Skocz do zawartości

Auto do lawety? 15-20tyś zł?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kupiony Galaxy w DE... :) Najdziwniejsza jest jedna rzecz... W PL każdy jeden praktycznie ma przebieg od 180 do 260 tys km zaś w DE średnia to 300-350 tys km ... Nasz jest od pierwszego właściciela i ma  380 tys km... TDI 116PS i 6 biegów... 

 

Podbijam, jaką przyczepę może to pociągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kupiony Galaxy w DE..."  Czy jakiś duży przegląd przed sprzedażowy(naprawa-wymiany) był zrobiony

przez poprzedniego właściciela? Czy trudno w dobrej cenie o 'taką sztukę'?

Właśnie, jaka cena? ...tego już się pewnie nie dowiemy... ;)

Edytowane przez makanaky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy szuka autka którym od czasu do czasu będzie mógł przywieźć auto z Niemiec. Chce konieczne auto osobowe, nie żadnego busa czy autolawetę (wynajem nie wchodzi w grę) - chce nim poruszać się też na codzień. I konieczne z wymagań jest LPG. Typów żadnych brak. Liczy się nacisk na hak. Coś mi tam przebąkiwał o Renault Espace 2.0T. Jakie macie propozycję?

 

Santa SM z silnikiem 2,7l V6 - 170 KM, lawetę z autem nawet dużym pociągnie bez problemu. W budżecie zmieści się bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony Galaxy w DE... :) Najdziwniejsza jest jedna rzecz... W PL każdy jeden praktycznie ma przebieg od 180 do 260 tys km zaś w DE średnia to 300-350 tys km ... Nasz jest od pierwszego właściciela i ma  380 tys km... TDI 116PS i 6 biegów... 

 

Mój Galaxy kupowany jako 4 latek, praktycznie z największym przebiegiem na allegro (150kkm - w 4 latkach) salon PL, co ciekawe 99% pozostałych, szczególnie sprowadzonych (diesle i benzyny), mieściło się w przedziale 60-90kkm, było kilka 100-120kkm.

 

Teraz ma 202kkm i na tyle wygląda od strony technicznej że ma. :ok: A jakoś się nie psuje, ot ktoś z niego wcześniej normalnie korzystał, teraz korzystam ja (2.5 roku 50kkm to dużo?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje rade ;) 6cio biegowa skrzynia jest na duży +  :oki: Przyczepa używana, ale w zaieistym stanie z nowym zaczepem, hamulcami, wciągarką itp. dałem 5000zł. Za Galaxego dałem 1500Euro. Powiem szczerze machnąłem się o 10 tys km bo ma 390 tys km ale auto ma 15 lat jest od pierwszego właściciela a 390/15 daje nam 26 tys km rocznie czy to dużo? Uważam że nie - w skrócie odpowiedni przebieg na diesla.

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Daje rade ;) 6cio biegowa skrzynia jest na duży +  :oki: Przyczepa używana, ale w zaieistym stanie z nowym zaczepem, hamulcami, wciągarką itp. dałem 5000zł. Za Galaxego dałem 1500Euro. Powiem szczerze machnąłem się o 10 tys km bo ma 390 tys km ale auto ma 15 lat jest od pierwszego właściciela a 390/15 daje nam 26 tys km rocznie czy to dużo? Uważam że nie - w skrócie odpowiedni przebieg na diesla.

 

I co tak latasz na Niemcy?

Galaxy ile ma dmc? 2430?

Laweta 2000?

To razem 4430, co z dmc/mmc zespołu pojazdów 4000kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie latam bo zajmuję się czym innym a kilka aut stoi... Znajomy okazał się skończonym leniem i debilem - a człowiek ma dobre serce i chciałem żeby miał lepiej ale daj palec a wezmą całą rękę...  :ogien: Wszystkie auta musiałem przewieść na swój plac... ale kit z tym, z naprawami poradzi sobie ktoś inny i co ciekawsze za mniejsze pieniądze co było dla mnie szokiem ale przez tamtego w ciągu kilku dni muszę nadrobić z naprawami trzech aut    :(    i poczułem się wtedy naprawdę jak skończony debil    :facepalm:   ale jak to Piłsudski powiedział "Naród wspaniały, tylko ludzie ku******" . Dobrze że jednak ja tego Galaxego kupiłem bo miał być na spółkę... 

