcej niż w stagu , chociażby auto ATS czyli coś jak isa , która jest dostępna w dużo droższej trzysetce staga.

Montowaliśmy tego sporo i powiem Ci , że sterowniki są bardzo mało awaryjne , czego nie można powiedzieć o sec-u 6-cyl , bo te po półtora roku używania padają jeden za drugim frown.gif

Poza tym komputer jest mniejszy a co za tym idzie zawsze znajdzie się dla niego jakieś sensowne miejsce pod maską , jest mniej przewodów niż w stagu więc montaż jest szybszy i ma mniejszą i ładniejszą centralkę ale to już rzecz gustu. Ogólnie , nie jest z tym tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja bym się podpiął pod temat, czy silnik VW 1.8 z Tubro w wersji 150km, i 180 km to ten sam

> silnik tylko z turbo?

> współpracuje z gazem?

ten sam. Jest lekka roznica bo przy T jest mniejsza kompresja. Dodatkowo brak klap w kolektorze ssacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tego nie bronię ale to nie jest powód żeby nie montować. Stag 200 był zrobiony tak samo i wiele

> sterowników w dalszym ciągu działa i nie chce się popsuć.

> Cena jest niższa niż stag 4 eco a opcji w programie jest dużo więcej niż w stagu , chociażby auto

> ATS czyli coś jak isa , która jest dostępna w dużo droższej trzysetce staga.

> Montowaliśmy tego sporo i powiem Ci , że sterowniki są bardzo mało awaryjne , czego nie można

> powiedzieć o sec-u 6-cyl , bo te po półtora roku używania padają jeden za drugim

> Poza tym komputer jest mniejszy a co za tym idzie zawsze znajdzie się dla niego jakieś sensowne

> miejsce pod maską , jest mniej przewodów niż w stagu więc montaż jest szybszy i ma mniejszą i

> ładniejszą centralkę ale to już rzecz gustu. Ogólnie , nie jest z tym tak źle.

ja przerobilem kilkanascie sztuk agisa mini (jakies 295 zl w sieci za sterownik) i jest mniejszy ma duzo funkcji itd ale duzo fajnych funkcji nie znaczy ze dziala to dobrze. tego seca nie znam ale z wynalazkow sie juz wyleczylem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja przerobilem kilkanascie sztuk agisa mini (jakies 295 zl w sieci za > sterownik) i jest mniejszy ma

> duzo funkcji itd ale duzo fajnych funkcji nie znaczy ze dziala to

> dobrze.

Widzisz... Te funkcje są przeważnie niepotrzebne ale jeśli są , to czasem się przydają.

>tego seca nie znam

> ale z wynalazkow sie juz wyleczylem

Trzeba zdefiniować "wynalazek". Dla mnie wynalazek , to jest instalacja robiona dla konkretnego zakładu i dodatkowo hasłowana. Sigas bez żadnych korekt , robiony przez Versusa z Mińska , który też jest niezłą kupą. Scirocco na bazie kme , bez żadnych opcji diagnostycznych... , DT-gaz z lublina - wszystkie instalacje zahasłowane... , czy instalacje robione dla hurtownika Czech ( akurat tu tragedii nie ma ) ...

A z Lecho to aż tak źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz... Te funkcje są przeważnie niepotrzebne ale jeśli są , to czasem się przydają.

tak masz racje, jesli dzialaja poprawnie

> Trzeba zdefiniować "wynalazek". Dla mnie wynalazek , to jest instalacja robiona dla konkretnego

> zakładu i dodatkowo hasłowana. Sigas bez żadnych korekt , robiony przez Versusa z Mińska ,

> który też jest niezłą kupą. Scirocco na bazie kme , bez żadnych opcji diagnostycznych... ,

> DT-gaz z lublina - wszystkie instalacje zahasłowane... , czy instalacje robione dla hurtownika

> Czech ( akurat tu tragedii nie ma ) ...

> A z Lecho to aż tak źle nie jest.

nie twierdze ze to zly sterownik. podszedlbym do niego z rezerwa, z checia przetestowalbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.