 

Co do DMC Galaxy 2000kg laweta 2000kg = 4000kg

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do DMC Galaxy 2000kg laweta 2000kg = 4000kg

 

Nie da rady, bo przy hamulcu najazdowym auto musi być cięższe od przyczepy o 33%. :)

Już doczytałem o tym. Żeby wszystko grało to auto RMC auta musi być w okolicy 2250kg, wtedy RMC przyczepy to ok 1700kg. Zgodnie z przepisami załadować można jedynie auta o wadze ok 1200kg. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, bo przy hamulcu najazdowym auto musi być cięższe od przyczepy o 33%. :)

Już doczytałem o tym. Żeby wszystko grało to auto RMC auta musi być w okolicy 2250kg, wtedy RMC przyczepy to ok 1700kg. Zgodnie z przepisami załadować można jedynie auta o wadze ok 1200kg. :ok:

czyli nawet mniej niż na autolawetę z dmc 3,5 bo tam legalnie z 1300 kg wejdzie. Wychodzi na to iż jedynym legalnym sposobem na przywożenie auto z masą większą niż 1300 kg jest autolaweta na C, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, bo przy hamulcu najazdowym auto musi być cięższe od przyczepy o 33%. :)

Już doczytałem o tym. Żeby wszystko grało to auto RMC auta musi być w okolicy 2250kg, wtedy RMC przyczepy to ok 1700kg. Zgodnie z przepisami załadować można jedynie auta o wadze ok 1200kg. :ok:

 

Tylko zauważ że wszyscy tak jeżdżą :P I kolejna sprawa jakbyś zobaczył czym ostatnio mi auta laweciarz przywiózł to się za głowę złapałem jak z taką lorą dało to Iveco rade :P Oczywiście autolaweta na B... miałem fotkę ale gdzieś się skasowała :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ że wszyscy tak jeżdżą :P I kolejna sprawa jakbyś zobaczył czym ostatnio mi auta laweciarz przywiózł to się za głowę złapałem jak z taką lorą dało to Iveco rade :P Oczywiście autolaweta na B... miałem fotkę ale gdzieś się skasowała :/

 

Wiem że jeżdżą, bo w Niemczech są chyba inne wymogi i wszystko im gra, w polsce mandaty są na tyle niskie że warto ryzykować. :]

Najlepsze są zestawy bus dmc 3,5t i dluga laweta zaladowana dwoma autami. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B+E. Wystarczy autolaweta o dmc 3490, oczywiście załadowana, zapina się lawetę o dmc ok 2700, i można na to załadować ok 2100kg. ;]

aha czyli ładujesz małe auto na autolawetę i duże na lawetę za nią ;) ? a    :milicja:      w de się nie czepia takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jeżdżą, bo w Niemczech są chyba inne wymogi i wszystko im gra, w polsce mandaty są na tyle niskie że warto ryzykować. :]

Najlepsze są zestawy bus dmc 3,5t i dluga laweta zaladowana dwoma autami. :]

 

Właśnie o tym piszę... :P Tak mi ostatnio auta przywiózł... 3 na raz czyli jedno na sobie i dwa na lorze :P Co ciekawsze jechał na niej mój Galaxy i jakaś BMW "trójka". Pytam się czy ma jakieś tacho itp... A on mnie wyśmiał... A trudni się tym zawodowo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jeżdżą, bo w Niemczech są chyba inne wymogi i wszystko im gra, w polsce mandaty są na tyle niskie że warto ryzykować. :]

Najlepsze są zestawy bus dmc 3,5t i dluga laweta zaladowana dwoma autami. :]

Na stosunek 1.33 nikt nie patrzy. ITD również nic nie przelicza. Liczy się to co masz w pozycji O1. jak masz 2000kg to taka przyczepę możesz ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B+E. Wystarczy autolaweta o dmc 3490, oczywiście załadowana, zapina się lawetę o dmc ok 2700, i można na to załadować ok 2100kg. ;]

My tak alfę i espace wieźliśmy... Powiem szczerze że nigdy więcej... Jeszcze auto z wypożyczalni wołało o pomstę do nieba... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym piszę... :P Tak mi ostatnio auta przywiózł... 3 na raz czyli jedno na sobie i dwa na lorze :P Co ciekawsze jechał na niej mój Galaxy i jakaś BMW "trójka". Pytam się czy ma jakieś tacho itp... A on mnie wyśmiał... A trudni się tym zawodowo... 

Autolaweta do 3.5t + przyczepa lawet zazwyczaj z zaniżoną masą własna (większa ładowność) bez tacho i wystarczy B + E :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stosunek 1.33 nikt nie patrzy. ITD również nic nie przelicza. Liczy się to co masz w pozycji O1. jak masz 2000kg to taka przyczepę możesz ciągnąć.

Zgadza się  ;) i np. w przypadku Galaxy/Sharana/Alhambry trzeba spojrzeć co diagnosta wpisuje na pierwszym przeglądzie bo wg. homologacji jest 2000kg zaś na tabliczce inaczej... 

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


aha czyli ładujesz małe auto na autolawetę i duże na lawetę za nią ;) ? a :milicja: w de się nie czepia takiego zestawu?

 

Zrobiłem tak parę kursów i na razie obyło się bez kontroli. :spy:

 


Właśnie o tym piszę... :P Tak mi ostatnio auta przywiózł... 3 na raz czyli jedno na sobie i dwa na lorze :P Co ciekawsze jechał na niej mój Galaxy i jakaś BMW "trójka". Pytam się czy ma jakieś tacho itp... A on mnie wyśmiał... A trudni się tym zawodowo...

 

:hmm:

 


Na stosunek 1.33 nikt nie patrzy. ITD również nic nie przelicza. Liczy się to co masz w pozycji O1. jak masz 2000kg to taka przyczepę możesz ciągnąć.

 

Dmc 2000kg mogę ciągnąć, pod warunkiem że auto cięższe o 1,33 od przyczepy a rzeczywista masa zestawu to 4000kg.

Przepis to przepis i w razie wypadku może być różnie. :nie_wiem:

Wiem że polak to polak i musi kombinować, ale nie wiem czy warto. :nie_wiem:

 


My tak alfę i espace wieźliśmy... Powiem szczerze że nigdy więcej... Jeszcze auto z wypożyczalni wołało o pomstę do nieba...

 

Jak wynajmujesz w miarę świeży zestaw (nie jeżdżę starszym niż 2015) to spokojnie 120km/h można lecieć. :]

 


Zgadza się ;) i np. w przypadku Galaxy/Sharana/Alhambry trzeba spojrzeć co diagnosta wpisuje na pierwszym przeglądzie bo wg. homologacji jest 2000kg zaś na tabliczce inaczej...

 

U mnie jest 2000kg. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dmc 2000kg mogę ciągnąć, pod warunkiem że auto cięższe o 1,33 od przyczepy a rzeczywista masa zestawu to 4000kg.

Przepis to przepis i w razie wypadku może być różnie. :nie_wiem:

Wiem że polak to polak i musi kombinować, ale nie wiem czy warto. :nie_wiem:

 

Gdzie w przepisach jest, że auto ma być cięższe o 1.33 od przyczepy? W przepisach jest, że DMC auta ma być 1.33 DMC przyczepy. Czyli teoretyzując DMC lawety 2000kg = DMC 2666 auta.

Kolejny przepis mówi, że masa samochodu ciągnącego musi być wyższa od masy przyczepy.

Ale to wszystko fikcja, na która ani policja ani ITD nei zwracają uwagi. Oni zwracają uwagę na to co jest w papierach!

 

Zestaw jakim ja jeżdzę:

 

Citroen Xantia:

Masa własna 1220kg

DMC 1720kg

O1 1500 kg

 

Przyczepa

Masa własna 710kg

ładowność 740kg

DMC 1450kg

 

Czyli: Przyczepa z ładunkiem teoretycznie przekracza masę pojazdu, wspolczynnika 1.33 też nie spełniam.

Miałem kontrole policji i ITD, rozmawiałem pytałem itd. Wszystko jest legal :)

Nikt nic nie będzie przeliczać, ma sie zgadzać z papieramy. Jeśli producent auta dopuszcza przyczepę o masie 1,5t to taka mogę ciągnąć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nikt nic nie będzie przeliczać, ma sie zgadzać z papieramy. Jeśli producent auta dopuszcza przyczepę o masie 1,5t to taka mogę ciągnąć i tyle.

Zgadza się jeżeli taki Galaxy jest homologowany na 2000dmc przyczepy to taką przyczepę mogę ciągnąć... Papiery mają się zgadzać i tyle... Dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie do ITD i popieram wypowiedź kolegi wyżej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jeżeli taki Galaxy jest homologowany na 2000dmc przyczepy to taką przyczepę mogę ciągnąć... Papiery mają się zgadzać i tyle... Dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie do ITD i popieram wypowiedź kolegi wyżej... 

 

Możesz ciągnąć przyczepę o dmc 2000kg, ale nie możesz załadować jej na maxa. To samo dmc zestawu nie może przekroczyć 4000kg. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ciągnąć przyczepę o dmc 2000kg, ale nie możesz załadować jej na maxa. To samo dmc zestawu nie może przekroczyć 4000kg. :bzik:

 

Waga zestawu przy ważeniu to odmienny temat - zaniżone wagi przyczep, pojazdów itd. W papierach coś wazy 800kg i ma 500kg ładowności, gdzie w rzeczywistości auto wazy 1000kg i rzeczywista ładowność jest 300kg wtedy... Ale to zupełnie inny temat.

 

Co do tematu:

Jeśli przyczepa wazy 500kg i ma ładowności 1500kg czyli DMC 2000kg, to nic Cie nie interesuje łądujesz ją 1,5t i tyle. I Galaxy może ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wczoraj ciągnął A3 i w drodze powrotnej zaprotestował kończąc żywot turbiny.

Szczęście w nieszczęściu, że stało się to już na naszej stronie, 10km od granicy.

Z szybkiego kółka, zrobiła się niemiła podróż z organizacją innej lawety, do ściągnięcia zwłok z parkingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.